Slider

نهال توت قرمز


معرفی نهال توت قرمز

درخت توت قرمز Red berries جزو درختان قدیمی میوه است که از ۲۵۰ سال پیش در اکثر مناطق جهان کاشت و برداشت شده است، زادگاه اولیه ی نهال توت قرمز کشور آمریکا است. این نهال که جزء گونه های پیوندی محسوب می شود؛ امروزه در بسیاری از کشورها از جمله ایران کشت می شود.
قدمت نهال توت قرمز، به ۲۵۰ سال می رسد. این نوع نهال که از نهال های بلند قد محسوب می شود؛ در صورت مساعد بودن شرایط می تواند تا ۳۰ متر رشد کند؛ ولی در کشور ما به دلیل شرایط جوی نمی تواند تا این ارتفاع رشد کند و ارتفاع کمتری دارد.

این نهال توت، باردهی خود را از سال چهارم بعد از کشت آغاز می کند

میوه نهال توت قرمز

میوه نهال توت قرمز، توت هایی بزرگ و کشیده با رنگ قرمز روشن زیبا می باشد. توت قرمز، آبدار بوده و طعمی شیرین دارد. این توت بسیار شبیه شاه توت است؛ و بین ۲ تا ۳ سانتیمتر طول دارد.
توت قرمز خوشمزه را می توان به صورت تازه میل کرد؛ و یا برای تهیه انواع آبمیوه، لواشک، مربا و خشکبار استفاده کرد. توت قرمز معمولا در خرداد ماه می رسد؛ این توت بیشتر از دو سه روز قابلیت ماندگاری ندارد.

این رقم توت مانند سایر ارقام درختان توت در برابر ناسازگاری های محیطی خصوصا کم آبی مقاومت زیادی دارد و حتی اگر منطقه کاشت درخت باران خیز  اشد نیازی به آبیاری دستی نخواهد بود و این یکی از خصوصیات عالی درختات توت میباشد. خاستگاه نهال توت قرمز کشور آمریکا است ولی در اقصی نقاط توت خیز جهان کاشت و برداشت میشود. میوه‌ نهال توت قرمز از نظر ظاهری کاملا شبیه توت سفید است و تنها وجه تمایز آنها در رنگدانه و مزه آن میباشد، رنگ توت قرمز به رنگ قرمز روشن و تیره بوده و مزه ترش و شیرین بسیار خوشمزه ای دارد. توت قرمز هم مانند سایر ارقام توت های دیگر خواص درمانی زیادی دارد و سرشار از فیبر ، ویتامین ، آهن و قند طبیعی و ... است و برای انواع بیماری ها و برای قلب،کلیه ،طحال و خون رسانی به بدن بسیار مفید میباشد. از این رقم توت خوشمزه برای تازه خوری ، تهیه خشکبار، تهیه آبمیوه ،‌ژله، دسر و مربا استفاده میشود.

 


خرید نهال توت قرمز Red berries از مجموعه نهالستان بیونهال
بمدیریت مهندس مهران نجف زاده 
کلیه نهال های تولیدی این شرکت مطابق با استانداردهای جهانی می باشد ، بیونهال در ارائه خدمات و عرضه اصله نهال به مشتریانش بهترین نوع کیفیت را معرفی میکند.
شما میتوانید نهال توت قرمز را با بالاترین کیفیت و مناسب ترین قیمت از شرکت بیونهال خریداری کنید.

 

درختان توت قرمز در شرایط نگهداری و آب و هوایی مناسب از سال سوم و چهارم بارآوری خود را آغاز میکنند و از سال پنجم ششم از نظر اقتصادی سودده و به صرفه خواهند بود. میزان بارآوری درختان توت قرمز در هرسال به ازای یک هکتار عملکردی حدود ۱.۵ الی ۲ تن خواهد داشت و از این رو جزو درختانی است که دارای صرفه اقتصادی بالایی میباشد.

