Slider

نهال خرمالو گوجه ای


معرفی نهال خرمالو گوجه ای

نهال خرمالو گوجه ای Tomato Persimmon جزو نهال های پیوندی است که در مناطق نیمه گرمسیری کشت میشود. نهال خرمالو ارقام متنوعی دارد که خرمالو گوجه ای یکی از معروف ترین آنها است، خرمالو های حاصل از نهال خرمالو گوجه ای دارای طعمی بسیار خوشمزه و لذیذ است، این رقم خرمالو نسبت به سایر ارقام از فروش و کیفیت بالایی برخوردار است و باغداران بیشترین بهره را از نهال خرمالو گوجه ای خواهند کرد. خرمالو گوجه ای همانطور که از نامش پیداست شکلی شبیه به گوجه دارد و رنگ آن نارنجی پررنگ مایل به قرمز میباشد، طعم خرمالو قبل از رسیدن گس مانند بوده و هنگام رسیدن به طعمی فوق العاده شیرین و دلپذیر تبدیل میشود. از این رقم خرمالوی خوشمزه و بی نظیر برای تازه خوری استفاده میشود و جزو ارقامی است که کیفیت مطلوب و بازار خرید بسیاری خوبی دارد.

منشا اصلی خرمالو گوجه ای به آسیای شرقی و چین برمیگردد.

در این مقاله می خواهیم به اطلاعاتی در مورد نهال خرمالو گوجه ای بپردازیم.
زادگاه اصلی این نهال کشور چین و آسیای شرقی می باشد. در هر هکتار از این خرمالو حدود 25 تن محصول بدست می آید. این نهال خرمالو در مناطق نیمه گرمسیر کشت می شود. نهال خرمالو گوجه ای بعد از رشد کاملش به 8 الی 12 متر ارتفاع می رسد. برای این که بتواند شکوفه دهد به چیزی حدود 100 الی 300 ساعت دمای منفی 7 درجه سانتی گراد نیاز دارد.

 


خرید نهال خرمالو گوجه ای Tomato Persimmon از مجموعه نهالستان بیونهال
بمدیریت مهندس مهران نجف زاده 
کلیه نهال های تولیدی این شرکت مطابق با استانداردهای جهانی می باشد ، بیونهال در ارائه خدمات و عرضه اصله نهال به مشتریانش بهترین نوع کیفیت را معرفی میکند.
شما میتوانید نهال خرمالو گوجه ای را با بالاترین کیفیت و مناسب ترین قیمت از شرکت بیونهال خریداری کنید.

 

وزن میوه خرمالو گوجه ای از ۹۰ الی ۲۵۰ گرم متغیر میباشد. نهال خرمالو گوجه ای در آب و هوای معتدل و خنک بهترین رشد و محصول آوری را از خود نشان میدهد. ارتفاع درختان خرمالو گوجه ای از ۸ تا ۱۲ متر رشد میکند. نهال خرمالو گوجه ای در شرایط آب و هوایی مناسب ۲۵ الی ۳۰ سال عمر اقتصادی و مفید خواهد داشت.

نهال خرمالو گوجه ای در برابر دمای منفی ۱۲ درجه مقاومت خوبی از خود نشان میدهد و جزو درختان مقاوم به سرما میباشد و سرمای معتدل زمستانه برای افزایش رشد این نهال ضروری است ولی باید دقت شود که دمای خیلی سرد موجب از بین رفتن بافت درخت خواهد شد.
درختان خرمالو گوجه ای در شرایط آب و هوایی و پرورش مناسب در هر هکتار به ازای ۵۰۰ اصله درخت عملکردی حدود ۲۵ تن خواهد داشت.نگهداری نهال خرمالو گوجه ای

خاک مناسب برای رشد نهال خرمالو گوجه ای خاک های شنی لومی می باشد و حتما خاک آن را زهکشی کنید. این نهال تحمل کم آبی را ندارد و برای آبیاری آن به 2 بار در هفته به میزان 2 الی 3 لیتر آب نیاز است. این نهال خرمالو را باید با فاصله های 4 در 4 متر از یکدیگر کاشت و به روزی 6 الی 8 ساعت نور خورشید نیاز دارد.
نهال خرمالو گوجه ای در اواخر زمستان الی اوایل بهار به کوددهی نیاز دارد. بهترین کود برای آن کود پوسیده دامی می باشد. آفات و بیماری هایی وجود دارد که به نهال آسیب وارد می کند؛ پس برای جلوگیری از این آسیب باید نهال را در زمان مناسب و به درستی سم پاشی کنید. مگس سفید و تریپس ها از جمله آفات و بیماری هایی می باشند که به این نهال آسیب می زنند.

میوه نهال خرمالو گوجه ای

میوه نهال خرمالو گوجه ای شکلی شبیه به گوجه فرنگی درشت و دارای رنگ نارنجی پررنگ می باشد. جنس پوست آن مانند چرم است. اندازه این خرمالو به 90 الی 250 گرم می رسد و دارای طعمی شیرین و طبعی گرم می باشد. زمان برداشت آن در اواخر خرداد ماه می باشد.

شما می توانید برای  خرید نهال خرمالو گوجه ای با بهترین کیفیت از طریق تماس با مجموعه نهالستان بیونهال آن را خریداری کنید.

