Slider

نهال به ترش آذربایجان


معرفی نهال به ترش آذربایجان

نهال به ترش آذربایجان از ارقام مرغوب و تجاری بوده که میوه های آن بسیار اقتصادی و بازار پسند میباشد. نهال به ترش آذربایجان همانطور که از نامش پیداست منشا آذربایجانی دارد و خاستگاه آن کشور ایران میباشد. نهال به ترش آذربایجان از ارقام زودبازده و پربار است که درخت آن توسط به های درشت ، آبدار و خوشمزه معروف شده است. یکی‌از خصوصیات نهال به ترش آذربایجان مقاومت زیاد آن در برابر سرما است در واقع دمای منفی ۳۰ الی ۳۵ درجه را تحمل میکند. میوه نهال به ترش آذربایجان از قدرت انبار مانی خوبی برخوردار است و به مدت ۸ الی ۱۰ ماه در انبار میماند. میوه نهال به ترش آذربایجان به رنگ زرد مایل به کرمی است، پوست آن کرک دار بوده و اندازه آن درشت است، طعم به ترش آذربایجان همانطور که از نامش پیداست ترش و آبدار و بسیار لذید است و طرفداران خاص خود را دارد، از میوه به ترش آذربایجان به دلیل عطر و طعم فوق العاده ای که دارد برای تازه خوری و تهیه مربا بسیار استفاده میشود.

در این مقاله می خواهیم به اطلاعاتی در مورد نهال به ترش آذربایجان بپردازیم.
نهال به ترش آذربایجان به دلیل باردهی اقتصادی و کیفیت خوبی که دارد مورد توجه بسیاری از باغداران و کشاورزان قرار گرفته است. این نهال از پایه ی نهال به و نهال زالزالک می باشد. نیازی به گرده زا ندارد و خود بارور است.
نهال به ترش آذربایجان شرایط خاص منطقه ای ندارد. می تواند در اکثر مناطق رشد چشم گیری داشته باشد. به همین دلیل اندازه آن از ارتفاع دریا خیلی مهم نمی باشد. ارتفاع این نهال پس از رشد کامل به 4 الی 5 متر می رسد. این نهال پس از کاشته شدن از سال دوم به ثمر می نشیند.

 


خرید نهال به ترش آذربایجان از مجموعه نهالستان بیونهال
بمدیریت مهندس مهران نجف زاده 
کلیه نهال های تولیدی این شرکت مطابق با استانداردهای جهانی می باشد ، بیونهال در ارائه خدمات و عرضه اصله نهال به مشتریانش بهترین نوع کیفیت را معرفی میکند.
شما میتوانید نهال به ترش آذربایجان را با بالاترین کیفیت و مناسب ترین قیمت از شرکت بیونهال خریداری کنید.

 

هنگام کاشت نهال میوه باید به موارد بسیار مهمی همچون، خاک مناسب، آب و هوای منطقه کاشت، و فاصله بین نهال ها بسیار دقت داشته باشید،خاک مورد نیاز برای کاشت نهال به باید سرشار از مواد معدنی و املاح مقوی باشد و همچنین خاک باید دارای نفوذ پذیری بالا و اندکی رطوبت باشد البته یکی از خصوصیات مهم درمورد نهال به ترش آذربایجان که باید ذکر شود سازگاری بالای نهال در برابر انواع شرایط محیطی و خاک آن میباشد در واقع نهال به در اکثریت خاکها قابلیت کاشت دارد اما در خاکهای مرغوب شنی رسی رشد بهتر و میوه هایی با کیفیت تر خواهد داشت.

