Slider

نهال توت مجنون (توت چتری)


معرفی نهال توت مجنون (توت چتری)

نهال توت مجنون یا توت چتری Umbrella berries جزو نهال های بسیار مرغوب و با کیفیت است ، به ندرت میتوان میگف که یکی از بهترین ارقام توت در سراسر جهان همین توت مجنون میباشد و بارآوری آن از نظر اقتصادی بسیار مطلوب و به صرفه میباشد. توت مجنون از شرق آسیا به ویژه کشور چین سرچشمه گرفته و بعد ها در سراسر جهان کاشت و برداشت شده است.

نهال توت مجنون از نهال های بسیار محبوب و پرطرفدار می باشد. این نهال علاوه بر باردهی بسیار خوب، به دلیل شکل ظاهری زیبایی که دارد، در محوطه سازی و فضای سبز نیز بکار میرود. زادگاه این نهال چین و آسیای شرقی می باشد. این نهال توت بعد از رشد کاملش به ارتفاع 10 الی 25 متر می رسد. این نهال نسبتا در برابر گرما متحمل است. از هر درخت بالغ چیزی حدود 150 الی 200 کیلوگرم محصول بدست می آید. باردهی این نهال توت از سال دوم شروع می شود اما باردهی اقتصادی آن از سال ششم می باشد.

توت در کل میوه ای بسیار پرخاصیت و حاوی انواع ویتامین ها، فیبر و قند طبیعی است که برای بیماران دیابتی جایگزین خوبی به جای قند میباشد. از دیگر خاصیت های توت مجنون خون رسانی به بدن است و برای قلب بسیار مفید میباشد. نکته قابل ذکر این است که درخت توت مجنون را به دلیل شکل و ظاهر بسیار زیبا و خوش نقش در مکان های عمومی مانند پارک و خیابان ها بسیار میکارند و نقش و رنگ بسیار زیبایی به فضا میدهد.

نگهداری نهال توت مجنون

این نهال هم مانند دیگر نهال ها برای این که بتواند به خوبی بار دهد نیاز به نگهداری و مراقبت دارد.
نهال توت مجنون را باید در خاک های شنی، ماسه ای لومی غنی زهکشی شده بکارید. به این نهال نباید آفتاب تند مستقیم بتابد. برای این که در هنگام و بعد از بزرگ شدنش به مشکلاتی مانند برخورد ریشه ها با هم که باعث عدم جذب مواد مغذی می شود و برخورد شاخه و برگ ها که باعث می شود نور خورشید به اندازه کافی به آن ها نتابد، باید با فاصله های 4 در 4 متر کاشته شوند.
نهال توت مجنون در تابستان 2 بار در هفته و در بهار 1 بار در هفته به آبیاری نیاز دارد. این نهال توت نسبت به آفات و بیماری ها نسبتا مقاوم است؛ اما آفاتی مانند مگس سفید، کپک پودری و نوعی قارچ نهال را به خطر می اندازد؛ پس باید در زمان مناسب و به درستی سم پاشی شود. کوددهی نهال هم باید در زمان مناسب انجام شود. این نهال آلو به هرس شدن در زمستان برای باردهی و به هرس شدن در تابستان برای فرم گرفتن نیاز دارد.

 


خرید نهال توت چتری Umbrella berries از مجموعه نهالستان بیونهال
بمدیریت مهندس مهران نجف زاده 
کلیه نهال های تولیدی این شرکت مطابق با استانداردهای جهانی می باشد ، بیونهال در ارائه خدمات و عرضه اصله نهال به مشتریانش بهترین نوع کیفیت را معرفی میکند.
شما میتوانید نهال توت مجنون (چتری) را با بالاترین کیفیت و مناسب ترین قیمت از شرکت بیونهال خریداری کنید.

 

یکی دیگر از خصوصیات اقتصادی نهال توت مجنون این است که برگ درختان توت مجنون منبع تغذیه کرم های ابریشم میباشد پس این رقم توت در ساخت ابریشم هم بسیار ایفای نقش میکند.
میوه نهال توت مجنون به رنگ قرمز تیره مایل به زرشکی میباشد، شکل و خواص آن با سایر ارقام توت ها تفاوت چندانی ندارد ولی طعم این رقم توت نسبت به توت سفید شیرین تر و لذید تر میباشد، از این رقم توت خوشمزه و دلپذیر برای تازه خوری و تهیه انواع فراورده ها مانند آبمیوه، دسر و مربا مورد استفاده قرار میگیرد.

