Slider

نهال آلبالو نانا


معرفی نهال آلبالو نانا

نهال آلبالو نانا Cherry Nana از گرده افشانی رقم کریسانا تولید شده است، خاستگاه و منشا آن کشور رومانی میباشد. نکته قابل توجهی که باید به آن اشاره نمود این است که این رقم آلبالو نسبت به سایر ارقام نهال های آلبالو رشد کمتری دارد و بخش عمده میوه آن بر روی شاخه های یکساله تولید میشود. گلهای نهال آلبالو نانا خود سازگار و دارای رشد متوسطی میباشند. میوه نهال آلبالو نانا دارای اندازه ای نسبتا درشت با وزن ۵ الی ۶ گرم میباشد،رنگ آن قرمز تیره و درخشان است، گوشت این رقم آلبالو آبدار، نرم و لطیف و پرخاصیت میباشد، طعم گوشت آن بسیار ترش ، خوشمزه و لذید است، از این رقم آلبالوی خوشمزه برای تازه خوری، تهیه انواع کمپوت و .... استفاده میشود.

نهال آلبالو نانا یکی از ارقام پر بازده درخت آلبالو است و خاستگاه اصلی آن کشور رومانی است. درخت آلبالو نانا از باردهی متوسطی برخوردار است و در شرایط بهینه ی رشد، در حدود 25 تن در هکتار محصول تولید میکند. این رقم آلبالو به دلیل میوه های خوش طعم و با کیفیتی که دارد، از محبوبیت بالایی جهت کاشت برخوردار است. از این رو اگر به دنبال خرید نهال گونه ی با کیفیتی از درخت آلبالو هستید، خرید نهال آلبالو نانا می تواند انتخاب مناسبی باشد.

 


خرید نهال آلبالو نانا Cherry Nana از مجموعه نهالستان بیونهال
بمدیریت مهندس مهران نجف زاده 
کلیه نهال های تولیدی این شرکت مطابق با استانداردهای جهانی می باشد ، بیونهال در ارائه خدمات و عرضه اصله نهال به مشتریانش بهترین نوع کیفیت را معرفی میکند.
شما میتوانید نهال آلبالو نانا را با بالاترین کیفیت و مناسب ترین قیمت از شرکت بیونهال خریداری کنید.

 

نهال آلبالو نانا  با توجه به شرایط اقلیمی مناسب ،نگهداری بهینه و شرایط آب و هوایی و آبیاری منظم از سال اول کاشت به بارآوری محصول میرسد. بهتر است باغداران کلیه محصولات را در سال اول کاشت نهال از درخت آلبالو جدا نمایند ، زیرا عدم توجه به این مسئله مهم موجب عدم رشد بهینه درختان آلبالو خواهد شد.

نهال آلبالو نانا 25 سال به طور اقتصادی عمر میکند و در این مدت میوه با کیفیتی به بار مینشاند.
نهال آلبالو نانا پس از کاشت از سال پنجم به سوددهی اقتصادی میرسد.کاشت و پرورش نهال آلبالو نانا

نهال آلبالو نانا جزو گونه های کم رشد به حساب می آید و تا ارتفاعی در حدود 2 تا 4 متر رشد می کند. این رقم آلبالو خود بارور نبوده و از گرده افشانی نهال کریسانا به وجود می آید. آلبالو نانا از جمله ی درختان میوه ی مناطق معتدل سرد محسوب می شود. جوانه های این نهال خود سازگار بوده و و به سرمایی معادل 7 درجه ی سانتیگراد برای تکامل روند رشد خود احتیاج دارند. نهال آلبالو نانا در خاکهایی با بافت لوم رسی به خوبی رشد می کند. درخت آلبالو نانا به 2 لیتر در روز آبیاری در فصل بهار و 3 لیتر در روز در فصل تابستان احتیاج دارد. به منظور رشد بهتر میتوان نهال های آلبالو نانا را در فواصل کاشت 4 در 4 متر کشت کرد. این نهال پس از رشد، آلبالوهایی با وزن حدودی 5 گرم تولید می کند.

میوه نهال آلبالو نانا

گل های نهال آلبالو نانا خود سازگار هستند و به روی شاخه هایی با عمر یک سال میوه می دهند. میوه های این رقم، آلبالوهایی قرمز رنگ با اندازه ی متوسط و وزنی در حدود 5 گرم می باشد. آلبالوهای رقم نانا طعمی ترش یا شیرین داشته و معمولاً به صورت جفت روی شاخه ظاهر می شوند. رقم آلبالو نانا در اواسط پاییز کشت می شود. شکوفه دهی آن در فصل بهار آغاز و میوه ی آن در تابستان به ثمر نشسته و قابل برداشت است.

برای خرید نهال آلبالو نانا می توانید با مجموعه نهالستان بیونهال تماس حاصل فرمایید.

