Slider

نهال شاه توت


معرفی نهال شاه توت

نهال شاه توت Black Berry بسیار پربار و زودبازده است دلیل نام گرفتن این نوع توت کیفیت بسیار بالا و طعم فوق العاده آن میباشد ، میوه توت برای بیماری های زیادی استفاده میشود و برای درمان قلب، کلیه و ... بسیار مفید میباشد. نهال شاه توت درختی قوی و پررشد است که در اکثریت آب و هوا ها رشد خوبی دارد . نهال شاه توت نسبت به توت سفید رشد بهتر و بیشتری دارد. ارقام توت سیاه دو نوع میباشد که لازم به ذکر است نباید توت سیاه را شاه توت اشتباه گرفت ، توت سیاه از نظر مزه ، اندازه و خواص کاملا شبیه به توت سفید است و تنها تفاوت بینشان در رنگدانه میوه است ولی شاه توت نه تنها از نظر رنگ بلکه از نظر مزه نیز با توت سفید تفاوت دارد و کمی ترش مزه تر از توت سفید است از این رو طرفداران بسیاری در بین مردم دارد و برای تازه خوری رقم بسیار عالی میباشد.

یکی از محبوب ترین ارقام نهال توت، نهال شاه توت می باشد. این نهال به دلیل درشتی میوه، طرفداران بسیار زیادی دارد و میوه آن بسیار بازارپسند است. برای پر بار شدن این نهال بهتر است آن را در مناطق نسبتا گرم و معتدل کاشت. این نهال دارای برگ های پهن قلبی شکل می باشد. گلدهی نهال شاه توت حدود 10 الی 20 روز دیرتر از توت سفید است و از اردیبهشت ماه شروع می شود. ارتفاع این نهال بعد از رشد کامل به 15 متر می رسد.

نگهداری نهال شاه توت

برای این که نهال به خوبی به ثمر بنشیند نیاز به نگهداری دارد. نهال شاه توت را باید در خاک های شنی لومی کاشت. این نهال به شدت نیاز به 7 الی 8 ساعت نور مستقیم آفتاب دارد. برای این که نهال هنگام و بعد از رشدش دچار مشکل نشود باید با فاصله های 7.5 الی 9 متر کاشته شوند.

نهال شاه توت تا حدی می تواند خشکی را تحمل کند؛ اما بهتر است در بهار روزی نیم لیتر و در تابستان روزی یک لیتر به آن آب داده شود. شما حتی می توانید هفته ای دو بار آن را به میزان 3 لیتر آبیاری کنید. زمان کوددهی مناسب برای این نهال در اواسط زمستان می باشد. کود مناسب برای آن کود پوسیده دامی و کود غنی می باشد.
هنگامی که این نهال به خواب زمستانی رفته است، بهترین زمان برای هرس کردنش می باشد. آفات و بیماری هایی هم هستند که نهال را به خطر می اندازند. به همین دلیل برای در امان ماندن نهال باید آن را درست و به موقع سم پاشی کنید. خوره گیاهی و سفیدک حقیقی از آفات و بیماری هایی هستند که این نهال را به خطر می اندازند.

 


خرید نهال شاه توت Black Berry از مجموعه نهالستان بیونهال
بمدیریت مهندس مهران نجف زاده 
کلیه نهال های تولیدی این شرکت مطابق با استانداردهای جهانی می باشد ، بیونهال در ارائه خدمات و عرضه اصله نهال به مشتریانش بهترین نوع کیفیت را معرفی میکند.
شما میتوانید نهال شاه توت را با بالاترین کیفیت و مناسب ترین قیمت از شرکت بیونهال خریداری کنید.

 

میوه شاه توت منبع غنی از ویتامین و آنتی اکسیدان بوده و جزو میوه های کم کالری میباشد که دارای خواص غذایی و درمانی فراوانی میباشد و جزو میوه های خوشمزه و با کیفیت جهان است.