عمر مفید و اقتصادی درختان توت قرمز به شرایط آب و هوایی، اقلیم منطقه، نوع آبیاری و شرایط‌نگهداری بستگی دارد ولی درحالت عادی اگر درشرایط مناسبی پرورش یابد ۵۰ سال به طور اقتصادی عمر میکند.
بهترین فصل برای کاشت نهال توت قرمز از پاییز تا بهار میباشد.
ارتفاع درختان توت قرمز در شرایط مناسب و ایده آل به  30 متر میرسد و دربین درختان میوه، قد بلندی را به خود اختصاص داده اند.کاشت و نگهداری نهال توت قرمز

بهترین زمان برای کاشت نهال توت قرمز، پاییز نهایتا تا بهار می باشد. این گونه ی نهال، برای پیدا کردن مقاومت در برابر آفات و سرما و همچنین باردهی مناسب به یک دوره سرمایی به مدت ۲۰۰ تا ۸۰۰ ساعت نیاز دارد.
بهترین خاک برای رشد این نهال خاک های شنی لومی وآهکی می باشند.
برای رشد مناسب نهال توت قرمز، نور خورشید اهمیت زیادی دارد؛ و در صورت نرسیدن نور به میزان کافی روند رشد آن کاهش می یابد. این نهال، همچنین به آبیاری زیادی نیاز ندارد؛ و هفته ی یک بار آبیاری برای آن مناسب است. نهال توت، به هرس آنچنانی نیاز ندارد و تنها قطع شاخه های خشک و شکسته کافی می باشد.

برای خرید نهال توت قرمز می توان از طریق تماس با مجموعه نهالستان بیونهال اقدام نمود

انتخاب خاک مناسب قبل از کاشت نهال میوه یکی از نیازهای حیاتی درختان و باغات شما میباشد زیرا رشد و عملکرد درختان به نوع خاک آن بستگی دارد.
درختان توت قرمز در خاکهای شنی رشد بهتر و بهینه تری خواهد داشت، دقت داشته باشید از کاشت نهال توت قرمز در خاکهایی که تهویه پذیری و نفوذ پذیری مناسبی ندارند خودداری نمایید،مخلوط بودن خاک با مواد گیاهی پوسیده مانند برگ هوموس تنفس خاک را افزایش میدهد.
رعایت فاصله مناسب بین نهال ها هنگام کاشت مزایای زیادی به دنبال دارد،چند مورد از این مزایا عدم تداخل ریشه های درخت در یکدیگر ، آسان شدن برداشت محصول در فصل برداشت، و رسیدن نور و مواد مغذی کافی به ریشه درختان میباشد، مناسب ترین فاصله بین نهال توت بسته به شیب زمین و نوع خاک اندازه گیری میشود،این فاصله در زمین های غیر مسطح و شیب دار 3/3 و در زمین های صاف و هموار 4/4 متر میباشد.

از دیگر نیازهای درختان توت آبیاری منظم است همانطور که در بالا ذکر کردیم و قابل ذکر میباشد این است که درختان توت اگر در منطقه ای کاشت شوند که به میزان لازم بارش داشته باشد پس به آبیاری دستی نیاز نخواهد بود ولی اگر منطقه موردنظر شما بارش چندانی نداشته باشد باید آبیاری درختان باغات خود را بر اساس آب و هوا، نوع خاک، سن درخت و نیاز درخت تنظیم نمایید، نحوه آبیاری در درختان نوجوان هر هفته دو بار میباشد و این آبیاری در درختان مسن و بالغ تر هر هفته یکبار است، در واقع برای درختان تازه کاشت شده و جوان آب بیشتری نیاز است .
هرس درختان توت در دو مرحله انجام میشود، مرحله اول در زمستان برای افزایش محصول دهی و از بین بردن شاخ و برگ مریض و بیمار درختان میباشد و مرحله دوم در تابستان برای فرم دادن به درختان انجام میشود.
درختان توت کاملا نور پسند هستند و تابش نور خورشید رشد ، عملکرد و محصول دهی درختان توت را افزایش میدهد اما باید توجه داشته باشید که تابش شدید نور خورشد آسیب های زیادی مانند کوچک شدن برگ و ... برای درخت به بار میاورد.
کود مفید و مورد نیاز برای درختان توت در هرهکتار ۱۰۰ کیلو گرم کود فسفر P205 استفاده میشود، کوددهی مناسب و به موقع در رشد درخت و کیفیت میوه آن تاثیر بسیاری دارد.
اکثر درختان توت برای کاشت در مناطق معتدل با بارش مناسب میباشند ،دقت داشته باشید مناطق سرد برای درختان توت مناسب نیستند و دمای منفی ۳ الی ۴ درجه باعث یخ زدگی برگ های درخت خواهد شد، ولی این رقم توت مقاومت زیادی در برابر گرما دارد.
از بیماری های باکتریایی توت می توان به شپشکها و کنه ها که از انواع انگلها می باشند و به درختان توت خسارت وارد می آورند نام برد .مشخصات نهال توت قرمز

