Slider

نهال آلبالو متئور


معرفی نهال آلبالو متئور

درخت آلبالو متئور نسبتا دیررس است و درخت آن به وسیله میوه های خوشرنگ، خوش طعم و مرغوب پوشیده شده است. میوه های تولید گردیده از این نهال بسیار با کیفیت و صادراتی میباشد. میوه نهال آلبالو متئور به رنگ قرمز روشن و درخشان بوده، اندازه آن متوسط و گرد است و هر دانه حدود ۵ تا ۶ گرم وزن دارد گوشت این رقم آلبالو نرم، آبدار و بسیار پرخاصیت است و طعم آن بسیار ترش مزه ، لذید و منحصر به فرد و معطر میباشد، از این رقم آلبالوی خوشمزه برای تازه خوری و تهیه انواع فراورده ها مانند آبمیوه، مربا ، دسر ، کمپوت و ... استفاده میشود. منشا اصلی آلبالو متئور کشور مجارستان است .

نهال آلبالو متئور (meteor cherry) از تلاقی گونه مونت مورنسی و ولادیمیر به دست آمده است. آلبالو از درختان خود بارور است. آلبالو از گیاهان خزان پذیر با برگ های لوزی که بصورت متناوب روی شاخه های آن قرار دارد می باشد. میزان برداشت محصول هر درخت به 30 کیلو گرم میرسد. میوه آلبالو متئور اواخر خرداد ماه می رسد. درخت آلبالو به علت اینکه دیررس می باشد با خطر سرمازدگی مواجه نمی شود.

 


خرید نهال آلبالو متئور از مجموعه نهالستان بیونهال
بمدیریت مهندس مهران نجف زاده 
کلیه نهال های تولیدی این شرکت مطابق با استانداردهای جهانی می باشد ، بیونهال در ارائه خدمات و عرضه اصله نهال به مشتریانش بهترین نوع کیفیت را معرفی میکند.
شما میتوانید نهال آلبالو متئور را با بالاترین کیفیت و مناسب ترین قیمت از شرکت بیونهال خریداری کنید.

 

زمان گلدهی نهال آلبالو متئور در فروردین ماه است و میوه های خوشمزه آن در اواخر خرداد ماه قابل برداشت است. نهال آلبالو متئور پس از کاشت بارآوری خود را از سال دوم آغاز میکند و از سال چهارم پنجم به سوددهی اقتصادی خواهد رسید.
عمر مفید و سودده آلبالو متئور ۲۵ الی ۳۰ سال میباشد.

نهال آلبالو متئور در خاکهای لومی رسی بازدهی بیشتر و میوه هایی با کیفیت تر خواهد داشت، خاک مورد نظر برای کاشت نهال باید دارای تهویه پذیری مناسب و زهکشی عالی باشد تا درختان آلبالو به رشد عالی برسند.کاشت و پرورش نهال آلبالو متئور

نهال آلبالو متئور باید در اواخر پاییز یا اوایل بهار کاشته شود تا بهترین شرایط رشد برای آن فراهم باشد. درخت آلبالو متئور کوتاه باقی می ماند و به ندرت به ارتفاع 3 متر می رسد. نیاز سرمایی آلبالو بین 600 تا 1600 ساعت زیر 7 درجه سانتیگراد در سال می باشد. تابستان خشک و خنک برای درخت آلبالو مناسب است. ریشه آلبالو در برابر خاک مرطوب از درخت گیلاس مقاوم تر می باشد.

ریشه آلبالو سطحی است و حداکثر 5.1 متر رشد می کند. در مورد خاک درخت آلبالو این نکته‌ی مهم را باید رعایت کنیم که خاک آن باید سبک و مرغوب باشد و همواره مرطوب نگه‌داری شود. نهال آلبالو در خاک اسیدی و بازی رشد می کند، اما در خاک اسید رشد بهتری دارد. این گیاه برای تولید محصول باکیفیت و خوب به خاک با ترکیبات پتاس احتیاج دارد و برای جلوگیری از سرمازدگی از ازت استفاده می‌کنند.

مشخصات میوه نهال آلبالو متئور

میوه آلبالو متئور دیررس می باشد که پوستی قرمز روشن وگوشت زرد، به آن طعم ملایم ترش داده است. میوه آلبالو بر اساس دم تقسیم بندی می شود که نوع دم کوتاه آن مرغوب تر می باشد. رنگ میوه آلبالو در زمان رسیدن قرمزه تیره می شود.

برای خرید نهال آلبالو متئور می توانید با مجموعه نهالستان بیونهال تماس حاصل فرمایید.

۱_رعایت فاصله مناسب هنگام کاشت بین نهال های آلبالو مزایای بسیاری دارد

۲_موجب میشود ریشه درختان آب و مواد مغذی به اندازه کافی دریافت نمایند

۳_نور کافی به اندازه مورد نیاز به شاخ و برگ درختان خواهد رسید و برداشت محصول در فصل برداشت آسان تر خواهد شد.

