Slider

نهال زرشک ولگاریس


معرفی نهال زرشک ولگاریس

زرشک ولگاریس Barberry vulgaris همان زرشکی است که در تهیه انواع غذا ها مورد استفاده قرار میگیرد و نام دیگر آن زرشک معمولی یا زرشک آشی میباشد. این رقم زرشک نسبت به سایر ارقام از فروش و ‌کیفیت بالاتری برخوردار است و اکثر مردم برای تهیه غذاهای خود این رقم زرشک را انتخاب مینمایند. نهال زرشک ولگاریس به صورت درختچه ای ۲ متری رشد میکند و از درختان بومی آمریکا به شمار میرود. این رقم نهال بیشتر در استان فارس،آذربایجان ،خراسان جنوبی و مناطق نیمه کوهستانی بیشتر کاشت میشود. میوه زرشک ولگاریس اندازه ای ریز داشته و قرمز رنگ میباشد، طعم آن ترش و مطبوع است و برای تهیه آبمیوه و انواع غذاها مورد استفاده قرار میگیرد.

 


خرید نهال زرشک ولگاریس Barberry vulgaris از مجموعه نهالستان بیونهال
بمدیریت مهندس مهران نجف زاده
کلیه نهال های تولیدی این شرکت اصلاح شده و مطابق با استانداردهای جهانی می باشد ، بیونهال در ارائه خدمات و عرضه اصله نهال به مشتریانش بهترین نوع کیفیت را معرفی میکند ،
شما میتوانید نهال زرشک ولگاریس را با بالاترین کیفیت و مناسب ترین قیمت از شرکت بیونهال خریداری کنید.

 

برای داشتن باغی پرمحصول و درختانی پربار قبل از کاشت نهال میوه باید مواردی بسیاری‌مانند انتخاب خاک مناسب،آب و هوای مناسب ، رعایت فاصله درست و ... رعایت شود،خاک مورد نظر شما باید سرشار از مواد مغذی بوده و حاصلخیز باشد، همچنین باید خاک تهویه پذیری مناسب و رطوبت داشته باشد،خاکی که این خصوصیات را داشته باشد خاکهای شنی رسی میباشند، دقت داشته باشید خاک خود را قبل از کاشت به خوبی زهکشی نمایید.رعایت فاصله مناسب بین نهال های زرشک از اهمیت ویژه ای برخوردار است ،فاصله بر اساس نوع خاک و شیب زمین تعیین میگردد، در زمین های غیر مسطح و شیب دار ۳×۴ متر و در زمین های صاف و هموار ۴×۴ متر یا ۵×۵ متر تعیین میگردد.
آبیاری منظم در رشد و عملکرد درختان زرشک بسیار موثر میباشد، آبیاری باید با توجه به اقلیم منطقه، نوع آب و هوا و نوع خاک تعیین گردد،نحوه آبیاری درختان زرشک در ماه های سرد هر ۱۵ روز یکبار و در ماه های گرم هر هفته یکبار میباشد.
کوددهی و تغذیه یکی از نیازهای اساسی درختان است، میزان کوددهی درختان زرشک ولگاریس در هرهکتار ۵ تن کود پوسیده دامی میباشد.
نهال زرشک ولگاریس پس از کاشت تا مدت زمان مشخصی ثمردهی نخواهد داشت و هنگامی که مدت زمانی گذشت و درخت بالغ شد عملکرد درختان زرشک ولگاریس به ۲۰۰۰ کیلو گرم در هرهکتار خواهد رسید و پس از آن درختان شما سودده خواهد بود و میتوانید سود فراوانی از نهال زرشک ولگاریس کسب نمایید.
نهال زرشک برای کاشت در مناطق معتدل و نیمه گرمسیری مناسب است و برای رشد بهینه به نور خورشید نیاز دارد.

