Slider

نهال ازگیل ژاپنی یا لوکوآت


معرفی نهال ازگیل ژاپنی (لوکوآت)

نهال ازگیل ژاپنی یالوکوآت همانند سایر ارقام نهال های میوه خصوصیات و ویژگی های بسیاری دارد که شما قبل از خرید نهال بهتر است باتمامی خصوصیات آن آشنایی داشته باشید تا بتوانید با کیفیت ترین انتخاب را برای باغات خود داشته باشید. نهال ازگیل ژاپنی رقمی بسیار مرغوب و برای کاشت در مناطق جنگلی و معتدل مناسب میباشد. این رقم نهال از قدرت حمل و نقل بالایی برخودار است و برای صادرات رقم بسیار مناسبی به شمار میرود. نهال ازگیل ژاپنی به صورت درختی پربار رشد میکند و همچنین میوه های حاصل از این درخت بسیار بازار پسند و تجاری میباشد. یکی از مهم ترین خصوصیات ازگیل ژاپنی همیشه سبز بودن درخت آن میباشد. این رقم ازگیل به صورت بوته ای 5 الی 8 متری رشد میکند و جزو ارقام پرفروش به شمار میرود.
خاستگاه اصلی نهال ازگیل ژاپنی همانطور که نامش گویای آن است کشور ژاپن میباشد و در اکثر نقاط جهان خصوصا مناطق‌ معتدل و گرم شرایط کاشت آن فراهم میباشد. میوه تولید گردیده از این رقم نهال طعمی ترش و شیرین داشته، رنگ آن هنگام رسیدن زرد مایل به نارنجی میباشد،اندازه ازگیل ژاپنی درشت بوده و شکلی کروی و گرد را به خود اختصاص داده است.

در این مقاله می خواهیم به اطلاعاتی در مورد نهال ازگیل ژاپنی بپردازیم.
نهال ازگیل ژاپنی از نهال های پرطرفدار و محبوب می باشد. این نهال علاوه بر داشتن میوه هایی مرغوب و باردهی مطلوب، به عنوان درخت تزیینی هم مورد استفاده قرار می گیرد. از این رو مورد استقبال کشاورزان و باغداران قرار گرفته است. ارتفاع این گیاه بعد از رشد کامل به 8 متر می رسد. زادگاه اصلی این نهال کشور چین و ژاپن می باشد و از خانواده گل سرخیان محسوب می شود. در شمال ایران از آن با نام های کووس، کنوسمی، کنس و کندس یاد می شود.

 


خرید نهال ازگیل ژاپنی یا لوکوآت از مجموعه نهالستان بیونهال
بمدیریت مهندس مهران نجف زاده
کلیه نهال های تولیدی این شرکت اصلاح شده و مطابق با استانداردهای جهانی می باشد ، بیونهال در ارائه خدمات و عرضه اصله نهال به مشتریانش بهترین نوع کیفیت را معرفی میکند ،
شما میتوانید نهال ارگیل ژاپنی را با بالاترین کیفیت و مناسب ترین قیمت از شرکت بیونهال خریداری کنید.

 

از میوه ازگیل برای تازه خوری بسیار استفاده میشود و سرشار از انواع ویتامین های b و c بوده و خواص دارویی و غذایی بسیاری دارد همین امر موجب شده فروش این رقم میوه زیاد باشد.
دوره گلدهی نهال ازگیل ژاپنی حدود سه ماه میباشد و میوه های خوشمزه و آبدار آن از بهار تا تابستان قابل برداشت است.نگهداری نهال ازگیل ژاپنی

اگر می خواهید این نهال به خوبی به ثمر بنشیند باید از آن نگهداری کنید.
نهال ازگیل ژاپنی را می توانید در انواع خاک های سبک شنی، سنگین رسی و آهکی بکارید؛ اما این را بدانید که این نهال در خاک های شور رشدی ندارد. حتما هم باید خاکش را زهکشی کنید. این نهال روزانه به 6 الی 8 ساعت نور غیر مستقیم آفتاب نیاز دارد. این نهال ازگیل باید در دمای 18 تا 22 درجه سانتی گراد باشد و فقط در زمستان که گیاه خواب است می تواند دمای منفی 10 درجه سانتی گراد را تحمل کند.
نهال ازگیل ژاپنی نسبت به کم آبی مقاوم است اما باید در سال های اول حتما هفته ای یکبار آبیاری شود. از دیگر نگهداری ها برای باردهی این نهال هرس کردن آن در اسفند می باشد. این نهال ها را باید در فواصل 4 در 5 متری از هم کاشت. این نهال به شدت برای باردهی نیاز به کوددهی درست و به موقع دارد. شته، لاروها، کرم صد پا، سفیدک برگ و بیماری زنگ از انواع آفات و بیماری های این نهال می باشند؛ پس باید در زمان مناسب و به درستی نهال سم پاشی شود.

میوه نهال ازگیل ژاپنی

میوه نهال ازگیل ژاپنی دارای عطری خاص، به رنگ زرد و نارنجی، گوشتی آبدار و کمی ترش می باشد. زمان برداشت این میوه بستگی به منطقه رشدش دارد. در بعضی مناطق در اوایل بهار و در بعضی مناطق در اوایل تابستان قابل برداشت می باشند.

ازگیل ژاپنی سرشار از خاصیت و ویتامین است.

شما می توانید برای خرید نهال ازگیل ژاپنی با بهترین کیفیت از طریق تماس با مجموعه نهالستان بیونهال آن را خریداری کنید.