درختان توت‌ مجنون در شرایط نگهداری و آب و هوایی مناسب از سال دوم سوم بارآوری خود را آغاز میکنند و از سال پنجم ششم از نظر اقتصادی سودده و به صرفه خواهند بود.
میزان بارآوری درختان توت مجنون در هرسال به ازای یک اکتار عملکردی حدود ۱.۵ الی ۲ تن خواهد داشت و از این رو جزو درختانی است که دارای صرفه اقتصادی بالایی میباشد.
عمر مفید و اقتصادی درختان توت مجنون به شرایط آب و هوایی، اقلیم منطقه، نوع آبیاری و شرایط‌ نگهداری بستگی دارد ولی درحالت عادی اگر درشرایط مناسبی پرورش یابد ۵۰ سال به طور اقتصادی عمر میکند.
بهترین فصل برای کاشت نهال توت مجنون از پاییز تا بهار میباشد.میوه نهال توت مجنون

میوه نهال توت مجنون از ارقام محبوب توت می باشد. این توت به رنگ قرمز، دارای طعمی شیرین و گوشتی آبدار می باشد. طول آن به 1.5 الی 4 سانتی متر می رسد. زمان برداشت توت مجنون بسته به شرایط آب و هوایی از اواخر خرداد ماه الی اواخر شهریور ماه می باشد.

شما می توانید برای خرید نهال توت مجنون با بهترین کیفیت از طریق تماس با مجموعه نهالستان بیونهال آن را خریداری کنید.

ارتفاع درختان توت مجنون ۴ الی ۱۰ متر و در شرایط مناسب و ایده آل به ۲۵ متر میرسد و دربین درختان میوه، قد بلندی را به خود اختصاص داده اند.
انتخاب خاک مناسب قبل از کاشت نهال میوه یکی از نیازهای حیاتی درختان و باغات شما میباشد زیرا رشد و عملکرد درختان به نوع خاک آن بستگی دارد.
درختان توت مجنون در خاکهای شنی رشد بهتر و بهینه تری خواهد داشت، دقت داشته باشید از کاشت نهال توت مجنون در خاکهایی که تهویه پذیری و نفوذ پذیری مناسبی ندارند خودداری نمایید،مخلوط بودن خاک با مواد گیاهی پوسیده مانند برگ هوموس تنفس خاک را افزایش میدهد.
رعایت فاصله مناسب بین نهال ها هنگام کاشت مزایای زیادی به دنبال دارد،چند مورد از این مزایا عدم تداخل ریشه های درخت در یکدیگر ، آسان شدن برداشت محصول در فصل برداشت، و رسیدن نور و مواد مغذی کافی به ریشه درختان میباشد، مناسب ترین فاصله بین نهال توت بسته به شیب زمین و نوع خاک اندازه گیری میشود،این فاصله در زمین های غیر مسطح و شیب دار ۴×۴ و در زمین های صاف و هموار ۵×۵ متر میباشد.

