Slider

نهال انار هوم


معرفی نهال انار هوم

نهال انار هوم Hum Pomegranate از گونه های دیرگل و دارای راندمان بالای اقتصادی است که در بیشتر نواحی جهان قابل کشت میباشد. انار هوم پوستی به رنگ قرمز دارد و اندازه آن نسبتا درشت میباشد، دانه های آبدار و شیرین آن بازارپسندی این رقم انار را چندین برابر افزایش داده است. انار هوم برای تازه خوری و آبمیوه بسیار کاربرد دارد. این رقم به دلیل رشد بالا و داشتن میوه با مغز قرمز و دانه های درشت از اهمیت بالایی برخوردار است میوه آن در صادرات نقش بسزایی دارد .

منشا آن کشور ایران میباشد .

در این مقاله می خواهیم به اطلاعاتی در مورد نهال انار هوم بپردازیم.
نهال انار هوم از آن دسته نهال های بسیار مرغوب با میوه های بسیار درشت است که به دلیل بازار پسندی و صرفه اقتصادی که دارد مورد توجه باغداران عزیز قرار گرفته است. بار این نهال در یک هکتار چیزی بیش از 35 تن میوه است. زادگاه اصلی این نهال کشور ایران می باشد.
نهال انار هوم از نهال های مناطق گرمسیر می باشد و تحمل نسبتاخوبی در برابر خشکی دارد. ارتفاع این نهال بعد از رشد کامل به 2 یا نهایتا 3 متر می رسد. از این رو می توان گفت جزو پایه کوتاه ها به حساب می آید. ارتفاع آن باید از سطح دریا 1000 الی 1700 متر باشد.

 


خرید نهال انار هوم Hum Pomegranate از مجموعه نهالستان بیونهال
بمدیریت مهندس مهران نجف زاده 
کلیه نهال های تولیدی این شرکت مطابق با استانداردهای جهانی می باشد ، بیونهال در ارائه خدمات و عرضه اصله نهال به مشتریانش بهترین نوع کیفیت را معرفی میکند.
شما میتوانید نهال انار هوم را با بالاترین کیفیت و مناسب ترین قیمت از شرکت بیونهال خریداری کنید.

 

یکی از کارهای اساسی باغداران برای کاشت نهال هوم انتخاب خاک حاصلخیز و مناسب میباشد، یکی از بهترین خاک ها ، خاکهای شنی لومی و شنی رسی میباشند، خاک مورد نظر شما قبل از کاشت باید به خوبی زهکشی شده باشد.



نگهداری نهال انار هوم

این نهال برای این که به خوبی به ثمر بنشیند نیاز به نگهداری دارد.
نهال انار هوم را باید در اواسط بهمن ماه الی اوایل فروردین ماه بکارید. خاک مناسب برای کاشت آن خاک حاصلخیز شنی لومی و شنی رسی می باشد. دقت کنید که باید خاک را به خوبی زهکشی کنید. برای این که نهال هنگام و بعد از رشد کامل خود دچار مشکل نشود باید با فواصل 4 در 4 متر از یکدیگر کاشته شوند.
نهال انار هوم در مقابل خشکی مقاومت خوبی دارد؛ اما باز هم نیاز به آبیاری منظم مخصوصا در سال های اول دارد. در صورت عدم رعایت این نظم میوه آن ترک می خورد. برای آبیاری آن باید در فصل های سرد هر 15 روز یکبار و در فصل های گرم هر 7 روز یکبار آبیاری شود. از دیگر نگهداری های نهال کوددهی و سم پاشی می باشد؛ که باید در زمان مناسب و به درستی انجام شود. بهترین کود برای این نهال کود پوسیده دامی است.

میوه نهال انار هوم

میوه نهال انار هوم به رنگ قرمز و شکلی تقریبا گرد می باشد. این انار نسبت به سایر انار ها درشت تر و دارای دانه هایی بسیار قرمز، شیرین و آبدار می باشد. به همین دلیل برای آب انار و صادرات بسیار مناسب است.

شما می توانید برای  خرید نهال انار هوم با بهترین کیفیت از طریق تماس با مجموعه نهالستان بیونهال آن را خریداری کنید.

