Slider

نهال آلبالو اوبلاسینکا


معرفی نهال آلبالو اوبلاسینکا

نهال آلبالو اوبلاسینکا Oblasinka Cherry از تیره گلسرخیان بوده و بومی کشور مجارستان است. این رقم آلبالو دارای رشد متوسط بوده و خود سازگار میباشد‌. میوه نهال آلبالو اوبلاسینکا به رنگ قرمز تیره بوده، اندازه آن نسبتا متوسط و به وزن 6 الی 8 گرم میباشد، گوشت آن آبدار، نرم و لطیف و بسیار پرخاصیت است، آلبالو اوبلاسینکا همانند سایر ارقام آلبالو ها طعمی ترش و بسیار منحصر به فرد دارد. از این رقم‌ آلبالو برای تازه خوری، تهیه انواع فراورده ها مانند آبمیوه، کمپوت، دسر ، ژله و انواع ترشک استفاده میشود.

در این مقاله می خواهیم به اطلاعاتی در مورد نهال آلبالو اوبلاسینکا بپردازیم.
نهال آلبالو اوبلاسینکا از نهال های مطلوب و مرغوب می باشد. این نهال مورد استقبال کشاورزان و باغداران قرار گرفته است. زادگاه آن کشور مجارستان می باشد. این نهال از سال دوم شروع به باردهی می کند؛ اما باردهی چشمگیر و به صرفه آن از سال چهارم و نهایتا سال پنجم شروع می شود. پرورش دهندگان از هر هکتار این نهال چیزی بیش از 25 تن میوه برداشت می کنند. این نهال برای این که بتواند شکوفه دهد و نیاز سرمایی اش برطرف شود، نیاز به 600 الی 1200 ساعت دمای منفی 7 درجه سانتی گراد دار.

 


خرید نهال آلبالو اوبلاسینکا Oblasinka Cherry از مجموعه نهالستان بیونهال
بمدیریت مهندس مهران نجف زاده 
کلیه نهال های تولیدی این شرکت مطابق با استانداردهای جهانی می باشد ، بیونهال در ارائه خدمات و عرضه اصله نهال به مشتریانش بهترین نوع کیفیت را معرفی میکند.
شما میتوانید نهال آلبالو اوبلاسینکا را با بالاترین کیفیت و مناسب ترین قیمت از شرکت بیونهال خریداری کنید.

 

زمان گلدهی نهال آلبالو اوبلاسینکا در فروردین ماه است و میوه های خوشمزه آن در اواخر خرداد ماه قابل برداشت است. نهال آلبالو اوبلاسینکا پس از کاشت بارآوری خود را از سال دوم آغاز میکند و از سال چهارم پنجم به سوددهی اقتصادی خواهد رسید.نگهداری نهال آلبالو اوبلاسینکا

برای برداشت و باردهی مطلوب و به صرفه، باید کاشت و نگهداری از این نهال به خوبی انجام شود.
نهال آلبالو اوبلاسینکا را در مناطقی که تابستان های خنکی باید کاشت. این نهال را باید در خاک های لومی رسی با زهکشی خوب کاشت. برای این که ریشه های این نهال بتواند به خوبی مواد مغذی جذب کند و نور به اندازه کافی به شاخه و برگ ها بتابد، بهتر است آن ها را با فاصله های 3 در 4 متر از یکدیگر کاشت.
نهال آلبالو اوبلاسینکا در سال های اول خود به هفته ای 2 الی 3 بار آبیاری نیاز دارد که این مقدار بعدها به هر 10 روز یکبار تغییر پیدا می کند. از اوایل فصل فصل پاییز الی اواخر فصل زمستان زمان مناسب برای کوددهی این نهال می باشد و کود مناسب برای آن، کود پوسیده دامی است. شانکر باکتریایی و پوسیدگی قهوه ای از آفات و بیماری هایی می باشند که این نهال آلبالو را به خطر می اندازد؛ پس برای در امان ماندن نهال از این آفات و بیماری ها باید آن را به موقع سم پاشی کنید.

میوه نهال آلبالو اوبلاسینکا

میوه نهال آلبالو اوبلاسینکا دارای شکلی گرد و به رنگ قرمز تیره می باشد. اندازه آن به 6 الی 8 گرم می رسد. این آلبالو طعمی ترش و فوق العاده دارد. نهال آلبالو اوبلاسینکا آلبالو اوبلاسینکا سرشار از ویتامین و مواد مغذی می باشد.
شما می توانید برای خرید نهال آلبالو اوبلاسینکا با بهترین کیفیت از طریق تماس با مجموعه نهالستان بیونهال آن را خریداری کنید.