میوه نهال شاه توت به رنگ قرمز زرشکی تیره مایل به سیاه است، اندازه و شکل آن شبیه توت سفید بوده ، مزه این رقم توت خوشمزه ترش و شیرین میباشد ، از این رقم توت پرخاصیت و پرفیبر همانطورکه ذکر شد برای تازه خوری ، تهیه انواع دسر ، ژله و مربا استفاده میشود و جزو ارقام صادراتی و‌تجاری جهان محسوب میشود و بین نهال های توت در جایگاه بالایی قرار دارد.
درختان شاه توت در شرایط نگهداری و آب و هوایی مناسب از سال دوم سوم بارآوری خود را آغاز میکنند و از سال پنجم ششم از نظر اقتصادی سودده و به صرفه خواهند بود.
میزان بارآوری درختان شاه توت در هرسال به ازای یک هکتار بالغ عملکردی حدود ۱.۵ الی ۲ تن خواهد داشت و از این رو جزو درختانی است که دارای صرفه اقتصادی بالایی میباشد.
عمر مفید و اقتصادی درختان شاه توت به شرایط آب و هوایی، اقلیم منطقه، نوع آبیاری و شرایط‌ نگهداری بستگی دارد ولی درحالت عادی اگر درشرایط مناسبی پرورش یابد ۵۰ سال به طور اقتصادی عمر میکند.
بهترین فصل برای کاشت نهال شاه توت از پاییز تا بهار میباشد.
ارتفاع درختان شاه توت 4 الی 10 متر و در شرایط مناسب و ایده آل به 15 متر میرسد و دربین درختان میوه، قد بلندی را به خود اختصاص داده اند.
انتخاب خاک مناسب قبل از کاشت نهال میوه یکی از نیازهای حیاتی درختان و باغات شما میباشد زیرا رشد و عملکرد درختان به نوع خاک آن بستگی دارد.
درختان شاه توت در خاکهای شنی رشد بهتر و بهینه تری خواهد داشت، دقت داشته باشید از کاشت نهال شاه توت در خاکهایی که تهویه پذیری و نفوذ پذیری مناسبی ندارند خودداری نمایید،مخلوط بودن خاک با مواد گیاهی پوسیده مانند برگ هوموس تنفس خاک را افزایش میدهد.میوه نهال شاه توت

میوه نهال شاه توت به رنگ قرمز تیره می باشد. هر چه بیشتر آفتاب به آن بتابد تیره تر و شیرین می شود. این میوه را قبل از رسیدن هم می توانید بخورید اما طعمی ترش و ملس دارد و بعد از رسیدن بسیار نرم می شود. میوه شاه توت از ارزش غدایی بسیار بالایی برخوردار است.
شما می توانید برای خرید نهال شاه توت با بهترین کیفیت از طریق تماس با مجموعه نهالستان بیونهال آن را خریداری کنید.

رعایت فاصله مناسب بین نهال ها هنگام کاشت مزایای زیادی به دنبال دارد،چند مورد از این مزایا عدم تداخل ریشه های درخت در یکدیگر ، آسان شدن برداشت محصول در فصل برداشت، و رسیدن نور و مواد مغذی کافی به ریشه درختان میباشد، مناسب ترین فاصله بین نهال توت بسته به شیب زمین و نوع خاک اندازه گیری میشود،این فاصله در زمین های غیر مسطح و شیب دار 5/5 و در زمین های صاف و هموار  7تا 9 متر میباشد.
از دیگر نیازهای درختان توت آبیاری منظم است، شایان ذکر است که درختان توت اگر در منطقه ای کاشت شوند که به میزان لازم بارش داشته باشد پس به آبیاری دستی نیاز نخواهد بود ولی اگر منطقه موردنظر شما بارش چندانی نداشته باشد باید آبیاری درختان باغات خود را بر اساس آب و هوا، نوع خاک، سن درخت و نیاز درخت تنظیم نمایید، نحوه آبیاری در درختان نوجوان هر هفته دو بار میباشد و این آبیاری در درختان مسن و بالغ تر هر هفته یکبار است، در واقع برای درختان تازه کاشت شده و جوان آب بیشتری نیاز است .
هرس درختان توت در دو مرحله انجام میشود، مرحله اول در زمستان برای افزایش محصول دهی و از بین بردن شاخ و برگ مریض و بیمار درختان میباشد و مرحله دوم در تابستان برای فرم دادن به درختان انجام میشود.
درختان توت کاملا نور پسند هستند و تابش نور خورشید رشد ، عملکرد و محصول دهی درختان توت را افزایش میدهد اما باید توجه داشته باشید که تابش شدید نور خورشد آسیب های زیادی مانند کوچک شدن برگ و ... برای درخت به بار میاورد.
کود مفید و مورد نیاز برای درختان توت در هرهکتار ۱۰۰ کیلو گرم کود فسفر P205 استفاده میشود، کوددهی مناسب و به موقع در رشد درخت و کیفیت میوه آن تاثیر بسیاری دارد.
اکثر درختان توت برای کاشت در مناطق معتدل با بارش مناسب میباشند ،دقت داشته باشید مناطق سرد برای درختان توت مناسب نیستند و دمای منفی ۳ الی ۴ درجه باعث یخ زدگی برگ های درخت خواهد شد، ولی این رقم توت مقاومت زیادی در برابر گرما دارد.
از بیماری های باکتریایی توت می توان به شپشکها و کنه ها که از انواع انگلها می باشند و به درختان توت خسارت وارد می آورند نام برد .مشخصات نهال توت شاه توت

