Slider

نهال زرشک ارینتالیس


معرفی نهال زرشک ارینتالیس

نهال زرشک ارینتالیس Barberry Orientalis جزو ارقام مرغوب و با کیفیت است و جزو بهترین زرشک کشور اروپا میباشد. ارتفاع درخت زرشک ارینتالیس نسبت به سایر ارقام درختان بیشتر است به طوری که حدود ۲ الی ۵ متر رشد دارند. برگ‌های درخت زرشک ارینتالیس قرمز, سبز و تیره رنگ میباشند. زرشک ارینتالیس سرخ رنگ و دارای شکلی کشیده و تخم مرغی میباشد، اندازه آن کوچک و حدود ۵ الی ۶ میلی متر است، طعم زرشک بسیار ترش و خوشمزه میباشد. میوه زرشک از خواص درمانی و غذایی‌ متعددی برخوردار است و منبع غنی انواع  یتامین ها میباشد. زرشک ارینتالیس استفاده های زیادی دارد و از جمله زرشک های تجاری و پرفروش است.

در این مقاله می خواهیم به اطلاعاتی در مورد نهال زرشک ارینتالیس بپردازیم.
نهال زرشک ارینتالیس یکی از ارقام تجاری و با کیفیت در بین انواع نهال زرشک می باشد. این رقم باردهی خوبی داشته و در هر هکتار از این نهال چیزی حدود 2000 کیلو گرم بار بدست می آید. این نهال در مناطق معتدل و نیمه گرمسیر رشد بهتری دارد. این نهال بعد از رشد کامل خود به 2 الی 5 متر ارتفاع می رسد؛ با این ارتفاع می توان گفت که نسبت به سایر درختان زرشک بلندتر است.

 


خرید نهال زرشک ارینتالیس Barberry Orientalis از مجموعه نهالستان بیونهال
بمدیریت مهندس مهران نجف زاده
کلیه نهال های تولیدی این شرکت اصلاح شده و مطابق با استانداردهای جهانی می باشد ، بیونهال در ارائه خدمات و عرضه اصله نهال به مشتریانش بهترین نوع کیفیت را معرفی میکند ،
شما میتوانید نهال زرشک ارینتالیس را با بالاترین کیفیت و مناسب ترین قیمت از شرکت بیونهال خریداری کنید.

 

انتخاب خاک مناسب قبل از کاشت نهال یکی از موارد بسیار مهمی است که در رشد و عملکرد درختان بسیار تاثیر گذار است، خاک مورد نظر باید سرشار از املاح مغذی و معدنی بوده وهمچنین خاک باید دارای تهویه پذیری مناسب و رطوبت باشد ، زهکشی کردن خاک قبل از کاشت نهال در رشد و بارآوری درخت بسیار تاثیر گذار میباشد، یکی از مناسب ترین خاکها که تمامی این خصوصیات را دارا میباشد خاکهای شنی رسی میباشد.نگهداری نهال زرشک ارینتالیس

اگر به خوبی از این نهال نگهداری و مراقبت کنید باردهی خوبی دارد و هم این که طول عمر طولانی تری خواهد داشت. نهال زرشک ارینتالیس را باید در خاک های حاصلخیز و شنی رسی که زهکشی شده است، بکارید. فاصله کاشت این نهال ها از یکدیگر در زمین های صاف 4 در 4 متر می باشد؛ اما در زمین های شیبدار می توانید آن ها را در فواصل 3 در 4 متر بکارید. بهترین کود برای این نهال کود پوسیده دامی می باشد. زمان مناسب برای کوددهی آن پاییز الی اواخر زمستان می باشد.
نهال زرشک ارینتالیس برای آبیاری در بهار به هر 10 روز یکبار و در تابستان به هر 7 روز یکبار آب نیاز دارد. این نهال نسبت به آفات و بیماری ها مقاوم است؛ اما بهتر است برای کامل در امان ماندن آن از آفات و بیماری به موقع و به درستی سم پاشی شود. این نهال زرشک به هرس شدن در زمستان برای باردهی و به هرس شدن در تابستان برای فرم گرفتن نیاز دارد. حتما باید روزی 6 الی 8 ساعت به آن نور آفتاب بتابد.

میوه نهال زرشک ارینتالیس

میوه نهال زرشک ارینتالیس دارای شکلی کشیده و تخم مرغی و در اندازه درشت می باشد. این نوع زرشک بسیار ترش و خوش طعم است و همین موضوع باعث شده بسیار بازار پسند و پرطرفدار باشد. میوه این نهال زرشک سرشار از ویتامین ث بوده و برای تقویت سیستم ایمنی و سلامتی بسیار مفید است.
شما می توانید برای  خرید نهال زرشک ارینتالیس با بهترین کیفیت از طریق تماس با مجموعه نهالستان بیونهال آن را خریداری کنید.