نهال آلبالو در اکثریت خاکها قابلیت کشت و رشد دارد با این حال برای رشد بهینه و میوه با کیفیت بهتر است نهال در خاکهای لومی رسی کاشت شود تا درختان ثمر بخشی بهتر و عملکرد بالا تری داشته باشند.
میزان آبیاری درختان آلبالو نانا باتوجه به شرایط اقلیمی، میزان بارش منطقه، نوع خاک، سن درخت و نیاز درخت متغیر است ولی در بهترین حالت ممکن نحوه آبیاری در درختان نوپا و کم سن و سال در هفته ۲ بار و در درختان بالغ و مسن هر هفته یکبار میباشد.
فواصل مناسب برای کاشت نهال آلبالو نانا باتوجه به نوع خاک و شیب زمین متغیر است شایان ذکر است این فاصله در اراضی غیر مسطح و با شیب ملایم 3/4 متر و در اراضی صاف و هموار 4/4 متر میباشد.

درختان آلبالو نانا اصلاح شده در شرایط اقلیمی و نگهداری مناسب در هکتار عملکردی بیش از ۲۵ تن خواهد داشت.
کوددهی و تغذیه مناسب برای افزایش رشد درختان آلبالو بسیار حائز اهمیت است ،‌مقدار کوددهی ۵ الی ۷ تن کود پوسیده دامی در هکتار میباشدو زمان آن از پاییز تا زمستان قابل اجرا است.
نهال آلبالو نانا همانند سایر ارقام نهال های آلبالو در برابر سرما و گرما مقاومت زیادی از خود نشان میدهد و جزو درختان مناطق معتدل و نیمه سرد است زیرا در مناطق گرم نیاز سرمایی درخت برطرف نخواهد شد.
برای شکسته شدن نیاز سرمایی جوانه های درختان آلبالو نانا ۶۰۰ الی ۹۰۰ ساعت سرمای زیر ۷ درجه سانتی گراد نیاز است.
از آفات رایج بین درختان آلبالو میتوان به شانکر باکتریایی، پوسیدگی قهوه ای و مورچه اشاره کرد که با سمپاشی به موقع و اصولی میتوان این گونه آفات را از باغات خود دفع نمود.مشخصات نهال آلبالو نانا

 • دسته: ارقام نهال آلبالو
 • زادگاه: رومانی
 • زمان رسیدن میوه: اوایل تابستان
 • طعم میوه : ترش شیرین
 • عمر اقتصادی: 30 سال
 • میزان آبیاری: به طور میانگین 2.5 لیتر در روز
 • نیاز سرمایی: 600 الی 900 ساعت
 • تراکم کاشت: 500 اصله در هکتار
 • فواصل کاشت: 5×5/ 4×4
 • شروع باردهی : از سال اول و دوم 
 • شکل رشد محصول: گرد 
 • رنگ محصول: قرمز
 • هسته: دارد
 •  فصل کاشت: اواسط پائیز

 


مزایای خرید نهال آلبالو نانا از مجموعه نهالستان بیونهال

 1_مشاوره رایگان در زمینه احداث باغات آلبالو

 2_تضمین کیفیت محصول با ضمانت بازگشت کالا

 3_قبول و ارسال سفارشات به تمام نقاط کشور

 4_تبادل وانتقال فعالیت و تجربیات

 5_روش های اصولی و علمی کاشت نهال آلبالو

 6_عرضه نهال باکیفیت و تضمین عاری از آفات


 

خرید نهال

دیدگاه (0)

کسب رتبه 0 ستاره ، از 5 ستاره ، از مجموع 0 نظر ثبت شده
هنوز هیچ دیدگاهی ارسال نشده است.

ارسال دیدگاه

 1. ارسال دیدگاه به عنوان مهمان ثبت نام یا ورورد به ناحیه کاربری.
امتیاز به این پست:
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک موقعیت شما
 • بیونهال مرجع تخصصی تولید، اصلاح نژاد و عرضه ارقام نهال مثمر و غیر مثمر، ارقام کشت بافت، واریته های کمیاب و لاکچری با رعایت کامل اصول فنی و علمی،
 • شرکت بیونهال با تکیه بر اعتماد مشتریانش توانسته یکی از مهم ترین و بزرگترین قطب ارائه خدمات و محصولات کشاورزی درسطح کشور باشد.
 • محصولاتی که ما تولید میکنیم بدلیل کیفیت کم نظیر آن در بازار بصورت یک انتخاب درست مطرح می شود. بزرگترین سرمایه ما اعتماد چندین ساله و رضایت مشتریان و احترام متقابل بین شرکت و مشتری می باشد.
 • ما همواره بر اصل اعتماد سازی پایبند هستیم که باعث بدست آوردن مشتری وفادار میشود، شرکت بیونهال تمامی محصولات خود را با ضمانت صددرصدی بی قید وشرط ارائه میکند.
 • همین امر سبب شده تا اعتماد و اطمینان قلبی شما عزیزان به همکاری با مجموعه ما فراهم گردد.
جهاد کشاورزی
کشاورزی و منابع طبیعی
موسسه تحقیقات گیاه پزشکی
سازمان فائو
اصلاح و تهیه نهال و بذر
سازمان غذا و دارو
کليه حقوق اين سايت متعلق به بیونهال می‌باشد. [ طراحی و راه اندازی سایت توسط عصر جدید ]

بیونهال