Slider

نهال زرشک نومولاریا


معرفی نهال زرشک نومولاریا

نهال زرشک نومولاریا Barberry numularia دارای شاخه های قرمز رنگ، قهوه ای رنگ و متعددی میباشد، برگ های درخت گاه گرد و گاه بیضی شکل و دندانه دار میباشد. ارتفاع درختان زرشک نومولاریا در شرایط نگهداری و آب و هوایی مناسب ۴ متر رشد خواهند داشت. نهال زرشک نومولاریا از درختان بومی چین است و در برخی نواحی ایران نیز شرایط کاشت و پرورش آن فراهم میباشد. نهال زرشک نومولاریا از ارقام مرغوب ، با کیفیت و بازار پسند میباشد. زرشک نومولاریا بیضی و کشیده است،رنگ آن قرمز خوشرنگ و بسیار براق میباشد و از طعم فوق العاده ترش و خوشمزه برخوردار میباشد، از این رقم زرشک برای تهیه انواع فراورده ها مانند آبمیوه و در تهیه غذا بسیار استفاده میشود.

نهال زرشک نومولاریا که بومی دامنه های جنوبی البرز می باشد؛ در فیروزکوه و مناطقی از شهر کرمان کشت می شود. این نهال به صورت ساده و سه شاخه دیده می شود.
نهال زرشک نومولاریا، دارای شاخه های متعدد به رنگ قهوه ای و برگ هایی چرمی با حاشیه صاف و یا دندانه دار، می باشد. گل های این نهال، در شاخه های جوان کبود رنگ به نظر می رسند؛ ولی گل های روی شاخه های مسن تر رنگ ارغوانی زیبایی دارند. این نهال تا ارتفاع تقریبا ۴ متر رشد می کند.

 


خرید نهال زرشک نومولاریا Barberry numularia از مجموعه نهالستان بیونهال
بمدیریت مهندس مهران نجف زاده
کلیه نهال های تولیدی این شرکت اصلاح شده و مطابق با استانداردهای جهانی می باشد ، بیونهال در ارائه خدمات و عرضه اصله نهال به مشتریانش بهترین نوع کیفیت را معرفی میکند ،
شما میتوانید نهال زرشک نومولاریا را با بالاترین کیفیت و مناسب ترین قیمت از شرکت بیونهال خریداری کنید.

 

درحالت کُلی زرشک میوه ای بسیار پرخاصیت بوده و سرشار از انواع ویتامین ها و آهن میباشد و از همین رو از خواص درمانی و غذایی بسیار زیادی برخوردار است.
انتخاب خاک مناسب قبل از کاشت نهال یکی از موارد بسیار مهمی است که در رشد و عملکرد درختان بسیار تاثیر گذار است، خاک مورد نظر باید سرشار از املاح مغذی و معدنی بوده وهمچنین خاک باید دارای تهویه پذیری مناسب و رطوبت باشد ، زهکشی کردن خاک قبل از کاشت نهال در رشد و بارآوری درخت بسیار تاثیر گذار میباشد، یکی از مناسب ترین خاکها که تمامی این خصوصیات را دارا میباشد خاکهای شنی رسی میباشد.کاشت و نگهداری نهال زرشک نومولاریا

زمان مناسب جهت کاشت نهال زرشک نومولاریا اواسط پاییز تا اوایل زمستان می باشد. کاشت این گونه ی زرشک معمولا در مناطق معتدل نیمه خشک انجام می پذیرد. برای کاشت این نهال لازم است؛ در خاک زمین های زراعی که حاوی مخلوطی از کودهای حیوانی و شیمیایی می باشد؛ گودال هایی به عمق ۵۰ سانتیمتر ایجاد کرده و نهال را داخل آن ها قرار دهند.
برای رشد و باردهی مناسب نهال زرشک نومولاریا نیاز است؛ که نور کافی خورشید به آن برسد و آبیاری آن نیز به صورت منظم انجام بگیرد. خاک های نرم و سبک لومی شنی و آهکی برای کاشت این نهال زرشک بسیار مناسب می باشند. در زمستان و پاییز نیاز است؛ که این نهال هرس شود و شاخه های مریض، خشک و آفت زده ی آن جدا شوند. 

میوه نهال زرشک نومولاریا

میوه نهال زرشک نومولاریا دارای شکل تخم مرغی و گرد با رنگ قرمز بسیار زیبا می باشند. هر دانه ی این نوع زرشک طولی بین ۵ تا ۶ میلی متر دارد. این زرشک دارای طعم منحصر به فردی می باشد؛ و از آن استفاده های خوراکی و دارویی زیادی می شود. زرشک نومولاریا، همچنین دارای خواص و فواید بی شماری برای سلامتی بدن می باشد.
برای  خرید نهال زرشک نومولاریا می توان از طریق تماس با مجموعه نهالستان بیونهال اقدام نمود.

