Slider

نهال فندق گیلان


معرفی نهال فندق گیلان

نهال فندق گیلان Gilan hazelnut از نهال های اصلاح شده میباشد به دلیل داشتن میوه زیاد و پربار بودن در بین کشاورزان شمال کشور دارای اهمیت زیادی است نهال فندق گیلان در سال اول و دوم کاشت شروع به باردهی میکند . زمان رسیدن درخت فندق گیلان اواخر مرداد ماه میباشد . این نهال مناسب برای باغدات فندق میباشد بیونهال ار بهترین بذرهای فندق گیلان نهال آن را برداشت میکند .

منشا اصلی آن ایران بوده و بیشتر در مناطق شمالی کشت میشود .

در این مقاله می خواهیم به اطلاعاتی در مورد نهال فندق گیلان بپردازیم.
نهال فندق گیلان یکی از ارقام تجاری و مرغوب در بین انواع نهال فندق می باشد. این نهال بومی کشور ایران بوده و از باردهی بسیار خوبی برخوردار است. نهال فندق گیلان از آن دسته نهال هایی می باشد که معمولا در هر خاکی می تواند رشد کند. اما برای این که بار دهی خوب و زیادی داشته باشد، بهتر است در خاکی کاشته شود که عمیق باشد یعنی چیزی بیشتر از 50 سانتی متر باشد و در جذب آب قدرت زیادی داشته باشد. به همین دلیل خاک های رسوبی، شنی، رسمی یا ترکیب آن ها تا جایی که خاک حالت سبکی داشته باشد، بسیار مناسب برای کاشت نهال فندق گیلان می باشد. این نهال به رطوبتی بین 70 الی 80 درصد نیاز دارد و دمای محل کاشت کم تر از -8 درجه سانتی گراد نباید باشد.

 


خرید نهال فندق گیلان Gilan hazelnut از مجموعه نهالستان بیونهال
بمدیریت مهندس مهران نجف زاده
کلیه نهال های تولیدی این شرکت اصلاح شده و مطابق با استانداردهای جهانی می باشد ، بیونهال در ارائه خدمات و عرضه اصله نهال به مشتریانش بهترین نوع کیفیت را معرفی میکند ،
شما میتوانید نهال فندق گیلان را با بالاترین کیفیت و مناسب ترین قیمت از شرکت بیونهال خریداری کنید.

 

تقریبا نهال فندق گیلان جز ارقام خوب در بین درختان فندق است زیرا به دلیل داشتن میوه زیاد آن دارای اهمیت زیادی در بین کشاورزان دارد درخت فندق برای تمام کشاورزان مقرون به صرفه هست .از آن جایی که شروع باردهی این نهال از سال اول یا نهایتا تا سال دوم می باشد، باغداران و کشاورزان عزیز می توانند با  خرید نهال فندق گیلان از بازگشت سرمایه و در آمد زایی مناسبی بهره مند شوند.
این نهال را در زمستان یا نهایتا در اوایل بهار می کارند. در صورتی که تمام نکات عمومی کاشت، رسیدگی و مراقبت از نهال را به درستی انجام دهید، نهال فندق گیلان به سرعت به ثمر نشسته و باردهی بسیار خوبی را از آن شاهد خواهید بود

نهال فندق گیلان اصلاح شده می باشد. یعنی دارای رشد سریع، باروری بیشتر، و میوه ی آن دارای ارزش غذایی بالایی است. همچنین بالا بودن مقاومت نهال در برابر آسیب هایی مانند آفت، تغییرات آب و هوایی و بیماری از دیگر ویژگی های این رقم میباشد.
میوه نهال فندق گیلان پوستی سخت دارد. این میوه بسیار مفید برای حافظه، سر شار از پروتئین، فسفر، چربی، ویتامین های Bو ویتامین های E می باشد.

‌درخت فندق از جمله درختاني است كه عموماً با هر خاكي سازش دارد. اما براي رشد بهتر و توليد ميوه بيشتر نياز به خاكي دارد كه نيمه عميق تا عميق ( بيش از ۵۰ سانتيمتر )‌باشد و قدرت جذب آب بيشتري داشته باشد. مانند : خاكهاي رسوبي ‌،‌ رسي و شني ورسوبي و شني يا خاكهايي كه به اندازه كافي رس داشته باشند . خاكهاي سبك ،‌ يعني شني و رسي كه قابليت نفوذ آب در آنها به خوبي وجود داشته باشد .

