Slider

نهال خرمالو سیبی


معرفی نهال خرمالو سیبی

نهال خرمالو سیبی Persimmon apple جزو ارقام پیوندی بوده و شکل آن کاملا شبیه به سیب میباشد. نهال خرمالو منبع غنی از ویتامین های b و c بوده و کلسیم، پتاسیم و منیزیوم در میوه خرمالو به مقدار زیاد یافت میشود و از آن به عنوان درمان انواع بیماری ها بسیار استفاده میشود. نهال خرمالو سیبی از کشور آسیای شرقی و چین سرچشمه گرفته است. خرمالو سیبی شکلی شبیه به سیب دارد، اندازه آن درشت بوده و رنگ پوست آن نارنجی میباشد، طعم خرمالو سیبی قبل از رسیدن گس بوده و پس از رسیدن بسیار شیرین و خوشمزه خواهد شد. از این رقم خرمالوی خوشمزه برای تازه خوری بسیار استفاده میشود. وزن میوه خرمالو سیبی از ۹۰ الی ۲۵۰ گرم متغیر میباشد.

در این مقاله می خواهیم به اطلاعاتی در مورد نهال خرمالو سیبی بپردازیم.
نهال خرمالو سیبی از آن دسته نهال هایی می باشد که بسیار پرطرفدار و مطلوب است و مورد استقبال کشاورزان و باغداران قرار گرفته است. سابقه کاشت این نهال در کشور چین زیاد می باشد؛
یکی از معروفترین محبوبیت های این نهال این است که همان طور که از اسمش پیداست به سیب شباهت دارد و اصلا گس نمی باشد. اگر هم کمی زود برداشت شود و کال باشد باز هم گس نیست. به نهال خرمالو سیبی، خرمالو ژاپنی هم می گویند.

 


خرید نهال خرمالو سیبی Persimmon apple از مجموعه نهالستان بیونهال
بمدیریت مهندس مهران نجف زاده 
کلیه نهال های تولیدی این شرکت مطابق با استانداردهای جهانی می باشد ، بیونهال در ارائه خدمات و عرضه اصله نهال به مشتریانش بهترین نوع کیفیت را معرفی میکند.
شما میتوانید نهال خرمالو سیبی را با بالاترین کیفیت و مناسب ترین قیمت از شرکت بیونهال خریداری کنید.

 

نهال خرمالو سیبی در آب و هوای معتدل و خنک بهترین رشد و محصول آوری را از خود نشان میدهد. ارتفاع درختان خرمالو سیبی از ۸ تا ۱۲ متر رشد میکند. نهال خرمالو سیبی در شرایط آب و هوایی مناسب 40 سال عمر اقتصادی و مفید خواهد داشت. نهال خرمالو سیبی در برابر دمای منفی ۱۲ درجه مقاومت خوبی از خود نشان میدهد و جزو درختان مقاوم به سرما میباشد و سرمای معتدل زمستانه برای افزایش رشد این نهال ضروری است ولی باید دقت شود که دمای خیلی سرد موجب از بین رفتن بافت درخت خواهد شد.

درختان خرمالو سیبی در شرایط آب و هوایی و پرورش مناسب در هر هکتار به ازای ۵۰۰ اصله درخت عملکردی حدود 25 الی 30 تن خواهد داشت.
درخت خرمالو سیبی پس از کاشت از سال دوم باردهی خود را آغاز میکند و از سال دهم به توجیه اقتصادی خواهد رسید.نگهداری از نهال خرمالو سیبی

این نهال هم مانند دیگر نهال ها برای این که به خوبی بار دهد و رشد کند نیاز به نگهداری دارد.
نهال خرمالو سیبی را باید در خاک های حاصل خیز، شنی- رسی، لومی- رسی، مرطوب و خنک کاشت و خاک آن دارای زهکشی باشد.
به دلیل این که خرمالو ریشه هایی قوی دارد باید نهال را در گودال هایی عمیق به فاصله های 4 در 5 متر کاشت. این نهال تحمل و مقاومت زیادی در برابر خشکی و کم آبی دارد؛ از این رو آن را بیشتر در مناطق گرمسیر و معتدل می کارند. نهال را باید در تابستان هر روز به اندازه ای معین آبیاری کرد اما اگر بیش از اندازه آبیاری شود به ثمر نمی نشیند.
بعد از سرمای زمستان یعنی از اواسط اسفند ماه نهال را کوددهی کنید. کود مناسب برای این نهال، کود پوسیده دامی می باشد. برای فرم دادن و حذف شاخه های زیادی نهال بعد از 2 سال کاشت آن را هرس کنید. این نهال را بیماری و آفاتی مانند مگس سفید و تریپس ها تهدید می کند. می توانید با سم پاشی به موقع و مناسب نهال را از این خطر ها نجات دهید.

میوه های نهال خرمالو سیبی علاوه بر طعم فوق العاده ای که دارند، سرشار از خاصیت و ویتامین می باشند.

شما می توانید برای  خرید نهال خرمالو سیبی از طریق تماس با مجموعه نهالستان بیونهال آن را خریداری کنید.

