Slider

نهال آلبالو مونت مورنسی


معرفی نهال آلبالو مونت مورنسی

نهال آلبالو مونت مورنسی Mountmorency Cherry در ابتدا در کشور فرانسه کاشت و شناخته شد و سپس به دلیل بالا بودن کیفیت و منحصر بودن مزه آن سایر کشور ها به کاشت این رقم آلبالوی خوشمزه اقدام نموند، این رقم آلبالو دارای انعطاف پذیری زیادی نسبت به محیط دارد و درخت آن نسبتا زودرس و پرمحصول میباشد. اندازه میوه آن نسبتا درشت که هر دانه ۵ تا ۶ گرم وزن دارم، رنگ آن قرمز درخشان بوده که به زیبایی آن چندین برابر افزوده است، گوشت این رقم آلبالو آبدار و بسیار نرم و لطیف است ، طعم آن ترش ، لذید و منحصر به فرد میباشد، از این رقم آلبالوی خوشرنگ برای تازه خوری و تهیه انواع فراورده ها مانند آبمیوه، مربا، دسر ، ژله و کمپوت استفاده میشود. میوه آلبالو را باید زمانی برداشت کرد که کاملا رسیده باشد رنگ میوه رسیده قرمز درخشان است .

نهال آلبالو مونت مورنسی بومی کشور فرانسه است و سپس به دلیل بالا بودن کیفیت و مزه آن سایر کشور ها به کاشت این رقم آلبالوی خوشمزه مبادرت نمودند، این رقم آلبالو از انعطاف بالایی نسبت به شرایط محیط برخوردار است. این درخت نسبتا زودرس و پرمحصول می باشد. اندازه میوه آن نسبتا درشت که هر دانه ۵ تا ۶ گرم وزن دارد. رنگ آن قرمز درخشان است ، گوشت این رقم آلبالو آبدار و بسیار نرم و لطیف است ، طعم آن ترش ، لذیذ و منحصر به فرد میباشد. میوه آلبالو مونت مورنسی را باید زمانی برداشت کرد که کاملا رسیده باشد رنگ میوه رسیده قرمز درخشان می باشد.

 


خرید نهال آلبالو مونت مورنسی Mountmorency Cherry از مجموعه نهالستان بیونهال
بمدیریت مهندس مهران نجف زاده 
کلیه نهال های تولیدی این شرکت مطابق با استانداردهای جهانی می باشد ، بیونهال در ارائه خدمات و عرضه اصله نهال به مشتریانش بهترین نوع کیفیت را معرفی میکند.
شما میتوانید نهال آلبالو مونت مورنسی را با بالاترین کیفیت و مناسب ترین قیمت از شرکت بیونهال خریداری کنید.

 

نهال آلبالو مونت مورنسی گلدهی خود را در نیمه دوم فروردین آغاز میکند و میوه های خوشمزه آن در اواخر خرداد ماه میرسد. نهال آلبالو در کل انعطاف پذیری بالایی نسبت خاک دارد و در اکثریت خاکها حتی خاکهای قلیایی و نمکی رشد میکند اما اگر بخواهیم درخت پررشد و پرمحصول داشته باشیم بهترین کار انتخاب خاکهای لومی رسی است این رقم خاکها سرشار از مواد آلی و مغذی میباشند که موجب رشد بهینه و افزایش بارآوری درخت میشود.کاشت و نگهداری نهال آلبالو مونت مورنسی

نهال آلبالو مونت مورنسی زمان گلدهی آن نیمه دوم فروردین است و زمان برداشت محصول آلبالو در اواخر خرداد ماه می باشد. نهال آلبالو در تمام خاکها حتی خاکهای قلیایی و نمکی رشد می نماید اما اگر بخواهیم درخت از رشد خوبی برخوردار باشد بهترین خاک، خاکهای لومی رسی است این رقم خاک سرشار از مواد آلی و مغذی است.
فاصله مناسب برای کاشت نهال آلبالو مونت مورنسی بسته به نوع خاک و شیب زمین متغیر می باشد، این فاصله در زمین های با شیب ملایم و بادگیر ۴×۳ متر و در زمین های مسطح و هموار ۴×۴ متر یا ۵×۵ متر می باشد.میزان آبیاری درختان آلبالو بسته به شرایط آب و هوایی، اقلیم منطقه، نوع خاک ، میزان بارش منطقه و ... متفاوت می باشد. بهترین زمان آبیاری برای

درختان آلبالو در ماههای گرم هر هفته یکبار و در ماه های سرد هر ۱۵ روز یکبار است.
مقدار محصول در هکتار نهال آلبالو مونت مورنسی، بیش از ۲۵ تن می باشد. میزان کوددهی خاک برای تقویت و رشد درختان آلبالو در هر هکتار ۵ تن کود پوسیده دامی می باشد . برای رشد جوانه های درختان آلبالو به ۶۰۰ الی ۱۲۰۰ ساعت سرمای زیر ۷ درجه سانتی گراد نیاز است. نهال آلبالو ۳۰ تا ۳۵ سال عمر اقتصادی آن می باشد.درختان آلبالو در کل نیاز چندانی به هرس ندارند و هنگامی هرس انجام میشود که درخت شاخ و برگ شکسته و مریض دارد.

مشخصات میوه نهال آلبالو مونت مورنسی

اندازه میوه آلبالو مونت مورنسی نسبتا درشت است. هر دانه ۵ تا ۶ گرم وزن دارد. رنگ آن قرمز درخشان است ، گوشت این رقم آلبالو آبدار و بسیار نرم و لطیف است ، طعم آن ترش ، لذیذ و منحصر به فرد است، از این رقم آلبالوی خوشرنگ برای تازه خوری و تهیه انواع فراورده ها مانند آبمیوه، مربا، دسر ، ژله و کمپوت استفاده می گردد.