رعایت فاصله مناسب بین نهال های زرشک نومولاریا از اهمیت ویژه ای برخوردار است ،فاصله بر اساس نوع خاک و شیب زمین تعیین میگردد، در زمین های غیر مسطح و شیب دار ۳×۴ متر و در زمین های صاف و هموار ۴×۴ متر تعیین میگردد.
آبیاری منظم و به موقع در رشد و عملکرد درختان زرشک نومولاریا بسیار موثر میباشد، آبیاری باید با توجه به اقلیم منطقه، نوع آب و هوا و نوع خاک تعیین گردد،نحوه آبیاری درختان زرشک در ماه های سرد هر ۱۵ روز یکبار و در ماه های گرم هر هفته یکبار میباشد.
کوددهی به موقع و تغذیه مناسب یکی از نیازهای اساسی درختان زرشک است، میزان کوددهی درختان زرشک نومولاریا در هرهکتار ۵ تن کود پوسیده دامی میباشد، زمان کوددهی از پاییز تا زمستان قابل اجرا است.
درختان زرشک نومولاریا در آب و هوای مساعد و نوع پرورش مناسب در هر هکتار عملکردی بیش از ۲۰۰۰ کیلو گرم خواهد داشت .
درخت زرشک برای کاشت درمناطق معتدل و نیمه گرمسیری مناسب است و در این مناطق رشد بهتر و عملکرد بهینه تری خواهد داشت.

یکی از نیازهای درخت زرشک نومولاریا نور آفتاب به مقدار کافی است و درخت باید در روز ساعات مشخصی از نور آفتاب بهره مند شود تا زرشک های مرغوب و باکیفیت تولید نماید.
نکات مهمی که باغداران قبل از خرید نهال باید به آن دقت کنند سالم بودن تنه نهال است، قبل از خرید نهال دقت داشته باشید تنه آن خمیدگی ، شکستگی یا خراش نداشته باشد و ریشه آن نباید سفیدک، آفت یا هرنوع شکستگی داشته باشد ، پس قبل از خرید نهال مورد نظر حتما از سالم بودن آن اطمینان حاصل فرمایید .
مسئله مهم دیگری که در ثمردهی نهال زرشک نومولاریا تاثیر دارد این است که نهال را باید هنگامی که خواب است از خاک بیرون کشید و هنگامی که خواب است در خاک گذاشت.
اگر شرایط نگهداری و آب و هوای نهال زرشک نومولاریا مناسب باشد بیش از ۴۰ سال عمر اقتصادی خواهدداشت و شما در این مدت زمان میتوانید بهترین نوع زرشک را برداشت نمایید.
از دیگر خصوصیات نهال زرشک نومولاریا مقاومت آن در مقابل انواع آفات و بیماری ها میباشد،با این حال سمپاشی اصولی و هرس کردن یکی از بهترین کارها برای دفع آفات از درختان میباشد.مشخصات نهال زرشک نومولاریا

 • دسته: ارقام نهال زرشک
 • زادگاه: چین_بومی دامنه های جنوبی البرز
 • عمر اقتصادی: 40 سال
 •  زمان رسیدن میوه: اواسط شهریور
 • طعم میوه : ترش
 • میزان آبیاری:  آبیاری: هر ۱۲ روز یک بار
 •  فواصل کاشت: فاصله کاشت: ۳ در ۴ متر
 • اسیدیته مناسب خاک: ۹
 • شروع باردهی : از سال اول
 • شکل رشد محصول: گرد و تخم مرغی
 • رنگ محصول: قرمز
 • هسته: دارد
 •  فصل کاشت: اواسط پاییز تا اوایل زمستان
 • آفات و بیماری ها: شته، کرم برگ خوار، پروانه تخم انگشتری، پروانه ابریشم باف

 


مزایای  خرید نهال زرشک نومولاریا از مجموعه نهالستان بیونهال

 1_مشاوره رایگان در زمینه احداث باغات زرشک

 2_تضمین کیفیت محصول با ضمانت بازگشت کالا

 3_قبول و ارسال سفارشات به تمام نقاط کشور

 4_تبادل وانتقال فعالیت و تجربیات

 5_روش های اصولی و علمی کاشت نهال زرشک

 6_عرضه نهال باکیفیت و تضمین عاری از آفات


 

خرید نهال

دیدگاه (0)

کسب رتبه 0 ستاره ، از 5 ستاره ، از مجموع 0 نظر ثبت شده
هنوز هیچ دیدگاهی ارسال نشده است.

ارسال دیدگاه

 1. ارسال دیدگاه به عنوان مهمان ثبت نام یا ورورد به ناحیه کاربری.
امتیاز به این پست:
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک موقعیت شما
 • بیونهال مرجع تخصصی تولید، اصلاح نژاد و عرضه ارقام نهال مثمر و غیر مثمر، ارقام کشت بافت، واریته های کمیاب و لاکچری با رعایت کامل اصول فنی و علمی،
 • شرکت بیونهال با تکیه بر اعتماد مشتریانش توانسته یکی از مهم ترین و بزرگترین قطب ارائه خدمات و محصولات کشاورزی درسطح کشور باشد.
 • محصولاتی که ما تولید میکنیم بدلیل کیفیت کم نظیر آن در بازار بصورت یک انتخاب درست مطرح می شود. بزرگترین سرمایه ما اعتماد چندین ساله و رضایت مشتریان و احترام متقابل بین شرکت و مشتری می باشد.
 • ما همواره بر اصل اعتماد سازی پایبند هستیم که باعث بدست آوردن مشتری وفادار میشود، شرکت بیونهال تمامی محصولات خود را با ضمانت صددرصدی بی قید وشرط ارائه میکند.
 • همین امر سبب شده تا اعتماد و اطمینان قلبی شما عزیزان به همکاری با مجموعه ما فراهم گردد.
جهاد کشاورزی
کشاورزی و منابع طبیعی
موسسه تحقیقات گیاه پزشکی
سازمان فائو
اصلاح و تهیه نهال و بذر
سازمان غذا و دارو
کليه حقوق اين سايت متعلق به بیونهال می‌باشد. [ طراحی و راه اندازی سایت توسط عصر جدید ]

بیونهال