Slider

نهال هلو ولد آبادی


معرفی نهال هلو ولد آبادی

نهال هلو ولد آبادی Abadi Peach از ارقام درختان هلو با کیفیت میباشد این نهال به دلیل داشتن میوه زیاد در بین کشاورزان هلو اهمیت زیادی دارد . ریشه آن به صورت پیوندی در مجموعه نهالستان بیونهال  کاشت و عرضه میشود نهال این رقم هلو در دومین سال کاشت شروع به باردهی میکند نوعی ژنوتیپ برتر نیز میباشد .  هلو ولد آبادی از انواع نهال هلو اصلاح شده ، پر محصول و زودبازده میباشد که بعد از کاشت از سال دومین و سومین سال میوه دهی خود را آغاز میکند و همین امر عامل پرفروشی و محبوبیت هلو ولد آبادی در بین کشاورزان شده است.

منشا اصلی آن کشور ایران میباشد .

نهال هلو ولد آبادی جزء نهال های اصلاح شده ی پیوندی می باشد؛ که در صورت مساعد بودن شرایط از سال دوم کاشت شروع به باردهی می کند. این نهال که تاج گستر است؛ قدرت رشد متوسطی دارد. گستردگی تاج در این نوع نهال باعث بازدهی فراوان آن می شود.
گل های نهال هلو ولد آبادی به صورت جانبی، در اواسط اسفند ماه ظاهر می شوند؛ و سه هفته ی بعد این گل ها باز می شوند. این رقم، ارتفاعی بین ۲‌.۵ تا ۳ متر دارد. این نهال، همانند اکثر گونه های هلو خود بارور است؛ و گرده افشانی آن به وسیله ی باد صورت می گیرد. عمر مفید این نوع نهال، که در آن محصول فراوانی تولید می کند 10 سال می باشد. بعد از این زمان حجم محصول تولیدی به شدت کاهش پیدا می کند و باید درخت را قطع نمود.

 


خرید نهال هلو ولد آبادی Abadi Peach از مجموعه نهالستان بیونهال
بمدیریت مهندس مهران نجف زاده 
کلیه نهال های تولیدی این شرکت مطابق با استانداردهای جهانی می باشد ، بیونهال در ارائه خدمات و عرضه اصله نهال به مشتریانش بهترین نوع کیفیت را معرفی میکند.
شما میتوانید نهال هلو ولدآبادی را با بالاترین کیفیت و مناسب ترین قیمت از شرکت بیونهال خریداری کنید.

 

آبیاری هلو ولد آبادی در بهار هر ۱۰ روز ۱۰ لیتر و در فصول گرم سال هر هفته۱۰ لیتر انجام میشود.
نهال هلو ولد آبادی در مقابل سرما و گرما مقاومت خوبی دارد و برای بیدار شدن از خواب زمستانه به 400 الی 1000 ساعت سرما نیاز دارد.کاشت و پرورش نهال هلو ولد آبادی

نهال هلو ولد آبادی برای این که به بازدهی برسد؛ نیاز دارد؛ که به مدت ۴۰۰ تا ۱۰۰۰ ساعت در دمای منفی ۷ درجه قرار بگیرد. این نوع نهال، برای رشد نیاز به خاک های سبک، با تهویه مناسب و زهکشی کامل دارد. ژرفای مناسب خاک برای کاشت این نهال بین یک تا یک ونیم متر می باشد.

نهال هلو ولد آبادی را باید در اواخر پاییز و اواخر زمستان هرس کرد. هر هکتار زمین زیر کشت این نهال هلو، به ۵ تن کود پوسیده ی دامی احتیاج دارد.

میوه نهال هلو ولد آبادی

ظاهر هلو ولد آبادی، شبیه هلو زعفرانی می باشد. این رقم هلو کاملا گرد بوده و پوسته ای قرمز با پوشش زرد رنگ دارد. گوشت این هلو به رنگ قرمز است؛ و یا به صورت چسبیده به هسته است؛ و یا جدا از آن می باشد. میوه های نهال هلو ولد آبادی بزرگ هستند؛ و هر کدام وزنی بین ۱۰۰ تا ۱۲۵ گرم دارند. زمان رسیدن و برداشت هلو ولد آبادی، اواسط فصل تابستان می باشد.

برای  خرید نهال هلو ولد آبادی می توان از طریق تماس با مجموعه نهالستان بیونهال اقدام کرد.

عمر مفید و اقتصادی درخت آن ۱۰ سال میباشد .
میزان کوددهی هلو ولد آبادی در هرهکتار حدود ۷ تن کود پوسیده دامی میباشد، فواصل کاشت نهال های هلو ولد آبادی ۳×۴ و ۴×۴ است البته این فاصله بستگی به کم شیب یا پرشیب بودن زمین دارد.
عملکرد این رقم هلو در هرهکتار چیزی حدود 15 تن میوه است و این رقم چشم‌گیری میباشد. گلدهی این رقم نهال در اواسط اسفند  و زمان رسیدن میوه آن اوایل شهریور میباشد به همین دلیل از ارقام دیررس هلو محسوب میشود، شکل میوه گرد، بزرگ و رنگ آن قرمز با پوشش زرد است که دارای طعمی فوق العاده میباشد و بیشتر برای تازه خوری مورد استفاده قرار میگیرد.