عمر مفید و سودده آلبالو اوبلاسینکا ۲۵ الی ۳۰ سال میباشد.
نهال آلبالو اوبلاسینکادر خاکهای لومی رسی بازدهی بیشتر و میوه هایی با کیفیت تر خواهد داشت، خاک مورد نظر برای کاشت نهال باید دارای تهویه پذیری مناسب و زهکشی عالی باشد تا درختان آلبالو به رشد عالی برسند.
برای شکسته شدن نیاز سرمایی جوانه های درختان آلبالو به ۶۰۰ الی ۱۲۰۰ ساعت سرمای زیر ۷ درجه سانتی گراد نیاز است.
رعایت فاصله مناسب هنگام کاشت بین نهال های آلبالو مزایای بسیاری دارد۱؛موجب میشود ریشه درختان آب و مواد مغذی به اندازه کافی دریافت نمایند۲؛نور کافی به اندازه مورد نیاز به شاخ و برگ درختان خواهد رسید و برداشت محصول در فصل برداشت آسان تر خواهد شد. میزان آبیاری درختان آلبالو باتوجه به اقلیم منطقه، میزان بارش منطقه، نوع آب و هوا ، نیاز درخت و سن درخت متغیر است ولی در عادی ترین حالت ممکن نحوه آبیاری برای درختان نوپا و جوان هر هفته ۲ بار و نحوه آبیاری در درختان بالغ و مسن هر ۱۰ روز یکبار میباشد.

درختان آلبالو اوبلاسینکا در شرایط نگهداری و آب و هوای مناسب عملکردی بیش از ۲۵ تن را خواهد داشت .
کوددهی و تغذیه برای رشد بهینه درختان میوه بسیار حائز اهمیت است ، مقدار کوددهی درختان آلبالو در هرهکتار ۵ تن کود پوسیده دامی میباشد، زمان کوددهی از پاییز تا زمستان قابل اجراست.
نهال آلبالو اوبلاسینکا در برابر سرما و گرمای زیاد بسیار مقاوم است از این رو برای کاشت در مناطقی مناسب است که دارای تابستان های خنک و سرد باشد.
درختان آلبالو به هرس چندانی نیاز ندارند مگر اینکه درخت شاخ و برگ شکسته و بیماری داشته باشد
شانکر باکتریایی و پوسیدگی قهوه ای از آفات رایج بین درختان آلبالو میباشد البته سمپاشی اصولی موجب میشود هرگونه آفاتی از درختان میوه دفع شود.مشخصات نهال آلبالو اوبلاسینکا

 • دسته: ارقام نهال آلبالو
 • زادگاه: مجارستان
 • میان گل
 • زمان رسیدن میوه: اواخر خرداد ماه
 • طعم میوه : ترش
 • وزن میوه: 6 الی 8 گرم
 • عمر اقتصادی: 25 الی 35 سال
 • میزان آبیاری: 2 بار در هفته (در تابستان) 
 • نیاز سرمایی: 500 الی 1200 ساعت
 •  تراکم کاشت: 500 اصله در هکتار
 •   فواصل کاشت: 3 در 4 متر
 • شروع باردهی : از سال دوم 
 • شکل رشد محصول: گرد 
 • رنگ محصول: قرمز تیره
 • هسته: دارد
 •  فصل کاشت: اوایل آبان ماه تا اواخر اسفند ماه

 


مزایای خرید نهال آلبالو اوبلاسینکا از مجموعه نهالستان بیونهال

 1_مشاوره رایگان در زمینه احداث باغات آلبالو

 2_تضمین کیفیت محصول با ضمانت بازگشت کالا

 3_قبول و ارسال سفارشات به تمام نقاط کشور

 4_تبادل وانتقال فعالیت و تجربیات

 5_روش های اصولی و علمی کاشت نهال آلبالو

 6_عرضه نهال باکیفیت و تضمین عاری از آفات


 

خرید نهال

دیدگاه (0)

کسب رتبه 0 ستاره ، از 5 ستاره ، از مجموع 0 نظر ثبت شده
هنوز هیچ دیدگاهی ارسال نشده است.

ارسال دیدگاه

 1. ارسال دیدگاه به عنوان مهمان
امتیاز به این پست:
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک موقعیت شما
 • بیونهال مرجع تخصصی تولید، اصلاح نژاد و عرضه ارقام نهال مثمر و غیر مثمر، ارقام کشت بافت، واریته های کمیاب و لاکچری با رعایت کامل اصول فنی و علمی،
 • شرکت بیونهال با تکیه بر اعتماد مشتریانش توانسته یکی از مهم ترین و بزرگترین قطب ارائه خدمات و محصولات کشاورزی درسطح کشور باشد.
 • محصولاتی که ما تولید میکنیم بدلیل کیفیت کم نظیر آن در بازار بصورت یک انتخاب درست مطرح می شود. بزرگترین سرمایه ما اعتماد چندین ساله و رضایت مشتریان و احترام متقابل بین شرکت و مشتری می باشد.
 • ما همواره بر اصل اعتماد سازی پایبند هستیم که باعث بدست آوردن مشتری وفادار میشود، شرکت بیونهال تمامی محصولات خود را با ضمانت صددرصدی بی قید وشرط ارائه میکند.
 • همین امر سبب شده تا اعتماد و اطمینان قلبی شما عزیزان به همکاری با مجموعه ما فراهم گردد.
جهاد کشاورزی
کشاورزی و منابع طبیعی
موسسه تحقیقات گیاه پزشکی
سازمان فائو
اصلاح و تهیه نهال و بذر
سازمان غذا و دارو
کليه حقوق اين سايت متعلق به بیونهال می‌باشد. [ طراحی و راه اندازی سایت توسط عصر جدید ]

بیونهال