Slider

نهال آلبالو پاندی


معرفی نهال آلبالو پاندی

نهال آلبالو پاندی Pandi cherries جزو درختان بذری بوده و دارای رشد متوسطی میباشد. نهال آلبالو پاندی در ابتدا در کشور های رومانی و مجارستان تولید و پرورش یافته و سپس به سایر کشور ها انتقال داده شده است . وزن آلبالو پاندی 5.5 تا 6 گرم میباشد. میوه نهال آلبالو پاندی به رنگ قرمز بوده، شکل آن گرد و اندازه ای نسبتا متوسط دارد، گوشت آن قرمز روشن، آبدار،لذید، پرخاصیت و دارای‌‌ طعمی ترش و بسیار منحصر به فرد میباشد ، از این رقم آلبالوی خوشمزه و ترش برای تازه خوری همراه نمک ، برای تهیه کمپوت ، مربا، دسر و انواع ترشک و لواشک استفاده میشود.

در این مقاله میخواهیم به اطلاعاتی در مورد نهال آلبالو پاندی پردازیم.

یکی از نهال های بسیار محبوب و مطلوب نهال آلبالو پاندی می باشد. این نهال بیشتر در کشور های اروپای شرقی یافت می شود و آن را می توان در کشور های مجارستان و رومانی کاشت.

آلبالو کوروس، آلبالو کوروز، آلبالو شل و آلبالو کریسانا از نام های دیگر آلبالو پاندی می باشد. یکی از خوبی های این نهال آلبالو این است که شاخه های آن منعطف یا به عبارتی فنری می باشد؛ که این ویژگی برای چیدن میوه های آن خوب است.

این نهال برای شکوفه دادن نیاز به 600 الی 1600 ساعت سرمای منفی 7 درجه سانتی گراد دارد. 

 


خرید نهال آلبالو پاندی Pandi cherries از مجموعه نهالستان بیونهال
بمدیریت مهندس مهران نجف زاده 
کلیه نهال های تولیدی این شرکت مطابق با استانداردهای جهانی می باشد ، بیونهال در ارائه خدمات و عرضه اصله نهال به مشتریانش بهترین نوع کیفیت را معرفی میکند.
شما میتوانید نهال آلبالو پاندی را با بالاترین کیفیت و مناسب ترین قیمت از شرکت بیونهال خریداری کنید.

 

تعداد میوه البالو پاندی بر واحد کیلوگرم۸۰ الی ۱۳۰ عدد میباشد. نهال آلبالو پاندی دارای 25 الی 30 سال عمر اقتصادی و سودده میباشد. یکی از کارهای اساسی باغداران قبل از کاشت نهال انتخاب خاک مناسب میباشد ، نهال آلبالو در خاکهای شنی لومی و آبرفتی ثمر بخشی بهتری خواهد داشت ، دقت داشته باشید خاک مورد نظر شما قبل از کاشت باید به خوبی زهکشی شده و دارای تهویه پذیری مناسبی باشد.

یکی از ویژگی های مثبت آلبالو پاندی مقاومت زیاد آن در برابر سرما و گرمای شدید میباشد در واقع در برابر سرما دمای منفی ۳۰ درجه را میتواند تحمل کند .
زمان گلدهی درختان آلبالو پاندی در اوایل فروردین ماه است و میوه های خوشمزه آن در اواخر خرداد قابل برداشت میباشد.نگهداری نهال آلبالو پاندی

برای این که نهال باردهی خوب و پر باری داشته باشد، باید از آن به خوبی نگهداری کرد.

بهتر است نهال آلبالو پاندی را در خاک های لومی و رسی بکارید؛ اما دیده شده که این نهال در خاک های شور قلیایی هم به ثمر نشسته است. مقاومت سرمایی این نهال تا دمای منفی 30 درجه سانتی گراد می باشد. از دیگر کار هایی که باعث باردهی خوب و مطلوب نهال می شود، آبیاری آن است. این نهال آلبالو به هفته ای 2 بار آبیاری نیاز دارد.

مگس گیلاس و شانکر باکتریایی از جمله آفات و بیماری هایی می باشد که این نهال را به خطر می اندازد؛ پس با سم پاشی مناسب و به موقع می توانید نهال را از شر این آفات و بیماری ها در امان نگه دارید.

میوه نهال آلبالو پاندی

میوه نهال آلبالو پاندی دارای پوست و گوشتی به رنگ قرمز می باشد و وزن آن حدود 6 الی 5.5 گرم است. این میوه در اواسط الی اواخر فصل پاییز می رسد و قابل برداشت می باشد. این میوه سرشار از خاصیت و مواد مغذی می باشد.

شما می توانید برای خرید نهال آلبالو پاندی با بهترین کیفیت از طریق تماس با مجموعه نهالستان بیونهال آن را خریداری کنید.