نکات مهمی که باغداران قبل از خرید نهال باید به آن دقت کنند سالم بودن تنه نهال است، قبل از خرید نهال دقت داشته باشید تنه آن خمیدگی ، شکستگی یا خراش نداشته باشد و ریشه آن نباید سفیدک، آفت یا هرنوع شکستگی داشته باشد ، پس قبل از خرید نهال مورد نظر حتما از سالم بودن آن اطمینان حاصل فرمایید .
مسئله مهم دیگری که در ثمردهی نهال زرشک ولگاریس تاثیر دارد این است که نهال را باید هنگامی که خواب است از خاک بیرون کشید و هنگامی که خواب است در خاک گذاشت.
اگر شرایط پرورش و آب و هوای منطقه برای نهال زرشک ولگاریس فراهم باشد ۵۰ الی ۶۰ سال عمر اقتصادی خواهد داشت.
زرشک ولگاریس به صورت گروهی روی شاخه های درخت رشد میکند.
نهال زرشک ولگاریس در مقابل انواع آفات و بیماری ها مقاومت بسیاری دارد.مشخصات نهال زرشک ولگاریس

 • دسته: ارقام نهال زرشک
 • زادگاه: بومی آمریکا 
 • عمر اقتصادی: بالا
 •  زمان رسیدن میوه: اواسط شهریور
 • طعم میوه : ترش
 • میزان آبیاری:  7 تا 15 روز یک بار 
 •  فواصل کاشت: 4×4
 • شروع باردهی : از سال اول
 • شکل رشد محصول: دانه های ریز (پربار)
 • رنگ محصول: قرمز
 • هسته: دارد
 •  فصل کاشت: اواسط اسفند تا اواخر اسفند ماه

 


مزایای خرید نهال زرشک ولگاریس از مجموعه نهالستان بیونهال

 1_مشاوره رایگان در زمینه احداث باغات زرشک

 2_تضمین کیفیت محصول با ضمانت بازگشت کالا

 3_قبول و ارسال سفارشات به تمام نقاط کشور

 4_تبادل وانتقال فعالیت و تجربیات

 5_روش های اصولی و علمی کاشت نهال زرشک

 6_عرضه نهال باکیفیت و تضمین عاری از آفات


 

خرید نهال

دیدگاه (0)

کسب رتبه 0 ستاره ، از 5 ستاره ، از مجموع 0 نظر ثبت شده
هنوز هیچ دیدگاهی ارسال نشده است.

ارسال دیدگاه

 1. ارسال دیدگاه به عنوان مهمان
امتیاز به این پست:
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک موقعیت شما
 • بیونهال مرجع تخصصی تولید، اصلاح نژاد و عرضه ارقام نهال مثمر و غیر مثمر، ارقام کشت بافت، واریته های کمیاب و لاکچری با رعایت کامل اصول فنی و علمی،
 • شرکت بیونهال با تکیه بر اعتماد مشتریانش توانسته یکی از مهم ترین و بزرگترین قطب ارائه خدمات و محصولات کشاورزی درسطح کشور باشد.
 • محصولاتی که ما تولید میکنیم بدلیل کیفیت کم نظیر آن در بازار بصورت یک انتخاب درست مطرح می شود. بزرگترین سرمایه ما اعتماد چندین ساله و رضایت مشتریان و احترام متقابل بین شرکت و مشتری می باشد.
 • ما همواره بر اصل اعتماد سازی پایبند هستیم که باعث بدست آوردن مشتری وفادار میشود، شرکت بیونهال تمامی محصولات خود را با ضمانت صددرصدی بی قید وشرط ارائه میکند.
 • همین امر سبب شده تا اعتماد و اطمینان قلبی شما عزیزان به همکاری با مجموعه ما فراهم گردد.
جهاد کشاورزی
کشاورزی و منابع طبیعی
موسسه تحقیقات گیاه پزشکی
سازمان فائو
اصلاح و تهیه نهال و بذر
سازمان غذا و دارو
کليه حقوق اين سايت متعلق به بیونهال می‌باشد. [ طراحی و راه اندازی سایت توسط عصر جدید ]

بیونهال