ار دیگر کارهای اساسی رعایت فاصله مناسب بین نهال ها است، فواصل مناسب برای کاشت نهال انار هوم در زمین های با شیب ملایم و بادگیر ۳×۴ و در زمین های صاف و هموار ۴×۴ میباشد، در نظر داشته باشید رعایت فاصله مناسب بین نهال ها موجب میشود برداشت محصول آسان گردد و نور به اندازه کافی به ریشه تمامی درختان برسد.
میزان آبیاری درختان انار در فصول گرم سال هر هفته یکبار و در فصول سرد سال هر ۱۵ روز یکبار آبیاری انجام میشود.
یکی از بیماری های رایج بین درختان انار ترک خوردگی میباشد که دلیل ابتلای درختان به این بیماری عدم رعایت نظم در آبیاری درختان است.
عملکرد درختان انار هوم درهرهکتار به ازای ۵۰۰ اصله درخت بیش از ۳۵ تن میباشد.

میزان کوددهی درختان انار هوم به ازای هرهکتار ۵ تن کود پوسیده دامی است.
نهال انار هوم در مقابل خشکی تحمل خوبی از خود نشان میدهد درکل انار از درختان مناطق گرمسیری میباشد و روزانه به چندین ساعت تابش نورخورشید نیاز دارد و در مقابل سرما دمای بیشتر از منفی ۱۱ درجه را نمیتواند تحمل کند.
ارتفاع درختان انار در شرایط عالی به ۲ الی ۳ متر میرسد و جزو درختان قد کوتاه محسوب میشود.
نهال انار هوم در مقابل آفات و بیماری ها مقاومت خوبی از خود نشان میدهد با این حال از سمپاشی به موقع درختان نباید غافل شوید.



مشخصات نهال انار هوم

 • دسته: ارقام نهال انار
 • زادگاه: ایران
 • پایه کوتاه
 • دیر گل
 • نیاز سرمایی : 12- تا 14- سانتیگراد
 • ارتفاع از سطح دریا: 1000 تا 1700 متر از سطح دریا
 • شروع باردهی : از سال دوم و سوم
 • پایه انار : پایه بذری و پایه رویشی
 • شکل رشد محصول: گرد _ درشت 
 • رنگ محصول: قرمز
 • هسته: دارد
 • آبیاری: فصول سرد هر 15 روز یکبار، فصول گرم هر 7 روز یکبار
 • فاصله کاشت: 3×3/ 4×4
 •  فصل کاشت:  اواسط بهمن الی اوایل فروردین
 • باردهی: از سال دوم و سوم
 • عمر مفید: 40 سال

 


مزایای خرید نهال انار هوم از مجموعه نهالستان بیونهال

1_مشاوره رایگان در زمینه احداث باغات انار

2_تضمین کیفیت محصول با ضمانت بازگشت کالا

3_قبول و ارسال سفارشات به تمام نقاط کشور

4_تبادل وانتقال فعالیت و تجربیات

5_روش های اصولی و علمی کاشت نهال انار

6_عرضه نهال باکیفیت و تضمین عاری از آفات


 

خرید نهال

دیدگاه (0)

کسب رتبه 0 ستاره ، از 5 ستاره ، از مجموع 0 نظر ثبت شده
هنوز هیچ دیدگاهی ارسال نشده است.

ارسال دیدگاه

 1. ارسال دیدگاه به عنوان مهمان ثبت نام یا ورورد به ناحیه کاربری.
امتیاز به این پست:
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک موقعیت شما
 • بیونهال مرجع تخصصی تولید، اصلاح نژاد و عرضه ارقام نهال مثمر و غیر مثمر، ارقام کشت بافت، واریته های کمیاب و لاکچری با رعایت کامل اصول فنی و علمی،
 • شرکت بیونهال با تکیه بر اعتماد مشتریانش توانسته یکی از مهم ترین و بزرگترین قطب ارائه خدمات و محصولات کشاورزی درسطح کشور باشد.
 • محصولاتی که ما تولید میکنیم بدلیل کیفیت کم نظیر آن در بازار بصورت یک انتخاب درست مطرح می شود. بزرگترین سرمایه ما اعتماد چندین ساله و رضایت مشتریان و احترام متقابل بین شرکت و مشتری می باشد.
 • ما همواره بر اصل اعتماد سازی پایبند هستیم که باعث بدست آوردن مشتری وفادار میشود، شرکت بیونهال تمامی محصولات خود را با ضمانت صددرصدی بی قید وشرط ارائه میکند.
 • همین امر سبب شده تا اعتماد و اطمینان قلبی شما عزیزان به همکاری با مجموعه ما فراهم گردد.
جهاد کشاورزی
کشاورزی و منابع طبیعی
موسسه تحقیقات گیاه پزشکی
سازمان فائو
اصلاح و تهیه نهال و بذر
سازمان غذا و دارو
کليه حقوق اين سايت متعلق به بیونهال می‌باشد. [ طراحی و راه اندازی سایت توسط عصر جدید ]

بیونهال