 • دسته: ارقام نهال توت
 • زادگاه: امریکا_ایران
 • زمان گلدهی: دیرگل
 • زمان رسیدن میوه: اواخر خرداد ماه
 • طعم میوه : شیرین- ترش
 • عمر اقتصادی: 50 سال
 • میزان آبیاری: 2 بار در هفته (در تابستان) 
 • نیاز سرمایی: 500 الی 1200 ساعت
 •  تراکم کاشت: 500 اصله در هکتار
 •   فواصل کاشت: 3/3_4/4
 • شروع باردهی : از سال چهارم
 • رنگ محصول: قرمز
 • پایه نهال: پایه توت جنگلی
 • فصل کاشت: اوایل آبان ماه تا اواخر اسفند ماه

 


مزایای خرید نهال توت قرمز از مجموعه نهالستان بیونهال

 1_مشاوره رایگان در زمینه احداث باغات توت

 2_تضمین کیفیت محصول با ضمانت بازگشت کالا

 3_قبول و ارسال سفارشات به تمام نقاط کشور

 4_تبادل وانتقال فعالیت و تجربیات

 5_روش های اصولی و علمی کاشت نهال توت

 6_عرضه نهال باکیفیت و تضمین عاری از آفات


 

خرید نهال

دیدگاه (0)

کسب رتبه 0 ستاره ، از 5 ستاره ، از مجموع 0 نظر ثبت شده
هنوز هیچ دیدگاهی ارسال نشده است.

ارسال دیدگاه

 1. ارسال دیدگاه به عنوان مهمان
امتیاز به این پست:
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک موقعیت شما
 • بیونهال مرجع تخصصی تولید، اصلاح نژاد و عرضه ارقام نهال مثمر و غیر مثمر، ارقام کشت بافت، واریته های کمیاب و لاکچری با رعایت کامل اصول فنی و علمی،
 • شرکت بیونهال با تکیه بر اعتماد مشتریانش توانسته یکی از مهم ترین و بزرگترین قطب ارائه خدمات و محصولات کشاورزی درسطح کشور باشد.
 • محصولاتی که ما تولید میکنیم بدلیل کیفیت کم نظیر آن در بازار بصورت یک انتخاب درست مطرح می شود. بزرگترین سرمایه ما اعتماد چندین ساله و رضایت مشتریان و احترام متقابل بین شرکت و مشتری می باشد.
 • ما همواره بر اصل اعتماد سازی پایبند هستیم که باعث بدست آوردن مشتری وفادار میشود، شرکت بیونهال تمامی محصولات خود را با ضمانت صددرصدی بی قید وشرط ارائه میکند.
 • همین امر سبب شده تا اعتماد و اطمینان قلبی شما عزیزان به همکاری با مجموعه ما فراهم گردد.
جهاد کشاورزی
کشاورزی و منابع طبیعی
موسسه تحقیقات گیاه پزشکی
سازمان فائو
اصلاح و تهیه نهال و بذر
سازمان غذا و دارو
کليه حقوق اين سايت متعلق به بیونهال می‌باشد. [ طراحی و راه اندازی سایت توسط عصر جدید ]

بیونهال