هرس کردن درخت برای درختان زرشک یک نیاز حیاتی است، فرایند هرس در دو نوبت انجام میشود، یک نوبت در زمستان برای افزایش بارآوری درخت و نوبت دیگر در تابستان برای فرم دادن به شاخ و برگ درختان انجام میشود.
رعایت فاصله مناسب بین نهال های زرشک ارینتالیس از اهمیت ویژه ای برخوردار است ،فاصله بر اساس نوع خاک و شیب زمین تعیین میگردد، در زمین های غیر مسطح و شیب دار ۳×۴ متر و در زمین های صاف و هموار ۴×۴ متر متر تعیین میگردد.
آبیاری منظم و به موقع در رشد و عملکرد درختان زرشک ارینتالیس بسیار موثر میباشد، آبیاری باید با توجه به اقلیم منطقه، نوع آب و هوا و نوع خاک تعیین گردد،نحوه آبیاری درختان زرشک در ماه های سرد هر 10 روز یکبار و در ماه های گرم هر هفته یکبار میباشد.
کوددهی به موقع و تغذیه مناسب یکی از نیازهای اساسی درختان زرشک است، میزان کوددهی درختان زرشک ارینتالیس در هرهکتار ۵ تن کود پوسیده دامی میباشد، زمان کوددهی از پاییز تا زمستان قابل اجرا است.
درختان زرشک ارینتالیس در آب و هوای مساعد و نوع پرورش مناسب در هر هکتار عملکردی بیش از دو تن خواهد داشت .
درخت زرشک برای کاشت در مناطق معتدل و نیمه گرمسیری مناسب است و در این مناطق رشد بهتر و عملکرد بهینه تری خواهد داشت.
یکی از نیازهای درخت زرشک ارینتالیس نور آفتاب به مقدار کافی است و درخت باید در روز ساعات مشخصی از نور آفتاب بهره مند شود تا زرشک های مرغوب و باکیفیت تولید نماید.

نکات مهمی که باغداران قبل از خرید نهال باید به آن دقت کنند سالم بودن تنه نهال است، قبل از خرید نهال دقت داشته باشید تنه آن خمیدگی ، شکستگی یا خراش نداشته باشد و ریشه آن نباید سفیدک، آفت یا هرنوع شکستگی داشته باشد ، پس قبل از خرید نهال مورد نظر حتما از سالم بودن آن اطمینان حاصل فرمایید .
مسئله مهم دیگری که در ثمردهی نهال زرشک ارینتالیس تاثیر دارد این است که نهال را باید هنگامی که خواب است از خاک بیرون کشید و هنگامی که خواب است در خاک گذاشت.
اگر شرایط نگهداری و آب و هوای نهال زرشک ارینتالیس مناسب باشد بیش از ۵۰ سال عمر اقتصادی خواهدداشت و شما در این مدت زمان میتوانید بهترین نوع زرشک را برداشت نمایید.
از دیگر خصوصیات نهال زرشک ارینتالیس مقاومت آن در مقابل انواع آفات و بیماری ها میباشد،با این حال سمپاشی اصولی و هرس کردن یکی از بهترین کارها برای دفع آفات از درختان میباشد.مشخصات نهال زرشک ارینتالیس

 • دسته: ارقام نهال زرشک
 • زادگاه: اروپا
 • عمر اقتصادی: بالا
 •  زمان رسیدن میوه: اواسط شهریور
 • طعم میوه : ترش
 • عمر اقتصادی: بیش از 50 سال
 • میزان آبیاری:  در بهار هر 10 روز یکبار، در تابستان هر 7 روز یکبار
 •  فواصل کاشت: 4×4
 • شروع باردهی : از سال اول
 • شکل رشد محصول: دانه های کشیده و درشت
 • رنگ محصول: قرمز
 • هسته: دارد
 •  فصل کاشت: اواسط اسفند تا اواخر اسفند ماه

 


مزایای  خرید نهال زرشک ارینتالیس از مجموعه نهالستان بیونهال

 1_مشاوره رایگان در زمینه احداث باغات زرشک

 2_تضمین کیفیت محصول با ضمانت بازگشت کالا

 3_قبول و ارسال سفارشات به تمام نقاط کشور

 4_تبادل وانتقال فعالیت و تجربیات

 5_روش های اصولی و علمی کاشت نهال زرشک

 6_عرضه نهال باکیفیت و تضمین عاری از آفات


 

خرید نهال

دیدگاه (0)

کسب رتبه 0 ستاره ، از 5 ستاره ، از مجموع 0 نظر ثبت شده
هنوز هیچ دیدگاهی ارسال نشده است.

ارسال دیدگاه

 1. ارسال دیدگاه به عنوان مهمان
امتیاز به این پست:
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک موقعیت شما
 • بیونهال مرجع تخصصی تولید، اصلاح نژاد و عرضه ارقام نهال مثمر و غیر مثمر، ارقام کشت بافت، واریته های کمیاب و لاکچری با رعایت کامل اصول فنی و علمی،
 • شرکت بیونهال با تکیه بر اعتماد مشتریانش توانسته یکی از مهم ترین و بزرگترین قطب ارائه خدمات و محصولات کشاورزی درسطح کشور باشد.
 • محصولاتی که ما تولید میکنیم بدلیل کیفیت کم نظیر آن در بازار بصورت یک انتخاب درست مطرح می شود. بزرگترین سرمایه ما اعتماد چندین ساله و رضایت مشتریان و احترام متقابل بین شرکت و مشتری می باشد.
 • ما همواره بر اصل اعتماد سازی پایبند هستیم که باعث بدست آوردن مشتری وفادار میشود، شرکت بیونهال تمامی محصولات خود را با ضمانت صددرصدی بی قید وشرط ارائه میکند.
 • همین امر سبب شده تا اعتماد و اطمینان قلبی شما عزیزان به همکاری با مجموعه ما فراهم گردد.
جهاد کشاورزی
کشاورزی و منابع طبیعی
موسسه تحقیقات گیاه پزشکی
سازمان فائو
اصلاح و تهیه نهال و بذر
سازمان غذا و دارو
کليه حقوق اين سايت متعلق به بیونهال می‌باشد. [ طراحی و راه اندازی سایت توسط عصر جدید ]

بیونهال