Slider

نهال داغداغان


معرفی نهال داغداغان

نهال داغداغان جزو درختان خزان دار بوده و جزو خانواده cannabaceae محسوب میشود. نهال داغداغان از گیاهان بومی مناطق مدیترانه ای بوده و هچنین در آمریکای شمالی،جنوب شرقی اروپا، قفقاز ، مناطق مدیترانه ای ، جنوب غرب آسیا و شمال آفریقا دیده میشود. ارتفاع درختان داغداغان ۲۰ تا ۲۵ متر میباشد و قطر تنه آن در حدود یک متر رشد میکند،پوست تنه آن صاف،خاکستری و مقاوم میباشد. از ارقام کمیاب به حساب می آید. نهال داغداغان بیشتر در تزیئنات مود استفاده قرار میگیرد.

نهال داغداغان، از تیره نارون و خانواده شاهدانگان درختی است که به صورت پراکنده و کم، در جنگل‌های شمال ایران می روید.داغداغان ها به صورت درخت یا درختچه می باشند. بیش از ۶۰ تا ۷۰ نوع از آنها بومی نواحی گرم و نیمه گرم و منطقه معتدل شمالی هستند. داغداغان ها خواستگاه درخت داغداغان، نواحی مدیترانه است و در آمریکای شمالی، جنوب شرقی اروپا، خاور دور، قفقاز، مناطق مدیترانه‌ای، شمال آفریقا و جنوب غربی آسیا مشاهده می شوند.

نهال داغداغان توانایی رویش در شرایط سخت را دارد. به همین دلیل، به آن داغداغان می گویند که واژه‌ای ترکی و به معنای شکافنده و متلاشی ‌کننده کوه (صخره) می باشد. در لغت نامه دهخدا آمده که در گویش مردم دیلمستان، به داغداغان “تادانه” و در گویش اصیل شمیران تهران، به درخت داغداغان «ته» می گفتند.تایله” یا “تاووت” نوع دیگری از داغداغان می باشد که در ایران وجود دارد. رویشگاه اصلی این گونه، استان کردستان است.

 


خرید نهال داغداغان از مجموعه نهالستان بیونهال
بمدیریت مهندس مهران نجف زاده 
کلیه نهال های تولیدی این شرکت مطابق با استانداردهای جهانی می باشد ، بیونهال در ارائه خدمات و عرضه اصله نهال به مشتریانش بهترین نوع کیفیت را معرفی میکند.
شما میتوانید نهال داغداغان را با بالاترین کیفیت و مناسب ترین قیمت از شرکت بیونهال خریداری کنید.


کاشت و نگهداری نهال داغداغان

درخت داغداغان دارای برگی زبر، خشن، نامتقارن، نوک کشیده و البته کاغذی می باشد. روی برگ داغداغان به رنگ سبز تیره است، پشت آن نقره‌ای یا خاکستری و لبه ی آن نیز دندانه دار است.. نهال داغداغان در برابر آلودگی هوا مقاوم است و بیشتر آن را به عنوان یک گیاه زینتی می کارند. سایه آن برای پارک ها مناسب است

نهال داغداغان عمر طولانی دارد،که به حدود ۶۰۰ سال می رسد. برای اولین بار در اروپا به عنوان یک درخت حاشیه خیابان از سال ۱۷۹۶ کاشته شده است. زمان گلدهی در طول فروردین و اردیبهشت می باشد. درخت داغداغان نیازی به آبیاری زیاد ندارد و تحمل خشکسالی آن بالا می باشد. خاک مناسب برای پرورش این گیاه، خاک شنی یا لومی زهکشی شده است. اما به صورت کلی این درخت می تواند خود را با بیشتر خاک ها سازگار کند.بهترین دما برای درخت داغداغان؛ بین 18- تا 28+ درجه سانتیگراد است.

در دو ماه آخر فصل زمستان، زمان مناسبی برای تکثیر نهال داغداغان می باشد. با کاشت بذر این درخت در این ماه ها، در گلخانه می توانید حدود 12 ماه بعد، جوانه ها را مشاهده کنید. یادآور می شویم که فصل بهار یا تابستان، جوانه ها را از گلخانه بیرون بیاورید.خوردن میوه داغداغان برای دردهای مشکلات زنان مناسب می باشد و دل درد را تسکین می دهد. التیامی برای ورم ها و کوفتگی ها به شمار می آید و می توان آن را به صورت ضماد استفاده نمود.