نهال به جزو درختانی است که در هر نوع شرایطی قابل پرورش میباشد،اما در مناطق گرم با آفتاب ملایم رشد بهتری خواهد داشت.
فاصله مناسب برای کاشت نهال به امری بسیار مهم و ضروری است ،فاصله مناسب با توجه به شیب زمین و نوع خاک تعیین میگردد ،در زمین های غیر مسطح و شیب دار 3/4 متر و در زمین های صاف و هموار 4/4 متر تعیین میگردد.نگهداری نهال به ترش آذربایجان

برای باردهی زیاد نهال به ترش آذربایجان نیاز به مراقبت هایی دارد.
این نهال را باید در خاک های عمیق، حاصل خیز و غنی زهکشی شده کاشت. برای این که بعد از بزرگ شدن به مشکل بر نخورند باید با فواصل 3 در 4 متر کاشته شوند. این نهال برای شکوفه دادن به 100 الی 1000 ساعت دمای منفی 7 درجه سانتی گراد نیاز دارد. همچنین پس از این دوره سرمایی مقاومتش در برابر سرما و خشکی هوا افزایش پیدا می کند. مقاومت آن در برابر سرما تا دمای -30 الی -35 درجه سانتی گراد می باشد.
نهال به ترش آذربایجان نیاز دارد تا در 20 روز به اندازه 10 لیتر آبیاری شود. این نهال را آفات و بیماری هایی مانند آتشک و پسیل به خطر می اندازد. برای در امان ماندن این نهال از آفات و بیماری ها باید آن را در زمان مناسب سم پاشی کرد.

میوه نهال به ترش آذربایجان

میوه نهال به ترش آذربایجان در اوایل مهر ماه می رسد و قابل برداشت است. اندازه آن حدودا 300 گرم می باشد. این میوه به رنگ زرد کم رنگ می باشد. طعمی ترش و ملس دارد. از آن برای تازه خوری، مربا، خورشت و دم نوش استفاده می کنند.

این میوه شامل خواص و ویتامین های زیادی می باشد که مهم ترین آن ویتامین C بوده و دم نوش آن بسیار آرامبخش است.

شما می توانید برای  خرید نهال به ترش آذربایجان با بهترین کیفیت از طریق تماس با مجموعه نهالستان بیونهال آن را خریداری کنید.

برگ‌های درختان به ترش آذربایجان پهن و بزرگ میباشد.
کوددهی و تغذیه مناسب برای رشد درختان و عملکرد بهینه آنها بسیار مهم میباشد،یکی‌از بهترین کودها برای درختان به کودی است که حاوی مقداری ازت باشد در این صورت درختان رشد چشمگیری خواهند داشت.
شرایط اقلیمی مناسب، نوع نگهداری،آبیاری مناسب و ... در ارتفاع درختان به بسیار تاثیر گذار میباشند و در این شرایط مناسب تا 5 متر رشد خواهند داشت.
ازدیگر مواردی که باید رعایت شود هرس به موقع درختان است، هرس کردن فواید زیادی دارد از جمله حذف شاخ و برگ مریض و اضافی درختان، افزایش باردهی آنها و ...، هرس درختان در دونوبت انجام میشود، یک نوبت در زمستان برای افزایش باردهی و نوبت دیگر در تابستان برای فرمدهی به درختان انجام میشود.
میزان آبیاری درختان جوان به باتوجه به شرایط آب و هوایی و اقلیم منطقه در هفته دوبار انجام میشود.

نهال به ترش آذربایجان نسبت به سرمای بهاره مقاومت چندانی ندارد بنابراین این نهال نباید در مناطقی که سرمای بهاره زیاد است کاشت شود.
اکثر درختان میوه برای گلدهی بهتر و عملکرد بهینه تر باید نیاز سرمایی آنها برطرف شود،برای برطرف شدن نیاز سرمایی درختان به ترش آذربایجان ۱۰۰ الی 1000 ساعت سرمای زیر ۷ درجه سانتی گراد نیاز است.
نهال به ترش آذربایجان در شرایط نگهداری بهینه 40 الی 50 سال عمر میکند.
درختان به ترش آذربایجان در صورت نگهداری مناسب و آب و هوای بهینه در هرهکتار عملکردی حدود 35 الی 45 تن خواهد داشت.
درختان به ترش آذربایجان از ارقام زودبازده محسوب میشوند و میوه های آن از اوایل مهر ماه تا آبان ماه قابل برداشت میباشد.
این رقم به جزو نهال های خودبارور است و نیازی به گرده افشان ندارد.
از آفات و بیماری هایی که ممکن است به نهال به ترش آذربایجان آسیب بزند می‌توان به عنکبوتی قرمز، بیماری آتشک و بیماری قارچی اشاره کرد. آفت عنکبوتی قرمز یکی از مهمترین آفات درخت به ترش آذربایجان می‌باشد. آتشک نیز باکتری‌ای است که باعث می‌شود تا میوه و برگ‌های درخت به شکل سوخته درآیند. همچنین اگر میوه‌های درخت به رنگ قهوه‌ای در آمد، یعنی درخت دچار بیماری قارچی شده است.مشخصات نهال به ترش آذربایجان

