Slider

نهال شلیل شمس


معرفی نهال شلیل شمس

نهال شلیل شمس Shams Nectarine از ارقام درختان شلیل با رشد بالا میباشد این رقم بسیاز زودرس است نهال شلیل شمس پربار بوده و از ارقام زودبازده میباشد . درخت شلیل شمس دارای ارتفاعی بین 4 تا 5 متر خواهد بود. این نوع شلیل نیز در بین باغداران شلیل اهمیت زیادی دارد زیرا به دلیل رشد بالای آن اولین میوه در بین شلیل هاست که وارد بازار میشود . عمر اقتصادی این درخت 15 سال است .

منشا اصلی آن کشور ایران میباشد .

نهال شلیل شمس از انواع تنومند و از رشد زیادی برخوردار است واز ارقام زودرس می باشد. ارتفاع ارقام غیر پاکوتاه آن به 4 تا 5 متر می رسد. برگ های درختان شلیل بیضی شکل و کشیده و لبه های آن دندانه دار می باشد. گل های شلیل زودرس است و قبل از باز شدن برگ ها ظاهر میشوند گل های درختان شلیل به رنگ سفید، صورتی و قرمز است. بیشتر انواع شلیل خودبارور هستند و گرده افشانی آنها قبل از باز شدن گل ها انجام می گردد..نهال شلیل شمس 2-3 سال بعد از کاشت شروع به بار دادن می کند.

 


خرید نهال شلیل شمس Shams Nectarine از مجموعه نهالستان بیونهال
بمدیریت مهندس مهران نجف زاده 
کلیه نهال های تولیدی این شرکت مطابق با استانداردهای جهانی می باشد ، بیونهال در ارائه خدمات و عرضه اصله نهال به مشتریانش بهترین نوع کیفیت را معرفی میکند.
شما میتوانید نهال شلیل شمس را با بالاترین کیفیت و مناسب ترین قیمت از شرکت بیونهال خریداری کنید.

 

درخت شلیل شمس در هکتار توانایی تولید 40 تا 50 تن را دارد؛ میزان برداشت محصول شما در هکتار، بستگی به کوددهی و آبیاری شما خواهد داشت. هرچه میزان رسیدگی شما بیشتر باشد، بدون شک محصول بیشتر و با کیفیت‌تری را برداشت خواهید کرد.کاشت و پرورش نهال شلیل شمس

نهال شلیل شمس در خاک با بافت شنی لومی زهکشی شد بهترین رشد را دارد. خاک زیاد مرطوب با بافت سنگین مناسب کاشت این درخت نیست. زیرا ریشه نهال شلیل در برابر کمبود تهویه خاک حساس می باشد. بنابراین خاک مناسب درخت شلیل باید نسبتا سبک با عمق 1 الی 5.1 و زهکش کامل را دارا باشد. روش تکثیر شلیل به صورت پیوندی می باشد بهترین پایه نهال های خود شلیل یا هلو می باشند ولی از پایه درختان زردآلو، بادام و آلو نیز استفاده می شود.

این درخت در سال به 2.5 الی 7.5 متر مکعب (حدود 10 لیتر در هفته) آب نیازدارد. عمر درختان شلیل کوتاه است و در حدود 10 تا 15 سال است. علت عمر کم درخت شلیل شمس چوب ترد و شکننده آن است. بیماری قارچی که در درختان شلیل شایع است عبارتند از لب شتری وغربالی که با سمپاشی بطور مرتب از بین می روند و همچنین آفت شپشک نخودی .

مشخصات میوه نهال شلیل شمس

میوه شلیل شمس به صورت گرد با رنگ قرمز روشن است. این گونه از شلیل به دلیل طعم مطبوع بسیار بازار پسند می باشد. میوه شلیل شمس مصرف تازه خوری و کمپوت سازی دارد

برای  خرید نهال شلیل شمس می توانید با مجموعه نهالستان بیونهال تماس حاصل فرمایید.