نهال خرمالو سیبی برای باردهی بهینه به زمستان های معتدل و نیمه سرد نیاز دارد.
نهال خرمالو سیبی در خاکهای شنی لومی رشد بهینه و محصول دهی فوق العاده ای خواهد داشت، از کاشت نهال خرمالو در خاکهای سنگین و آهکی خودداری نمایید زیرا در این رقم خاکها رشد درخت متوقف خواهد شد، برای داشتن درختانی پربار و پر رشد از خاکهایی که نفوذ پذیری مناسب دارند و به طور عالی زهکشی شده باشند استفاده نمایید، در کل خاکهای شنی لومی یکی از مناسب ترین گزینه ها برای کاشت نهال میوه خرمالو میباشد.
برای شکستن استراحت جوانه های درختان خرمالو سیبی ۱۰۰ الی ۳۰۰ ساعت سرمای زیر ۷ درجه سانتی گراد نیاز میباشد.
رعایت فاصله مناسب بین نهال های خرمالو مزایای زیادی دارد:

۱_عدم تداخل ریشه ها در همدیگر

۲_رسیدن مواد مغذی و نور خورشید به اندازه کافی به ریشه درختان

۳_آسان شدن برداشت محصول در فصل برداشت،

مناسب ترین فاصله بین نهال های خرمالو هنگام کاشت باتوجه به شیب زمین و نوع خاک تعیین‌میگردد، فاصله نهال های خرمالو در زمین های غیر مسطح و با شیب ملایم 4/4 و در زمین های صاف و هموار 4/5 یا تعیین میگردد.

یکی‌از نیازهای حیاتی درختان خرمالو سیبی نور خورشید میباشد پس هنگام کاشت نهال خرمالو دقت داشته باشید مناطق آفتاب گیر را انتخاب نمایید.
نهال خرمالو به خشکسالی و بی آبی بسیار حساس است پس آبیاری منظم از دیگر‌نیاز های حیاتی برای رشد چشمگیر درختان خرمالو سیبی میباشد، نکته قابل ذکر این است که آبیاری بیش از حد موجب کمبود اکسیژن در ریشه خواهد بود و این یک عامل‌مهم در ریزش میوه های روی درخت میباشد.
میزان کوددهی درختان خرمالو به ازای هر‌هکتار ۵ تن‌کود پوسیده دامی میباشد، کوددهی ،تغذیه مناسب،آبیاری منظم،رعایت فاصله بین نهال ها ، نورخورشید و ... از عوامل بسیار مهمی میباشند که در رشد و بارآوری درخت تاثیر بسیار زیادی دارند.
مگس سفید و تریپس از آفات رایج بین‌ درختان خرمالو میباشد که به پوست میوه آسیب وارد میکند و باعث تغییر رنگ خرمالو میشود.مشخصات نهال خرمالو سیبی

 • دسته: ارقام نهال خرمالو
 • زادگاه: آسیای شرقی و چین
 • دیررس
 • مقاوم در برابر خشکی و کم آبی
 • عمر اقتصادی: 40 سال
 • زمان رسیدن میوه: اواخر شهریور الی اواخر مهر
 • طعم میوه : شیرین 
 • عمر اقتصادی: 25 الی 30 سال
 • میزان آبیاری: در تابستان هر روز
 • نیاز سرمایی: 100 الی 300ساعت
 •  تراکم کاشت: 500 اصله در هکتار
 • فواصل کاشت: 4 در 5 متر
 • شروع باردهی : از سال دوم
 • شکل رشد محصول: درشت شبیه سیب سفت
 • رنگ محصول: نارنجی
 • هسته: دارد
 •  فصل کاشت: اوایل بهمن  تا اواخر فروردین ماه

 


مزایای  خرید نهال خرمالو سیبی از مجموعه نهالستان بیونهال

 1_مشاوره رایگان در زمینه احداث باغات خرمالو

 2_تضمین کیفیت محصول با ضمانت بازگشت کالا

 3_قبول و ارسال سفارشات به تمام نقاط کشور

 4_تبادل وانتقال فعالیت و تجربیات

 5_روش های اصولی و علمی کاشت نهال خرمالو

 6_عرضه نهال باکیفیت و تضمین عاری از آفات


 

خرید نهال

دیدگاه (0)

کسب رتبه 0 ستاره ، از 5 ستاره ، از مجموع 0 نظر ثبت شده
هنوز هیچ دیدگاهی ارسال نشده است.

ارسال دیدگاه

 1. ارسال دیدگاه به عنوان مهمان
امتیاز به این پست:
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک موقعیت شما
 • بیونهال مرجع تخصصی تولید، اصلاح نژاد و عرضه ارقام نهال مثمر و غیر مثمر، ارقام کشت بافت، واریته های کمیاب و لاکچری با رعایت کامل اصول فنی و علمی،
 • شرکت بیونهال با تکیه بر اعتماد مشتریانش توانسته یکی از مهم ترین و بزرگترین قطب ارائه خدمات و محصولات کشاورزی درسطح کشور باشد.
 • محصولاتی که ما تولید میکنیم بدلیل کیفیت کم نظیر آن در بازار بصورت یک انتخاب درست مطرح می شود. بزرگترین سرمایه ما اعتماد چندین ساله و رضایت مشتریان و احترام متقابل بین شرکت و مشتری می باشد.
 • ما همواره بر اصل اعتماد سازی پایبند هستیم که باعث بدست آوردن مشتری وفادار میشود، شرکت بیونهال تمامی محصولات خود را با ضمانت صددرصدی بی قید وشرط ارائه میکند.
 • همین امر سبب شده تا اعتماد و اطمینان قلبی شما عزیزان به همکاری با مجموعه ما فراهم گردد.
جهاد کشاورزی
کشاورزی و منابع طبیعی
موسسه تحقیقات گیاه پزشکی
سازمان فائو
اصلاح و تهیه نهال و بذر
سازمان غذا و دارو
کليه حقوق اين سايت متعلق به بیونهال می‌باشد. [ طراحی و راه اندازی سایت توسط عصر جدید ]

بیونهال