Slider

نهال خرمالو تاموپان


معرفی نهال خرمالو تاموپان

نهال خرمالو تاموپان Persimmon tamopan از ارقام پربار و زودبازده به شمار می آید شایان ذکر است که یکی‌از بهترین و مرغوب ترین ارقام خرمالو، خرمالو تاموپان است و بازار فروش و کاشت آن پررونق میباشد. میوه نهال خرمالو تاموپان در آبان ماه قابل برداشت است و جزو ارقام دیررس محسوب میشود. خرمالو تاموپان پهن بوده و دارای تو رفتگی در محل اتصال میوه به شاخه است. میوه نهال خرمالو تاموپان دارای پوستی به رنگ نارنجی روشن میباشد،گوشت آن قبل از رسیدن طعم گس مانندی دارد و هنگام رسیدن بسیار شیرین و آبدار ، خوشمزه و خاص میشود. خرمالو تاموپان همانند سایر ارقام خرمالو ها برای تازه خوری رقم بسیار عالی به شمار میرود. نهال خرمالو تاموپان در آب و هوای معتدل و خنک بهترین رشد و محصول آوری را از خود نشان میدهد.

نهال خرمالو تاموپان از ارقام پرمحصول و زودبازده به شمار می رود. شایان ذکر است که یکی‌از بهترین و مرغوب ترین ارقام خرمالو، خرمالو تاموپان است. میوه خرمالو تاموپان در آبان ماه قابل برداشت است و از ارقام دیررس محسوب می شود. میوه خرمالو تاموپان پهن بوده و دارای تو رفتگی در محل اتصال میوه به شاخه می باشد. میوه نهال خرمالو تاموپان دارای پوستی به رنگ نارنجی روشن می باشد،گوشت آن قبل از رسیدن طعم گس می دهد و هنگام رسیدن بسیار شیرین و آبدار ، خوشمزه و مطبوع می باشد.

 


خرید نهال خرمالو تاموپان Persimmon tamopan از مجموعه نهالستان بیونهال
بمدیریت مهندس مهران نجف زاده 
کلیه نهال های تولیدی این شرکت مطابق با استانداردهای جهانی می باشد ، بیونهال در ارائه خدمات و عرضه اصله نهال به مشتریانش بهترین نوع کیفیت را معرفی میکند.
شما میتوانید نهال خرمالو تاموپان را با بالاترین کیفیت و مناسب ترین قیمت از شرکت بیونهال خریداری کنید.

 

نهال خرمالو تاموپان در برابر دمای منفی ۱۲ درجه مقاومت خوبی از خود نشان میدهد و جزو درختان مقاوم به سرما میباشد و سرمای زمستانه برای افزایش رشد این نهال ضروری است. نهال خرمالو تاموپان برای باردهی بهینه به زمستان های سرد نیاز دارد.

نهال خرمالو تاموپان در خاکهای شنی لومی رشد بهینه و محصول دهی فوق العاده ای خواهد داشت، از کاشت نهال خرمالو در خاکهای سنگین و آهکی خودداری نمایید زیرا در این رقم خاکها رشد درخت متوقف خواهد شد، برای داشتن درختانی پربار و پر رشد از خاکهایی که نفوذ پذیری مناسب دارند و به طور عالی زهکشی شده باشند استفاده نمایید، در کل خاکهای شنی لومی یکی از مناسب ترین گزینه ها برای کاشت نهال میوه خرمالو میباشد.کاشت و نگهداری نهال خرمالو تاموپان

نهال خرمالو تاموپان در آب و هوای معتدل و خنک بهتر رشد می کند. نهال خرمالو دمای منفی ۱۲ درجه به خوبی تحمل می کند. نهال خرمالو تاموپان برای باردهی بهینه به 100 الی 400 ساعت سرمای زیر 7 درجه سانتی گراد نیاز دارد. نوع خاک برای این درختان خاک های شنی لومی با زهکشی خوب می باشد. این موضوع در میزان محصول تاثیر فوق العاده ای دارد.خاک های سنگین و آهکی باعث توقف رشد نهال خرمالو تاموپان می شود.

مناسب ترین فاصله بین نهال های خرمالو هنگام کاشت با در نظر گرفتن شیب زمین و نوع خاک تعیین می شود. فاصله نهال های خرمالو در زمین های با شیب ملایم ۳×۴ و در زمین های مسطح و هموار ۴×۴ یا ۵×۵ مترمی باشد.میزان کوددهی درختان خرمالو به ازای هر‌هکتار ۵ تن‌کود پوسیده دامی است. کوددهی ،تغذیه مناسب،آبیاری منظم،رعایت فاصله بین نهال ها ، نور خورشید و ... از عوامل بسیار مهمی است. این عوامل بر رشد و باروری درخت تاثیر به سزای دارند.مگس سفید و تریپس از آفات شایع بین‌ درختان خرمالو است، که با وارد آوردن آسیب به پوست میوه باعث تغییر رنگ خرمالو می شود.

مشخصات میوه نهال خرمالو تاموپان

میوه خرمالو تاموپان دارای پوستی به رنگ نارنجی روشن است.گوشت آن قبل از رسیدن طعم گس مانندی می دهد و هنگام رسیدن بسیار شیرین و آبدار ، خوشمزه و مطبوع می باشد. خرمالو تاموپان همانند سایر ارقام خرمالو ها برای تازه خوری مطلوب می باشد.

برای  خرید نهال خرمالو تاموپان می توانید با مجموعه نهالستان بیونهال تماس حاصل فرمایید.