از دیگر نیازهای درختان توت آبیاری منظم است، شایان ذکر است که درختان توت اگر در منطقه ای کاشت شوند که به میزان لازم بارش داشته باشد پس به آبیاری دستی نیاز نخواهد بود ولی اگر منطقه موردنظر شما بارش چندانی نداشته باشد باید آبیاری درختان باغات خود را بر اساس آب و هوا، نوع خاک، سن درخت و نیاز درخت تنظیم نمایید، نحوه آبیاری در درختان نوجوان هر هفته دو بار میباشد و این آبیاری در درختان مسن و بالغ تر هر هفته یکبار است، در واقع برای درختان تازه کاشت شده و جوان آب بیشتری نیاز است .
هرس درختان توت در دو مرحله انجام میشود، مرحله اول در زمستان برای افزایش محصول دهی و از بین بردن شاخ و برگ مریض و بیمار درختان میباشد و مرحله دوم در تابستان برای فرم دادن به درختان انجام میشود.
درختان توت کاملا نور پسند هستند و تابش نور خورشید رشد ، عملکرد و محصول دهی درختان توت را افزایش میدهد اما باید توجه داشته باشید که تابش شدید نور خورشد آسیب های زیادی مانند کوچک شدن برگ و ... برای درخت به بار میاورد.
کود مفید و مورد نیاز برای درختان توت در هرهکتار ۱۰۰ کیلو گرم کود فسفر P205 استفاده میشود، کوددهی مناسب و به موقع در رشد درخت و کیفیت میوه آن تاثیر بسیاری دارد.
اکثر درختان توت برای کاشت در مناطق معتدل با بارش مناسب میباشند ،دقت داشته باشید مناطق سرد برای درختان توت مناسب نیستند و دمای منفی ۳ الی ۴ درجه باعث یخ زدگی برگ های درخت خواهد شد، ولی این رقم توت مقاومت زیادی در برابر گرما دارد.
از بیماری های باکتریایی توت می توان به شپشکها و کنه ها که از انواع انگلها می باشند و به درختان توت خسارت وارد می آورند نام برد .مشخصات نهال توت مجنون (توت چتری)

 • دسته: ارقام نهال توت
 • زادگاه: چین و شرق آسیا
 • زمان رسیدن میوه: اواخر خرداد ماه
 • طعم میوه : شیرین -ترش
 • عمر اقتصادی: 50 سال
 • میزان آبیاری: 2 بار در هفته (در تابستان) 
 • نیاز سرمایی: 500 الی 1200 ساعت
 •  تراکم کاشت: 500 اصله در هکتار
 •   فواصل کاشت: 5×5/ 4×4
 • شروع باردهی : از سال دوم و سوم
 • شکل رشد محصول: دراز
 • رنگ محصول: قرمز و سیاه
 •  فصل کاشت: اوایل آبان ماه تا اواخر اسفند ماه

 


مزایای خرید نهال توت مجنون از مجموعه نهالستان بیونهال

 1_مشاوره رایگان در زمینه احداث باغات توت

 2_تضمین کیفیت محصول با ضمانت بازگشت کالا

 3_قبول و ارسال سفارشات به تمام نقاط کشور

 4_تبادل وانتقال فعالیت و تجربیات

 5_روش های اصولی و علمی کاشت نهال توت

 6_عرضه نهال باکیفیت و تضمین عاری از آفات


 

خرید نهال

دیدگاه (0)

کسب رتبه 0 ستاره ، از 5 ستاره ، از مجموع 0 نظر ثبت شده
هنوز هیچ دیدگاهی ارسال نشده است.

ارسال دیدگاه

 1. ارسال دیدگاه به عنوان مهمان
امتیاز به این پست:
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک موقعیت شما
 • بیونهال مرجع تخصصی تولید، اصلاح نژاد و عرضه ارقام نهال مثمر و غیر مثمر، ارقام کشت بافت، واریته های کمیاب و لاکچری با رعایت کامل اصول فنی و علمی،
 • شرکت بیونهال با تکیه بر اعتماد مشتریانش توانسته یکی از مهم ترین و بزرگترین قطب ارائه خدمات و محصولات کشاورزی درسطح کشور باشد.
 • محصولاتی که ما تولید میکنیم بدلیل کیفیت کم نظیر آن در بازار بصورت یک انتخاب درست مطرح می شود. بزرگترین سرمایه ما اعتماد چندین ساله و رضایت مشتریان و احترام متقابل بین شرکت و مشتری می باشد.
 • ما همواره بر اصل اعتماد سازی پایبند هستیم که باعث بدست آوردن مشتری وفادار میشود، شرکت بیونهال تمامی محصولات خود را با ضمانت صددرصدی بی قید وشرط ارائه میکند.
 • همین امر سبب شده تا اعتماد و اطمینان قلبی شما عزیزان به همکاری با مجموعه ما فراهم گردد.
جهاد کشاورزی
کشاورزی و منابع طبیعی
موسسه تحقیقات گیاه پزشکی
سازمان فائو
اصلاح و تهیه نهال و بذر
سازمان غذا و دارو
کليه حقوق اين سايت متعلق به بیونهال می‌باشد. [ طراحی و راه اندازی سایت توسط عصر جدید ]

بیونهال