مشخصات میوه نهال داغداغان

میوه داغداغان(شفت) در نوع اکسیدنتالیس قرمز – نارنجی ولی در نوع استرالیس قهوه ای مایل به قرمز تیره تا قهوه ای مایل به سیاه می باشد. میوه های رسیده قرمز تیره و با بیش از ۱۰ میلی متر قطر و بخش گوشتی آبدار وشیرین است. این گونه بومی نواحی مدیترانه ای و جنوب شرقی آسیا است میوه داغداغان، گرد و شیرین است و به صورت خام یا پخته مصرف خوراکی دارد. پس از رسیدن، سیاه یا قهوه‌ای تیره می‌شود.

برای خرید نهال داغداغان می توانید با مجموعه نهالستان بیونهال تماس حاصل فرمایید.

درختان داغداغان دارای برگ های خشن ، کاغذی و نامتقارن با نوکی کشیده و روی برگ سبز رنگ و پشت آن خاکستری میباشد و لبه برگ دندانه دار است.

یکی‌از ویژگی های خوب این رقم نهال قدرت رشد آن در مناطق سخت و مرتفع میباشد در واقع ریشه قوی درخت داغداغان در شکاف صخره ها قابل نفوذ است و موجب شکسته شدن صخره ها و سنگهای بزرگ میشود.
نهال داغداغان در مناطق سایه رشد آن متوقف میشود از این رو در مناطق آفتابی رشدی بهتر خواهد داشت.

نهال این رقم درخت در اکثر خاکها قابل رشد است حتی اگر خاک مورد نظر غنی نباشد با این حال خاکهای زهکشی شده و حاصلخیز مناسبت ترین گزینه برای رشد بهینه درختان داغداران میباشند. دمای مناسب برای کاشت نهال داغداران دمای بین ۱۶ تا ۲۱ درجه سانتی گراداست. میزان آبیاری درختان داغداران متوسط میباشد.



مشخصات نهال داغداغان

 • دسته: ارقام نهال تزئینی
 • کاربرد: گیاه زینتی
 • زادگاه: بومی نواحی مدیترانه ای و جنوب شرقی آسیا
 • صرفه اقتصادی: بالا
 • عمر مفید: 600 سال
 • ارتفاع درخت : تا 25 متر ارتفاع
 •  فواصل کاشت: 6/6
 • مقاومت به دمای: 18- تا 28+ درجه سانتی گراد
 • شکل رشد محصول: درخت بزرگ
 • تکثیر: از طریق بذر

 


مزایای خرید نهال داغداغان از مجموعه نهالستان بیونهال

 1_مشاوره رایگان در زمینه احداث نهال داغداغان

 2_تضمین کیفیت محصول با ضمانت بازگشت کالا

 3_قبول و ارسال سفارشات به تمام نقاط کشور

 4_تبادل وانتقال فعالیت و تجربیات

 5_روش های اصولی و علمی کاشت نهال داغداغان

 6_عرضه نهال باکیفیت و تضمین عاری از آفات


 

خرید نهال

دیدگاه (0)

کسب رتبه 0 ستاره ، از 5 ستاره ، از مجموع 0 نظر ثبت شده
هنوز هیچ دیدگاهی ارسال نشده است.

ارسال دیدگاه

 1. ارسال دیدگاه به عنوان مهمان
امتیاز به این پست:
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک موقعیت شما
 • بیونهال مرجع تخصصی تولید، اصلاح نژاد و عرضه ارقام نهال مثمر و غیر مثمر، ارقام کشت بافت، واریته های کمیاب و لاکچری با رعایت کامل اصول فنی و علمی،
 • شرکت بیونهال با تکیه بر اعتماد مشتریانش توانسته یکی از مهم ترین و بزرگترین قطب ارائه خدمات و محصولات کشاورزی درسطح کشور باشد.
 • محصولاتی که ما تولید میکنیم بدلیل کیفیت کم نظیر آن در بازار بصورت یک انتخاب درست مطرح می شود. بزرگترین سرمایه ما اعتماد چندین ساله و رضایت مشتریان و احترام متقابل بین شرکت و مشتری می باشد.
 • ما همواره بر اصل اعتماد سازی پایبند هستیم که باعث بدست آوردن مشتری وفادار میشود، شرکت بیونهال تمامی محصولات خود را با ضمانت صددرصدی بی قید وشرط ارائه میکند.
 • همین امر سبب شده تا اعتماد و اطمینان قلبی شما عزیزان به همکاری با مجموعه ما فراهم گردد.
جهاد کشاورزی
کشاورزی و منابع طبیعی
موسسه تحقیقات گیاه پزشکی
سازمان فائو
اصلاح و تهیه نهال و بذر
سازمان غذا و دارو
کليه حقوق اين سايت متعلق به بیونهال می‌باشد. [ طراحی و راه اندازی سایت توسط عصر جدید ]

بیونهال