برای خرید نهال آلبالو مونت مورنسی می توانید با مجموعه نهالستان بیونهال تماس حاصل فرمایید.

فواصل استاندارد برای کاشت نهال آلبالو بسته به نوع خاک و شیب زمین متغیر است ، این فاصله در زمین های غیر مسطح و بادگیر ۴×۳ متر و در زمین های صاف و هموار ۴×۴ متر یا ۵×۵ متر در نظر گرفته میشود.
میزان آبیاری درختان آلبالو مونت بسته به شرایط آب و هوایی، اقلیم منطقه، نوع خاک ، میزان بارش منطقه و ... متغیر است ولی بهترین آبیاری برای درختان آلبالو درماه های گرم هر هفته یکبار و در ماه های سرد هر ۱۵ روز یکبار میباشد ، با این حال بهتر است در این خصوص با کارشناسان و مشاوران موجود در مجموعه نهالستان مشورت نمایید.
درختان آلبالو مونت مورنسی در شرایط نگهداری و آب و هوایی مساعد درهکتار عملکردی بیش از ۲۵ تن خواهد داشت .
میزان کوددهی درختان آلبالو مونت مورنسی در هر هکتار ۵ تن کود پوسیده دامی میباشد .

برای شکسته شدن خواب زمستانه جوانه های درختان آلبالو به ۶۰۰ الی ۱۲۰۰ ساعت سرمای زیر ۷ درجه سانتی گراد نیاز است به همین دلیل بهتر است نهال آلبالو را در مناطقی بکارید که دارای تابستان های خنک و سرد باشد.
نهال آلبالو مونت مورنسی دارای ۳۰ تا ۳۵ سال عمر اقتصادی و سودده میباشد.
درختان آلبالو در کل نیاز چندانی به هرس ندارند و هنگامی هرس انجام میشود که درخت شاخ و برگ شکسته یا مریضی داشته باشد.
از آفات رایج بین درختان آلبالو میتوان به شانکر باکتریایی و‌ پوسیدگی قهوه ای اشاره نمود ، البته با سمپاشی اصولی و به موقع میتوان این گونه آفات را از باغات خود دفع نمود.مشخصات نهال آلبالو مونت مورنسی

 • دسته: ارقام نهال آلبالو
 • زادگاه: فرانسه
 • زمان رسیدن میوه: اواخر خرداد ماه
 • طعم میوه : ترش و شیرین
 • عمر اقتصادی: 30 الی 35 سال
 • میزان آبیاری:  در ماههای گرم هر هفته یکبار و در ماه های سرد هر ۱۵ روز یکبار
 • نیاز سرمایی: 600 الی 1200 ساعت
 •  تراکم کاشت: 500 اصله در هکتار
 •   فواصل کاشت: 4×3/ 4×4/ 5×5
 • شروع باردهی : از سال دوم و سوم
 • شکل رشد محصول: گرد 
 • رنگ محصول: قرمز درخشان
 • هسته: دارد
 •  فصل کاشت: اوایل آبان ماه تا اواخر اسفند ماه

 


مزایای خرید نهال آلبالو مونت مورنسی از مجموعه نهالستان بیونهال

 1_مشاوره رایگان در زمینه احداث باغات آلبالو

 2_تضمین کیفیت محصول با ضمانت بازگشت کالا

 3_قبول و ارسال سفارشات به تمام نقاط کشور

 4_تبادل وانتقال فعالیت و تجربیات

 5_روش های اصولی و علمی کاشت نهال آلبالو

 6_عرضه نهال باکیفیت و تضمین عاری از آفات


 

خرید نهال

دیدگاه (0)

کسب رتبه 0 ستاره ، از 5 ستاره ، از مجموع 0 نظر ثبت شده
هنوز هیچ دیدگاهی ارسال نشده است.

ارسال دیدگاه

 1. ارسال دیدگاه به عنوان مهمان ثبت نام یا ورورد به ناحیه کاربری.
امتیاز به این پست:
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک موقعیت شما
 • بیونهال مرجع تخصصی تولید، اصلاح نژاد و عرضه ارقام نهال مثمر و غیر مثمر، ارقام کشت بافت، واریته های کمیاب و لاکچری با رعایت کامل اصول فنی و علمی،
 • شرکت بیونهال با تکیه بر اعتماد مشتریانش توانسته یکی از مهم ترین و بزرگترین قطب ارائه خدمات و محصولات کشاورزی درسطح کشور باشد.
 • محصولاتی که ما تولید میکنیم بدلیل کیفیت کم نظیر آن در بازار بصورت یک انتخاب درست مطرح می شود. بزرگترین سرمایه ما اعتماد چندین ساله و رضایت مشتریان و احترام متقابل بین شرکت و مشتری می باشد.
 • ما همواره بر اصل اعتماد سازی پایبند هستیم که باعث بدست آوردن مشتری وفادار میشود، شرکت بیونهال تمامی محصولات خود را با ضمانت صددرصدی بی قید وشرط ارائه میکند.
 • همین امر سبب شده تا اعتماد و اطمینان قلبی شما عزیزان به همکاری با مجموعه ما فراهم گردد.
جهاد کشاورزی
کشاورزی و منابع طبیعی
موسسه تحقیقات گیاه پزشکی
سازمان فائو
اصلاح و تهیه نهال و بذر
سازمان غذا و دارو
کليه حقوق اين سايت متعلق به بیونهال می‌باشد. [ طراحی و راه اندازی سایت توسط عصر جدید ]

بیونهال