 • دسته: ارقام نهال توت
 • زادگاه: ایران
 • زمان رسیدن میوه: اواخر خرداد ماه
 • طعم میوه : شیرین -ترش
 • عمر اقتصادی: 50 سال
 • میزان آبیاری: 2 بار در هفته (در تابستان) 
 • نیاز سرمایی: 500 الی 1200 ساعت
 •  تراکم کاشت: 300/400 اصله در هکتار
 •   فواصل کاشت: 7/7_5/5
 • شروع باردهی : از سال دوم و سوم
 • شکل رشد محصول: دراز
 • رنگ محصول: قرمز
 •  فصل کاشت: اوایل آبان ماه تا اواخر اسفند ماه
 • ارتفاع درخت: 15 الی 20 متر
 • مقاومت بالا به گرما 

 


مزایای خرید نهال توت شاه توت از مجموعه نهالستان بیونهال

 1_مشاوره رایگان در زمینه احداث باغات توت

 2_تضمین کیفیت محصول با ضمانت بازگشت کالا

 3_قبول و ارسال سفارشات به تمام نقاط کشور

 4_تبادل وانتقال فعالیت و تجربیات

 5_روش های اصولی و علمی کاشت نهال توت

 6_عرضه نهال باکیفیت و تضمین عاری از آفات


 

خرید نهال

دیدگاه (0)

کسب رتبه 0 ستاره ، از 5 ستاره ، از مجموع 0 نظر ثبت شده
هنوز هیچ دیدگاهی ارسال نشده است.

ارسال دیدگاه

 1. ارسال دیدگاه به عنوان مهمان
امتیاز به این پست:
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک موقعیت شما
 • بیونهال مرجع تخصصی تولید، اصلاح نژاد و عرضه ارقام نهال مثمر و غیر مثمر، ارقام کشت بافت، واریته های کمیاب و لاکچری با رعایت کامل اصول فنی و علمی،
 • شرکت بیونهال با تکیه بر اعتماد مشتریانش توانسته یکی از مهم ترین و بزرگترین قطب ارائه خدمات و محصولات کشاورزی درسطح کشور باشد.
 • محصولاتی که ما تولید میکنیم بدلیل کیفیت کم نظیر آن در بازار بصورت یک انتخاب درست مطرح می شود. بزرگترین سرمایه ما اعتماد چندین ساله و رضایت مشتریان و احترام متقابل بین شرکت و مشتری می باشد.
 • ما همواره بر اصل اعتماد سازی پایبند هستیم که باعث بدست آوردن مشتری وفادار میشود، شرکت بیونهال تمامی محصولات خود را با ضمانت صددرصدی بی قید وشرط ارائه میکند.
 • همین امر سبب شده تا اعتماد و اطمینان قلبی شما عزیزان به همکاری با مجموعه ما فراهم گردد.
جهاد کشاورزی
کشاورزی و منابع طبیعی
موسسه تحقیقات گیاه پزشکی
سازمان فائو
اصلاح و تهیه نهال و بذر
سازمان غذا و دارو
کليه حقوق اين سايت متعلق به بیونهال می‌باشد. [ طراحی و راه اندازی سایت توسط عصر جدید ]

بیونهال