درخت خرمالو گوجه ای پس از کاشت از سال سوم تا پنجم باردهی خود را آغاز میکند و از سال دهم به توجیه اقتصادی خواهد رسید.
نهال خرمالو گوجه ای برای باردهی بهینه به زمستان های معتدل و نیمه سرد نیاز دارد.
نهال خرمالو گوجه ای در خاکهای شنی لومی رشد بهینه و محصول دهی فوق العاده ای خواهد داشت، از کاشت نهال خرمالو در خاکهای سنگین و آهکی خودداری نمایید زیرا در این رقم خاکها رشد درخت متوقف خواهد شد، برای داشتن درختانی پربار و پر رشد از خاکهایی که نفوذ پذیری مناسب دارند و به طور عالی زهکشی شده باشند استفاده نمایید، در کل خاکهای شنی لومی یکی از مناسب ترین گزینه ها برای کاشت نهال میوه خرمالو میباشد.
برای شکستن استراحت جوانه های درختان خرمالو گوجه ای ۱۰۰ الی ۳۰۰ ساعت سرمای زیر ۷ درجه سانتی گراد نیاز میباشد.
رعایت فاصله مناسب بین نهال های خرمالو مزایای زیادی دارد

۱_عدم تداخل ریشه ها در همدیگر

۲_رسیدن مواد مغذی و نور خورشید به اندازه کافی به ریشه درختان

۳_آسان شدن برداشت محصول در فصل برداشت،

مناسب ترین فاصله بین نهال های خرمالو هنگام کاشت باتوجه به شیب زمین و نوع خاک تعیین‌میگردد، فاصله نهال های خرمالو در زمین های غیر مسطح و با شیب ملایم ۳×۴ و در زمین های صاف و هموار ۴×۴ یا ۵×۵ تعیین میگردد.

یکی‌از نیازهای حیاتی درختان خرمالو گوجه ای نور خورشید میباشد پس هنگام کاشت نهال خرمالو دقت داشته باشید مناطق آفتاب گیر را انتخاب نمایید.
نهال خرمالو به خشکسالی و بی آبی بسیار حساس است پس آبیاری منظم از دیگر‌نیاز های حیاتی برای رشد چشمگیر درختان خرمالو گوجه ای میباشد، نکته قابل ذکر این است که آبیاری بیش از حد موجب کمبود اکسیژن در ریشه خواهد بود و این یک عامل‌مهم در ریزش میوه های روی درخت میباشد.
میزان کوددهی درختان خرمالو به ازای هر‌هکتار ۵ تن‌کود پوسیده دامی میباشد، کوددهی ،تغذیه مناسب،آبیاری منظم،رعایت فاصله بین نهال ها ، نورخورشید و ... از عوامل بسیار مهمی میباشند که در رشد و بارآوری درخت تاثیر بسیار زیادی دارند.
مگس سفید و تریپس از آفات رایج بین‌درختان خرمالو میباشد که به پوست میوه آسیب وارد میکند و باعث تغییر رنگ خرمالو میشود.مشخصات نهال خرمالو گوجه ای

 • دسته: ارقام نهال خرمالو
 • زادگاه: آسیای شرقی و چین
 • زمان رسیدن میوه: اوخر خرداد
 • طعم میوه : شیرین 
 • عمر اقتصادی: 25 الی 30 سال
 • میزان آبیاری: در تابستان 2 بار در هفته
 • نیاز سرمایی: 100 الی 300 ساعت
 •  تراکم کاشت: 500 اصله در هکتار
 •   فواصل کاشت: 4×3/ 4×4/ 5×5
 • شروع باردهی : از سال سوم تا پنجم
 • شکل رشد محصول: درشت به  شکل گوجه فرنگی 
 • رنگ محصول: نارنجی مایل به قرمز
 • هسته: دار
 •  فصل کاشت: اوایل آبان بهمن تا اواخر فروردین ماه

 


مزایای  خرید نهال خرمالو گوجه ای از مجموعه نهالستان بیونهال

 1_مشاوره رایگان در زمینه احداث باغات خرمالو

 2_تضمین کیفیت محصول با ضمانت بازگشت کالا

 3_قبول و ارسال سفارشات به تمام نقاط کشور

 4_تبادل وانتقال فعالیت و تجربیات

 5_روش های اصولی و علمی کاشت نهال خرمالو

 6_عرضه نهال باکیفیت و تضمین عاری از آفات


 

خرید نهال

دیدگاه (0)

کسب رتبه 0 ستاره ، از 5 ستاره ، از مجموع 0 نظر ثبت شده
هنوز هیچ دیدگاهی ارسال نشده است.

ارسال دیدگاه

 1. ارسال دیدگاه به عنوان مهمان
امتیاز به این پست:
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک موقعیت شما
 • بیونهال مرجع تخصصی تولید، اصلاح نژاد و عرضه ارقام نهال مثمر و غیر مثمر، ارقام کشت بافت، واریته های کمیاب و لاکچری با رعایت کامل اصول فنی و علمی،
 • شرکت بیونهال با تکیه بر اعتماد مشتریانش توانسته یکی از مهم ترین و بزرگترین قطب ارائه خدمات و محصولات کشاورزی درسطح کشور باشد.
 • محصولاتی که ما تولید میکنیم بدلیل کیفیت کم نظیر آن در بازار بصورت یک انتخاب درست مطرح می شود. بزرگترین سرمایه ما اعتماد چندین ساله و رضایت مشتریان و احترام متقابل بین شرکت و مشتری می باشد.
 • ما همواره بر اصل اعتماد سازی پایبند هستیم که باعث بدست آوردن مشتری وفادار میشود، شرکت بیونهال تمامی محصولات خود را با ضمانت صددرصدی بی قید وشرط ارائه میکند.
 • همین امر سبب شده تا اعتماد و اطمینان قلبی شما عزیزان به همکاری با مجموعه ما فراهم گردد.
جهاد کشاورزی
کشاورزی و منابع طبیعی
موسسه تحقیقات گیاه پزشکی
سازمان فائو
اصلاح و تهیه نهال و بذر
سازمان غذا و دارو
کليه حقوق اين سايت متعلق به بیونهال می‌باشد. [ طراحی و راه اندازی سایت توسط عصر جدید ]

بیونهال