خاک مناسب نهال فندق گیلان : خاكهاي قليايي با PH مختلف كه با آنها سازش نسبي دارد . خاكهاي اسيدي با PH حدود ۶ كه سازش فندق در چنين خاكهايي بهتر از زمينهايي است كه PH آنها از ۷٫۵ به بالا باشد . با آنكه ميزان آهك فعال در خاك چندان ربطي با PH ندارد و درخت فندق بيش از هر درخت ميوه ا ي با آن سازش دارد ،‌با اين حال آزمايشهاي انجام شده نشان داده است كه باغ هاي فندق نبايد در زمينهاي احداث شوند كه ميزان آهك فعال آنها از ۱۰ درصد بيشتر باشد و چون ريشه درخت فندق به خفگي در خاك نيز حساسيت دارد، لذا كاشت آن در اراضي فاقد زهكشي مرطوب، فشرده، رسي، سنگين و غير قابل نفوذ، يا در خاكهايي كه پس از بارندگي آب خيز باشند، توصيه نمي شود.


 


مشخصات نهال فندق گیلان

 • دسته:ارقام نهال فندق گیلان
 • زادگاه: ایرانی _ شهر گیلان
 • فصل کاشت: زمستان یا نهایتا در اوایل بهار
 • ارتفاع از سطح دریا:1500/600
 • مقاومت بالا در برابر رطوبت و آفات
 •  فواصل کاشت: 4.5 در 6 متر
 • دمای محل کاشت: حداقل درجه حرارت آن از 8- درجه سانتیگراد پائین تر نباشد
 • شروع باردهی: سال اول یا نهایتا تا سال دوم
 • آبیاری: یک لیتر در 4 الی 7 روز
 • پوسته: سفت
 • گل دهی:دیرگل
 • نیازآبی منطقه ای:میزان رطوبت بین 70 تا 80% برای کشت
 • مقاومت: نسبتا مقاوم در برابر آفات فندوق
 • پایه:پایه کوتاه
 • درجه نور:90%
 • میزان شاخه های مولد:90/85درصد
 • نیازگرده افشانی:هر10نهال یک بذرافشان-95%-5%
 • شریک جنسی(گردافشان): فندق جنگلی
 • عمر مفید:100 سال
 • صرفه اقتصادی:بسیارمطلوب
 • نیاز زیست بومی:نسبتامعتدل/نسبتاسردسیر

 


مزایای  خرید نهال فندق گیلان از مجموعه نهالستان بیونهال

1_مشاوره رایگان در زمینه احداث باغات فندق

2_تضمین کیفیت محصول با ضمانت بازگشت کالا،

3_قبول و ارسال سفارشات به تمام نقاط کشور

4_تبادل وانتقال فعالیت و تجربیات،

5_روش های اصولی و علمی کاشت نهال فندق

6_عرضه نهال باکیفیت و تضمین عاری از آفات


 

خرید نهال

کاربرانی که در این گفتگو شرکت کرده اند

دیدگاه (6)

کسب رتبه 5 ستاره ، از 5 ستاره ، از مجموع 2 نظر ثبت شده
This comment was minimized by the moderator on the site

درود بر شما . من یک زمین ۴۰۰ متری در نزدیک خانه ام در فومن ابتدای جاده ماسوله دارم . میخواهم درخت فندوق بکارم ، به حدود ۲۵ تا ۲۸ اصله نهال مرغوب فندوق احتیاج دارم . قیمت هر اصله نهال برای تحویل در فومن چقدر است ؟
حدود ۱۵ اسفند میخواهم .
آیا از...

درود بر شما . من یک زمین ۴۰۰ متری در نزدیک خانه ام در فومن ابتدای جاده ماسوله دارم . میخواهم درخت فندوق بکارم ، به حدود ۲۵ تا ۲۸ اصله نهال مرغوب فندوق احتیاج دارم . قیمت هر اصله نهال برای تحویل در فومن چقدر است ؟
حدود ۱۵ اسفند میخواهم .
آیا از قبل چاله ها را بکنم ؟
با چه عمقی ؟

ادامه
This comment was minimized by the moderator on the site

درود جناب سامانی عزیز
قبل از انجام عملیات کاشت چاله ها آماده کنید بهتره، عمق چاله ها معمولا 50/50 cm , (محفظه های خالی با ترکیب خاک زراعی پر میشه
جهت ثبت سفارش اطلاع از قیمت ارقام از طریق اپلیکیشن های واتساپ و تلگرام با ما در ارتباط باشید.