یکی از مهم ترین ویژگی ها برای کاشت نهال ازگیل خاک مناسب است ،برای کاشت بهتر است از خاکهای شنی لومی و دارای زهکشی مناسب استفاده نمایید در چنین خاکهایی که بافت خاک سبک است رشد درخت بیشتر و عملکرد آن بهینه خواهدشد،زیرا آب و املاح معدنی به راحتی در بافت خاک جابجا خواهدشد و ریشه تمامی درختان از این مواد بهره مند میشود تهویه پذیری خاک نیز بسیار مهم است و از غرق آبی شدن ریشه درخت جلوگیری مینماید.

همانطور که در بالا ذکر شد نهال ازگیل ژاپنی در مناطقی که آب و هوای جنگلی و مرطوب دارند و همچنین دارای بارش مرتب میباشند رشد بهتری خواهد داشت.
تغذیه مناسب و کوددهی درختان از موارد مهمی است که حتما باید رعایت شود،میزان کوددهی درختان ازگیل ژاپنی به ازای هر هکتار ۵ الی ۱۰ تن کود پوسیده دامی در نظر گرفته میشود.
آبیاری در درختان ازگیل ژاپنی به عوامل زیادی همچون میزان آبیاری منطقه، سن درخت، اقلیم منطقه و نوع خاک بستگی دارد،نحوه آبیاری در درختان جوان در سال اول دوم پس از کاشت در هفته یکبار انجام میشود البته اگر نهال را در مناطقی کاشت نموده اید که دارای بارش منظم است درختان بالغ به آبیاری دستی نیازی نخواهند داشت.
درختان ازگیل به هرس چندانی نیاز ندارند و هرس شاخ و برگ آن ممکن است به ضرر درخت تمام شود اگر هم هرسی انجام شود روی شاخ و برگ شکسته یا مریض درختان مسن انجام شود بهتر است.

نهال ازگیل ژاپنی نیاز شدید به نور خورشید دارند به همین دلیل برای کاشت این رقم نهال مناطقی را انتخاب نمایید که درخت در روز ۶ الی ۷ ساعت از نور مستقیم خورشید بهره مند شود.
رعایت فواصل مناسب بین درختان ازگیل فواید بسیاری از جمله رسیدن نور خورشید و مواد مغذی خاک به ریشه تمامی درختان دارد، مناسب ترین فاصله بین نهال ها ۴×۵ متر در نظر گرفته شده است، البته این فاصله باتوجه به شیب زمین و نوع خاک متغیر است.
درختان ازگیل ژاپنی معمولاً آفات و بیماریهای خاصی ندارند. در میان این آفات ، شته ها و لارو حشرات خاص گاهی اوقات مشکلاتی ایجاد می کنند. در بیماری ها ، آتش باعث اختلال شده و گاهی اوقات زنگ زدگی و کپک پودری ، به ویژه در هوای مرطوب و نور ناکافی در شرایطی که سایه ها مشکلاتی ایجاد می کنند.مشخصات نهال ازگیل ژاپنی یا لوکوآت

 • دسته: ارقام نهال ازگیل
 • زادگاه: ژاپن، چین
 • عمر اقتصادی: 30 الی 50 سال
 • مقاومت بالا به خشکی
 • میزان آبیاری: هفته ای یکبار
 •  فواصل کاشت: 4×5
 • شروع باردهی : از سال سوم
 • اندازه میوه: 2 الی 5 سانتی متر
 • رنگ محصول: زرد و نارنجی
 • طعم میوه : شیرین
 • هسته: دارد
 •  فصل کاشت: اواسط بهمن ماه

 


مزایای خرید نهال ازگیل ژاپنی از مجموعه نهالستان بیونهال

 1_مشاوره رایگان در زمینه احداث باغات نهال ازگیل 

 2_تضمین کیفیت محصول با ضمانت بازگشت کالا

 3_قبول و ارسال سفارشات به تمام نقاط کشور

 4_تبادل وانتقال فعالیت و تجربیات

 5_روش های اصولی و علمی کاشت نهال ازگیل 

 6_عرضه نهال باکیفیت و تضمین عاری از آفات


 

خرید نهال

دیدگاه (0)

کسب رتبه 0 ستاره ، از 5 ستاره ، از مجموع 0 نظر ثبت شده
هنوز هیچ دیدگاهی ارسال نشده است.

ارسال دیدگاه

 1. ارسال دیدگاه به عنوان مهمان
امتیاز به این پست:
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک موقعیت شما
 • بیونهال مرجع تخصصی تولید، اصلاح نژاد و عرضه ارقام نهال مثمر و غیر مثمر، ارقام کشت بافت، واریته های کمیاب و لاکچری با رعایت کامل اصول فنی و علمی،
 • شرکت بیونهال با تکیه بر اعتماد مشتریانش توانسته یکی از مهم ترین و بزرگترین قطب ارائه خدمات و محصولات کشاورزی درسطح کشور باشد.
 • محصولاتی که ما تولید میکنیم بدلیل کیفیت کم نظیر آن در بازار بصورت یک انتخاب درست مطرح می شود. بزرگترین سرمایه ما اعتماد چندین ساله و رضایت مشتریان و احترام متقابل بین شرکت و مشتری می باشد.
 • ما همواره بر اصل اعتماد سازی پایبند هستیم که باعث بدست آوردن مشتری وفادار میشود، شرکت بیونهال تمامی محصولات خود را با ضمانت صددرصدی بی قید وشرط ارائه میکند.
 • همین امر سبب شده تا اعتماد و اطمینان قلبی شما عزیزان به همکاری با مجموعه ما فراهم گردد.
جهاد کشاورزی
کشاورزی و منابع طبیعی
موسسه تحقیقات گیاه پزشکی
سازمان فائو
اصلاح و تهیه نهال و بذر
سازمان غذا و دارو
کليه حقوق اين سايت متعلق به بیونهال می‌باشد. [ طراحی و راه اندازی سایت توسط عصر جدید ]

بیونهال