 • دسته: ارقام نهال میوه به
 • زادگاه: ایران -آذربایجان
 • دیر گل
 • مقاومت بالا به سرما و خشکی
 • پایه کوتاه
 • عمر اقتصادی: تا 50 سال
 •  زمان رسیدن میوه: اوایل مهر
 • طعم میوه : ملس ( ترش و شیرین )
 • میزان آبیاری: 2 بار در هفته (در تابستان)، آبیاری 10 لیتر در 20 روز
 • تحمل سرمایی: 30- الی 35 - 
 •  فواصل کاشت: 3/4_4/4
 • شروع باردهی : از سال دوم
 • شکل رشد محصول: درشت
 • رنگ محصول: زرد
 • هسته: دارد
 •  فصل کاشت: اوایل آبان ماه تا اواخر اسفند ماه

  


مزایای  خرید نهال به ترش آذربایجان از مجموعه نهالستان بیونهال

 1_مشاوره رایگان در زمینه احداث باغات میوه به

 2_تضمین کیفیت محصول با ضمانت بازگشت کالا

 3_قبول و ارسال سفارشات به تمام نقاط کشور

 4_تبادل وانتقال فعالیت و تجربیات

 5_روش های اصولی و علمی کاشت نهال میوه به

 6_عرضه نهال باکیفیت و تضمین عاری از آفات


 

خرید نهال

دیدگاه (0)

کسب رتبه 0 ستاره ، از 5 ستاره ، از مجموع 0 نظر ثبت شده
هنوز هیچ دیدگاهی ارسال نشده است.

ارسال دیدگاه

 1. ارسال دیدگاه به عنوان مهمان ثبت نام یا ورورد به ناحیه کاربری.
امتیاز به این پست:
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک موقعیت شما
 • بیونهال مرجع تخصصی تولید، اصلاح نژاد و عرضه ارقام نهال مثمر و غیر مثمر، ارقام کشت بافت، واریته های کمیاب و لاکچری با رعایت کامل اصول فنی و علمی،
 • شرکت بیونهال با تکیه بر اعتماد مشتریانش توانسته یکی از مهم ترین و بزرگترین قطب ارائه خدمات و محصولات کشاورزی درسطح کشور باشد.
 • محصولاتی که ما تولید میکنیم بدلیل کیفیت کم نظیر آن در بازار بصورت یک انتخاب درست مطرح می شود. بزرگترین سرمایه ما اعتماد چندین ساله و رضایت مشتریان و احترام متقابل بین شرکت و مشتری می باشد.
 • ما همواره بر اصل اعتماد سازی پایبند هستیم که باعث بدست آوردن مشتری وفادار میشود، شرکت بیونهال تمامی محصولات خود را با ضمانت صددرصدی بی قید وشرط ارائه میکند.
 • همین امر سبب شده تا اعتماد و اطمینان قلبی شما عزیزان به همکاری با مجموعه ما فراهم گردد.
جهاد کشاورزی
کشاورزی و منابع طبیعی
موسسه تحقیقات گیاه پزشکی
سازمان فائو
اصلاح و تهیه نهال و بذر
سازمان غذا و دارو
کليه حقوق اين سايت متعلق به بیونهال می‌باشد. [ طراحی و راه اندازی سایت توسط عصر جدید ]

بیونهال