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام خدمت شما و همکاران محترم .برا ۵۰۰۰ متر زمین چه تعداد نهال بکارم و بستر زمین رو اماده کردم جهت آبیاری قطره ای و کی برا سفارش اقدام کنم . لطفا اگر ممکنه یه شماره تماس بزارید تا باهاتون تماس بگیرم . ۰۹۱۲۰۹۷۱۰۰۷

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام و عرض ادب جناب منتظری عزیز، فاصله مناسب و استانداراد برای کاشت ارقام نهال فندق با توجه به نوع زمین کشاورزی(مسطح،شیب دار) 4×4 /4×6 می باشد، برای این متراژ تقریبا 250 عدد اصله نهال نیاز دارید، قبل از انجام عملیات کاشت فاکتورهای مثل شرایط...

سلام و عرض ادب جناب منتظری عزیز، فاصله مناسب و استانداراد برای کاشت ارقام نهال فندق با توجه به نوع زمین کشاورزی(مسطح،شیب دار) 4×4 /4×6 می باشد، برای این متراژ تقریبا 250 عدد اصله نهال نیاز دارید، قبل از انجام عملیات کاشت فاکتورهای مثل شرایط اقلیمی و آب وهوایی منطقه مد نظر توجه داشته باشید، پروسه ثبت سفارش نهال هم محدودیت نداریم ، شما میتواند با پر کردن فرم مشاوره درخواست خودتونو برای ما ایمیل کنید یا با استفاده از منو صفحه از طریق اپلیکیشن واتساپ و اینستاگرام و یا شماره های درج شده در قسمت تماس با ما اقدام به ثبت سفارش کنید تا فاکتور سفارشتونو بصورت فایل pdf ارسال کنیم، تایم دقیق ارسال سفارش و مشاوره در مورد مراقبت و نگهداری (عملیات کاشت، آبیاری و..) بعد از ثبت سفارش اطلاع رسانی میشه

ادامه
This comment was minimized by the moderator on the site

سپاسگذارم
حضور گرم شما باعث افتخار ماست

This comment was minimized by the moderator on the site

واقعا بی نظیر هستین
کسب کارتون پر رونق باشد

هنوز هیچ دیدگاهی ارسال نشده است.

ارسال دیدگاه

 1. ارسال دیدگاه به عنوان مهمان
امتیاز به این پست:
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک موقعیت شما
 • بیونهال مرجع تخصصی تولید، اصلاح نژاد و عرضه ارقام نهال مثمر و غیر مثمر، ارقام کشت بافت، واریته های کمیاب و لاکچری با رعایت کامل اصول فنی و علمی،
 • شرکت بیونهال با تکیه بر اعتماد مشتریانش توانسته یکی از مهم ترین و بزرگترین قطب ارائه خدمات و محصولات کشاورزی درسطح کشور باشد.
 • محصولاتی که ما تولید میکنیم بدلیل کیفیت کم نظیر آن در بازار بصورت یک انتخاب درست مطرح می شود. بزرگترین سرمایه ما اعتماد چندین ساله و رضایت مشتریان و احترام متقابل بین شرکت و مشتری می باشد.
 • ما همواره بر اصل اعتماد سازی پایبند هستیم که باعث بدست آوردن مشتری وفادار میشود، شرکت بیونهال تمامی محصولات خود را با ضمانت صددرصدی بی قید وشرط ارائه میکند.
 • همین امر سبب شده تا اعتماد و اطمینان قلبی شما عزیزان به همکاری با مجموعه ما فراهم گردد.
جهاد کشاورزی
کشاورزی و منابع طبیعی
موسسه تحقیقات گیاه پزشکی
سازمان فائو
اصلاح و تهیه نهال و بذر
سازمان غذا و دارو
کليه حقوق اين سايت متعلق به بیونهال می‌باشد. [ طراحی و راه اندازی سایت توسط عصر جدید ]

بیونهال