نهال شلیل شمس از سال دوم باردهی خواهد داشت از سال دوم، شروع به برداشت محصولات خود کنید و مطمئنا همین امر باعث بازدهی اقتصادی بسیار خوبی برای باغدار و پرورش دهنده این نوع نهال خواهد شد. زمان گلدهی درخت شلیل شمس با توجه به شرایط محیطی خواهد بود؛ اما در شرایط عادی، زمان گلدهی این نهال، اواخر فروردین ماه خواهد بود.

 این درخت به 2.5 تا 7.5 متر مکعب آب نیاز دارد تا بتواند نیازهای آبی‌اش را برطرف کند؛ در آبیاری درخت زیاده روی نکنید زیرا ضرر زیادی به نهال زده خواهد شد و ممکن است رشد آن را مختل کند. آفات تاثیر زیادی را بر روی رشد درختان خواهند گذاشت؛ برخی از نهال‌ها وجود دارند که در صورت زخمی شدن، به راحتی مورد حمله شدید آفات قرار می‌گیرند؛ در این حالت باید حتما سمپاشی انجام شود.


 


مشخصات نهال شلیل شمس

 • دسته: ارقام نهال شلیل
 • زادگاه: ایران
 • عمر اقتصادی: 10 الی 15 سال
 • میزان باردهی: 35 تن در هکتار
 • شکل میوه: قرمز روشن
 • شریک جنسی (گرده افشان): خود بارور
 • مقاومت به سرما: دمای 30/25 درجه زیر صفر
 • نیاز سرمایی: 400 الی 1000 ساعت زیر 7 درجه سانتی گراد
 • نحوه آبیاری:10 لیتر در هفته
 • نوع مصرف: تازه خوری
 • پایه: Gf /Gn/ آلو وحشی/ شفتالو
 • فاصله کاشت: 3×3/ 4×4
 • انبارداری: 4 ماه
 • تحمل خشکی: سرما و خشکی
 • زمان برداشت محصول: تیر ماه

 

مزایای  خرید نهال شلیل شمس از مجموعه نهالستان بیونهال

1_مشاوره رایگان در زمینه احداث باغات شلیل

2_تضمین کیفیت محصول با ضمانت بازگشت کالا،

3_قبول و ارسال سفارشات به تمام نقاط کشور

4_تبادل وانتقال فعالیت و تجربیات،

5_روش های اصولی و علمی کاشت نهال شلیل

6_عرضه نهال باکیفیت و تضمین عاری از آفات


خرید نهال

دیدگاه (0)

کسب رتبه 0 ستاره ، از 5 ستاره ، از مجموع 0 نظر ثبت شده
هنوز هیچ دیدگاهی ارسال نشده است.

ارسال دیدگاه

 1. ارسال دیدگاه به عنوان مهمان ثبت نام یا ورورد به ناحیه کاربری.
امتیاز به این پست:
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک موقعیت شما
 • بیونهال مرجع تخصصی تولید، اصلاح نژاد و عرضه ارقام نهال مثمر و غیر مثمر، ارقام کشت بافت، واریته های کمیاب و لاکچری با رعایت کامل اصول فنی و علمی،
 • شرکت بیونهال با تکیه بر اعتماد مشتریانش توانسته یکی از مهم ترین و بزرگترین قطب ارائه خدمات و محصولات کشاورزی درسطح کشور باشد.
 • محصولاتی که ما تولید میکنیم بدلیل کیفیت کم نظیر آن در بازار بصورت یک انتخاب درست مطرح می شود. بزرگترین سرمایه ما اعتماد چندین ساله و رضایت مشتریان و احترام متقابل بین شرکت و مشتری می باشد.
 • ما همواره بر اصل اعتماد سازی پایبند هستیم که باعث بدست آوردن مشتری وفادار میشود، شرکت بیونهال تمامی محصولات خود را با ضمانت صددرصدی بی قید وشرط ارائه میکند.
 • همین امر سبب شده تا اعتماد و اطمینان قلبی شما عزیزان به همکاری با مجموعه ما فراهم گردد.
جهاد کشاورزی
کشاورزی و منابع طبیعی
موسسه تحقیقات گیاه پزشکی
سازمان فائو
اصلاح و تهیه نهال و بذر
سازمان غذا و دارو
کليه حقوق اين سايت متعلق به بیونهال می‌باشد. [ طراحی و راه اندازی سایت توسط عصر جدید ]

بیونهال