برای شکستن استراحت جوانه های درختان خرمالو تاموپان ۱۰۰ الی ۴۰۰ ساعت سرمای زیر ۷ درجه سانتی گراد نیاز میباشد.

۱_رعایت فاصله مناسب بین نهال های خرمالو مزایای زیادی دارد

۲_عدم تداخل ریشه ها در همدیگر

۳_رسیدن مواد مغذی و نور خورشید به اندازه کافی به ریشه درختان

۴_آسان شدن برداشت محصول در فصل برداشت

مناسب ترین فاصله بین نهال های خرمالو هنگام کاشت باتوجه به شیب زمین و نوع خاک تعیین‌میگردد، فاصله نهال های خرمالو در زمین های غیر مسطح و با شیب ملایم 3/4 و در زمین های صاف و هموار 4/4 تعیین میگردد.
یکی‌از نیازهای حیاتی درختان خرمالو تاموپان نور خورشید میباشد پس هنگام کاشت نهال خرمالو دقت داشته باشید مناطق آفتاب گیر را انتخاب نمایید.

نهال خرمالو به خشکسالی و بی آبی بسیار حساس است پس آبیاری منظم از دیگر‌نیاز های حیاتی برای رشد چشمگیر درختان خرمالو تاموپان میباشد، نکته قابل ذکر این است که آبیاری بیش از حد موجب کمبود اکسیژن در ریشه خواهد بود و این یک عامل‌مهم در ریزش میوه های روی درخت میباشد.
میزان کوددهی درختان خرمالو به ازای هر‌هکتار ۵ تن‌کود پوسیده دامی میباشد، کوددهی ،تغذیه مناسب،آبیاری منظم،رعایت فاصله بین نهال ها ، نورخورشید و ... از عوامل بسیار مهمی میباشند که در رشد و بارآوری درخت تاثیر بسیار زیادی دارند.
مگس سفید و تریپس از آفات رایج بین‌ درختان خرمالو میباشد که به پوست میوه آسیب وارد میکند و باعث تغییر رنگ خرمالو میشود.مشخصات نهال خرمالو تاموپان

 • دسته: ارقام نهال خرمالو
 • زمان رسیدن میوه: ابان ماه
 • طعم میوه : شیرین و گس
 • عمر اقتصادی: 150 الی 200 سال
 • میزان آبیاری: 1 بار در هفته (در تابستان) 
 • نیاز سرمایی: 100 الی 400 ساعت دمای زیر 7 درجه سانتی گراد
 •  تراکم کاشت: 500 اصله در هکتار
 •   فواصل کاشت:فاصله کاشت: 4 × 3 یا 4 × 4 متر
 • شروع باردهی : از سال سوم و چهارم
 • شکل رشد محصول: درشت
 • رنگ محصول: نارنجی روشن
 • هسته: دارد
 • نیاز سرمایی: 100 الی 400 ساعت دمای زیر 7 درجه سانتی گراد
 •  فصل کاشت: اوایل آبان ماه تا اواخر اسفند ماه

 


مزایای  خرید نهال خرمالو تاموپان از مجموعه نهالستان بیونهال

 1_مشاوره رایگان در زمینه احداث باغات خرمالو

 2_تضمین کیفیت محصول با ضمانت بازگشت کالا

 3_قبول و ارسال سفارشات به تمام نقاط کشور

 4_تبادل وانتقال فعالیت و تجربیات

 5_روش های اصولی و علمی کاشت نهال خرمالو

 6_عرضه نهال باکیفیت و تضمین عاری از آفات


 

خرید نهال

دیدگاه (0)

کسب رتبه 0 ستاره ، از 5 ستاره ، از مجموع 0 نظر ثبت شده
هنوز هیچ دیدگاهی ارسال نشده است.

ارسال دیدگاه

 1. ارسال دیدگاه به عنوان مهمان
امتیاز به این پست:
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک موقعیت شما
 • بیونهال مرجع تخصصی تولید، اصلاح نژاد و عرضه ارقام نهال مثمر و غیر مثمر، ارقام کشت بافت، واریته های کمیاب و لاکچری با رعایت کامل اصول فنی و علمی،
 • شرکت بیونهال با تکیه بر اعتماد مشتریانش توانسته یکی از مهم ترین و بزرگترین قطب ارائه خدمات و محصولات کشاورزی درسطح کشور باشد.
 • محصولاتی که ما تولید میکنیم بدلیل کیفیت کم نظیر آن در بازار بصورت یک انتخاب درست مطرح می شود. بزرگترین سرمایه ما اعتماد چندین ساله و رضایت مشتریان و احترام متقابل بین شرکت و مشتری می باشد.
 • ما همواره بر اصل اعتماد سازی پایبند هستیم که باعث بدست آوردن مشتری وفادار میشود، شرکت بیونهال تمامی محصولات خود را با ضمانت صددرصدی بی قید وشرط ارائه میکند.
 • همین امر سبب شده تا اعتماد و اطمینان قلبی شما عزیزان به همکاری با مجموعه ما فراهم گردد.
جهاد کشاورزی
کشاورزی و منابع طبیعی
موسسه تحقیقات گیاه پزشکی
سازمان فائو
اصلاح و تهیه نهال و بذر
سازمان غذا و دارو
کليه حقوق اين سايت متعلق به بیونهال می‌باشد. [ طراحی و راه اندازی سایت توسط عصر جدید ]

بیونهال