خاک: هلو به خاک با زهکش خوب احتیاج دارد. بهترین خاک برای کاشت هلو خاک شنی لومی با کود پوسیده یا خاکبرگ است. آبیاری: برای درختان هلو که به شکل گلدانی پرورش می یابند باید زمانی آبیاری را انجام دهید که تا حدود عمق 5 سانتیمتری خاک خشک شده باشد. توجه داشته باشید ریشه های هلو در برابر کمبود تهویه خاک بسیار حساس است و از غرقاب شدن به شدت آسیب می بیند.

نور: درخت هلو به نور فراوان نیاز دارد پس گلدان خود را در قسمتی از آپارتمان قرار دهید که نور بیشتری دریافت کند. بالکن و پنجره های جنوبی محل مناسبی است.

دما: هلو داراي دامنه وسيع نياز سرمايي است. جوانه‌هاي گل هلو در زمان خواب تا دماي 31- درجه سانتي­گراد را تحمل مي­كنند و جوانه­های چوب در دماي كمتر از 31- درجه از بين ميروند. گلهاي باز شده هلو و ميوه هاي ريز در صورتي كه در زمان محدودي در دماي 2/2- و يا كمتر قرار گيرند از بين مي­روند.


 


مشخصات نهال هلو ولد آبادی

 • دسته: ارقام نهال هلو
 • زادگاه: ایران
 • شروع گلدهی: اواسط اسفند ماه
 • رنگ محصول: قرمز با پوشش زرد رنگ 
 • وزن محصول: 100/125 گرم
 • ارتفاع از سطح دریا: 2000 متر
 • شروع باردهی: از سال دوم
 • میزان باردهی: 15 تن در هکتار
 • آبیاری: هر ۷ روز یا ۱۰ روز یک بار
 • عمر اقتصادی: 10 سال
 • ارتفاع درخت: 3.5 تا 4 متر
 • فاصله کاشت: 3×4/ 4×4
 • هسته: چسبیده
 • نیاز سرمایی: 400 تا 1000 ساعت دمای زیر 7 درجه سانتی گراد
 • پایه: رویشی _ بذری
 • شریک جنسی (گرده افشان): شفتالو _ بذری gn
 •  انبار : 2 ماه
 • بیماری های درگیرکننده: غربالی و لب شتری

 

مزایای خرید نهال هلو ولد آبادی از مجموعه نهالستان بیونهال

1_مشاوره رایگان در زمینه احداث باغات هلو

2_تضمین کیفیت محصول با ضمانت بازگشت کالا،

3_قبول و ارسال سفارشات به تمام نقاط کشور

4_تبادل وانتقال فعالیت و تجربیات،

5_روش های اصولی و علمی کاشت نهال هلو

6_عرضه نهال باکیفیت و تضمین عاری از آفات


خرید نهال

دیدگاه (0)

کسب رتبه 0 ستاره ، از 5 ستاره ، از مجموع 0 نظر ثبت شده
هنوز هیچ دیدگاهی ارسال نشده است.

ارسال دیدگاه

 1. ارسال دیدگاه به عنوان مهمان
امتیاز به این پست:
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک موقعیت شما
 • بیونهال مرجع تخصصی تولید، اصلاح نژاد و عرضه ارقام نهال مثمر و غیر مثمر، ارقام کشت بافت، واریته های کمیاب و لاکچری با رعایت کامل اصول فنی و علمی،
 • شرکت بیونهال با تکیه بر اعتماد مشتریانش توانسته یکی از مهم ترین و بزرگترین قطب ارائه خدمات و محصولات کشاورزی درسطح کشور باشد.
 • محصولاتی که ما تولید میکنیم بدلیل کیفیت کم نظیر آن در بازار بصورت یک انتخاب درست مطرح می شود. بزرگترین سرمایه ما اعتماد چندین ساله و رضایت مشتریان و احترام متقابل بین شرکت و مشتری می باشد.
 • ما همواره بر اصل اعتماد سازی پایبند هستیم که باعث بدست آوردن مشتری وفادار میشود، شرکت بیونهال تمامی محصولات خود را با ضمانت صددرصدی بی قید وشرط ارائه میکند.
 • همین امر سبب شده تا اعتماد و اطمینان قلبی شما عزیزان به همکاری با مجموعه ما فراهم گردد.
جهاد کشاورزی
کشاورزی و منابع طبیعی
موسسه تحقیقات گیاه پزشکی
سازمان فائو
اصلاح و تهیه نهال و بذر
سازمان غذا و دارو
کليه حقوق اين سايت متعلق به بیونهال می‌باشد. [ طراحی و راه اندازی سایت توسط عصر جدید ]

بیونهال