میزان آبیاری درختان آلبالو باتوجه به اقلیم منطقه، میزان بارش منطقه، نوع آب و هوا ، نیاز درخت و سن درخت متغیر است ولی در عادی ترین حالت ممکن نحوه آبیاری برای درختان نوپا و جوان هر هفته 1 تا بار و نحوه آبیاری در درختان بالغ و مسن هر ۱۰ روز یکبار میباشد.

درختان آلبالو متئور در شرایط نگهداری و آب و هوای مناسب درهکتار عملکردی بیش از ۲۵ تن را خواهد داشت .
کوددهی و تغذیه برای رشد بهینه درختان میوه بسیار حائز اهمیت است ، مقدار کوددهی درختان آلبالو در هرهکتار ۵ تن کود پوسیده دامی میباشد، زمان کوددهی از پاییز تا زمستان قابل اجراست.
نهال آلبالو متئور در برابر سرما و گرمای زیاد بسیار مقاوم است از این رو برای کاشت در مناطقی مناسب است که دارای تابستان های خنک و سرد باشد.
درختان آلبالو به هرس چندانی نیاز ندارند مگر اینکه درخت شاخ و برگ شکسته و بیماری داشته باشد
شانکر باکتریایی و پوسیدگی قهوه ای از آفات رایج بین درختان آلبالو میباشد البته سمپاشی اصولی موجب میشود هرگونه آفاتی از درختان میوه دفع شود.مشخصات نهال آلبالو متئور

 • دسته: ارقام نهال آلبالو
 • زادگاه: مجارستان
 • زمان رسیدن میوه: اواخر خرداد ماه
 • طعم میوه : ترش
 • عمر اقتصادی: عمر مفید درخت آلبالو در حدود 35 سال می باشد.
 • میزان آبیاری: نحوه آبیاری: آلبالو تا حدودی به خشکی مقاوم می باشد، اما در تابستان به آبیاری منظم و عمیق نیاز دارد. درختان جوان در فصل تابستان 1-2 مرتبه در هفته به آبیاری نیاز دارند اما برای درختان بالغ یک بار در 10 روز کافی می باشد.تابستان های خشک و خنک برای درخت آلبالو مناسب است.
 • مقاومت به سرما: نهال آلبالو متئور نسبت به سرما مقاوم می باشد
 • نیاز سرمایی: 600 الی 1600 ساعت دمای منفی 7 درجه
 • تراکم کاشت: 500 اصله در هکتار
 • فواصل کاشت: 4×4/ 5×5
 • شروع باردهی : از سال دوم و سوم
 • زمان گل دهی: زمان گل دهی درخت آلبالو اواخر فروردین است.
 • شکل رشد محصول: گرد 
 • رنگ محصول: قرمز
 • هسته: دارد
 •  فصل کاشت: اوایل آبان ماه تا اواخر اسفند ماه

 


مزایای خرید نهال آلبالو متئور از مجموعه نهالستان بیونهال

 1_مشاوره رایگان در زمینه احداث باغات آلبالو

 2_تضمین کیفیت محصول با ضمانت بازگشت کالا

 3_قبول و ارسال سفارشات به تمام نقاط کشور

 4_تبادل وانتقال فعالیت و تجربیات

 5_روش های اصولی و علمی کاشت نهال آلبالو

 6_عرضه نهال باکیفیت و تضمین عاری از آفات


 

خرید نهال

دیدگاه (0)

کسب رتبه 0 ستاره ، از 5 ستاره ، از مجموع 0 نظر ثبت شده
هنوز هیچ دیدگاهی ارسال نشده است.

ارسال دیدگاه

 1. ارسال دیدگاه به عنوان مهمان
امتیاز به این پست:
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک موقعیت شما
 • بیونهال مرجع تخصصی تولید، اصلاح نژاد و عرضه ارقام نهال مثمر و غیر مثمر، ارقام کشت بافت، واریته های کمیاب و لاکچری با رعایت کامل اصول فنی و علمی،
 • شرکت بیونهال با تکیه بر اعتماد مشتریانش توانسته یکی از مهم ترین و بزرگترین قطب ارائه خدمات و محصولات کشاورزی درسطح کشور باشد.
 • محصولاتی که ما تولید میکنیم بدلیل کیفیت کم نظیر آن در بازار بصورت یک انتخاب درست مطرح می شود. بزرگترین سرمایه ما اعتماد چندین ساله و رضایت مشتریان و احترام متقابل بین شرکت و مشتری می باشد.
 • ما همواره بر اصل اعتماد سازی پایبند هستیم که باعث بدست آوردن مشتری وفادار میشود، شرکت بیونهال تمامی محصولات خود را با ضمانت صددرصدی بی قید وشرط ارائه میکند.
 • همین امر سبب شده تا اعتماد و اطمینان قلبی شما عزیزان به همکاری با مجموعه ما فراهم گردد.
جهاد کشاورزی
کشاورزی و منابع طبیعی
موسسه تحقیقات گیاه پزشکی
سازمان فائو
اصلاح و تهیه نهال و بذر
سازمان غذا و دارو
کليه حقوق اين سايت متعلق به بیونهال می‌باشد. [ طراحی و راه اندازی سایت توسط عصر جدید ]

بیونهال