درختان آلبالو پاندی در شرایط نگهداری مناسب به ۷ الی ۸ متر میرسد.
میوه های این رقم آلبالو پس از رسیدن باید بلافاصله برداشت شوند چون این رقم درخت آلبالو پس از رسیدن میوه آن ریزش پیدا میکند.
فواصل کاشت نهال البالو پاندی در زمینهای غیر شیبدار و مسطح بصورت۴×۴ متر کاشت می گردد و این امر در مورد اراضی شیبدار و مناطق بادخیز بفرمت ۳×۳ مربعی و ۳٫۵×۳ مستطیلی قابل تغییر است.
میزان آبیاری درختان آلبالو پاندی باتوجه به شرایط اقلیمی ،آب وهوای منطقه، نوع خاک،سن درخت و ... متغیر است ولی درحالت عادی در ماه های فروردین ، اردیبهشت و خردادهر ۱۰ روز یکبار و در ماه های تیر ، مرداد و شهریور هر هفته یکبار آبیاری انجام میشود.

درختان آلبالو پاندی در شرایط آب و هوایی و نگهداری مناسب در هکتار عملکردی بیش از 20 تن خواهند داشت.
از خصوصیات درختان آلبالو پاندی میتوان به دیر گل بودن ، پیوندی بودن و پرمحصول بودن آن اشاره نمود‌.
کوددهی و تغذیه مناسب در رشد درختان بسیار موثر است، مقدار این کوددهی ۵ تن کود پوسیده دامی به ازای هر هکتار میباشد.
شانکر باکتریایی و پوسیدگی قهوه ای از آفات و بیماری های رایج بین درختان آلبالو میباشد که با سمپاشی اصولی و به موقع میتوان این گونه افات را از درختان باغات خود دفع نمایید.مشخصات نهال آلبالو پاندی

 • دسته: ارقام نهال آلبالو
 • زادگاه: کشور های اروپای شرقی، مجارستان و رومانی
 • از سال اول نهایتا سال دوم
 • زمان رسیدن میوه: اواخر خرداد ماه
 • طعم میوه : ترش و شیرین
 • عمر اقتصادی: تا 35 سال
 • میزان آبیاری: 1 بار در هفته (در تابستان) 
 • نیاز سرمایی: 600 الی  1600 ساعت
 •  تراکم کاشت: 500 اصله در هکتار
 •   فواصل کاشت: 4×4/ 3×3
 • شروع باردهی : از سال دوم و سوم
 • شکل رشد محصول: گرد 
 • رنگ محصول: قرمز
 • وزن میوه: 5.5 الی 6 گرم
 • هسته: دارد
 •  فصل کاشت: اوایل آبان ماه تا اواخر اسفند ماه

 


مزایای خرید نهال آلبالو پاندی از مجموعه نهالستان بیونهال

 1_مشاوره رایگان در زمینه احداث باغات آلبالو

 2_تضمین کیفیت محصول با ضمانت بازگشت کالا

 3_قبول و ارسال سفارشات به تمام نقاط کشور

 4_تبادل وانتقال فعالیت و تجربیات

 5_روش های اصولی و علمی کاشت نهال آلبالو

 6_عرضه نهال باکیفیت و تضمین عاری از آفات


 

خرید نهال

دیدگاه (0)

کسب رتبه 0 ستاره ، از 5 ستاره ، از مجموع 0 نظر ثبت شده
هنوز هیچ دیدگاهی ارسال نشده است.

ارسال دیدگاه

 1. ارسال دیدگاه به عنوان مهمان
امتیاز به این پست:
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک موقعیت شما
 • بیونهال مرجع تخصصی تولید، اصلاح نژاد و عرضه ارقام نهال مثمر و غیر مثمر، ارقام کشت بافت، واریته های کمیاب و لاکچری با رعایت کامل اصول فنی و علمی،
 • شرکت بیونهال با تکیه بر اعتماد مشتریانش توانسته یکی از مهم ترین و بزرگترین قطب ارائه خدمات و محصولات کشاورزی درسطح کشور باشد.
 • محصولاتی که ما تولید میکنیم بدلیل کیفیت کم نظیر آن در بازار بصورت یک انتخاب درست مطرح می شود. بزرگترین سرمایه ما اعتماد چندین ساله و رضایت مشتریان و احترام متقابل بین شرکت و مشتری می باشد.
 • ما همواره بر اصل اعتماد سازی پایبند هستیم که باعث بدست آوردن مشتری وفادار میشود، شرکت بیونهال تمامی محصولات خود را با ضمانت صددرصدی بی قید وشرط ارائه میکند.
 • همین امر سبب شده تا اعتماد و اطمینان قلبی شما عزیزان به همکاری با مجموعه ما فراهم گردد.
جهاد کشاورزی
کشاورزی و منابع طبیعی
موسسه تحقیقات گیاه پزشکی
سازمان فائو
اصلاح و تهیه نهال و بذر
سازمان غذا و دارو
کليه حقوق اين سايت متعلق به بیونهال می‌باشد. [ طراحی و راه اندازی سایت توسط عصر جدید ]

بیونهال