Slider

نهال پسته اوحدی


معرفی نهال پسته اوحدی

 پسته اوحدی از ارقام معروف و شناخته شده در ایران است اکثر باغ های پسته ایرانی از این نوع پسته میباشد به دلیل داشتن میوه پربار و زود بازده بهترین نوع پسته شناخته میشود . این رقم بیشتر در باغ های خراسان رضوی کاشت میشود میوه این پسته با دانه های درشت و ممتاز مشهور میباشد .

منشا اصلی این رقم ایرانی بوده از روستای فتح آباد از توابع رفسنجان میباشد .

نهال پسته ی اوحدی، از ارقام معروف در کشور است و منشاء اصلی آن، یکی از روستاهای شهرستان رفسنجان، به نام فتح آباد می باشد. یکی از مزیت های این نهال، ارتفاع کمتر آن نسبت به بقیه ی گونه ها می باشد؛ که این ویژگی باعث باردهی بیشتر این نهال و کاهش هزینه های برداشت محصول در آن می گردد.

نهال پسته ی اوحدی، دارای ارتفاعی کم به اندازه ۳ متر، تاجی گسترده، برگ هایی به رنگ سبز روشن و با ۳ یا ۵ برگچه می باشد. طول عمر این نهال، با توجه به مطلوب بودن شرایط و میزان رسیدگی به آن از ۲۰ سال تا ۱۰۰ متغیر است.

 


خرید نهال پسته اوحدی از مجموعه نهالستان بیونهال
بمدیریت مهندس مهران نجف زاده 
کلیه نهال های تولیدی این شرکت مطابق با استانداردهای جهانی می باشد ، بیونهال در ارائه خدمات و عرضه اصله نهال به مشتریانش بهترین نوع کیفیت را معرفی میکند.
شما میتوانید نهال پسته اوحدی را با بالاترین کیفیت و مناسب ترین قیمت از شرکت بیونهال خریداری کنید.

 

از ویژگی های پسته اوحدی از ارقام زودگل تا متوسط گل به حساب می آید. گلدهی در پسته اوحدی در سالهای مختلف به طور متوسط از 3 فروردین شروع و تا 10 فروردین ادامه دارد رشد مغز از هفتم تیرماه شروع میشود و میوه ها در اواسط شهریور قابل برداشت هستند با وجود اینکه در هر خوشه 20 دانه پسته در پایان فصل رشد قابل برداشت است به دلیل طویل بودن محور خوشه تراکم پسته در خوشه کم است و نزدیک به 10 درصد میوه ها پاک بودند وزن یک دانه پسته نزدیک به 2.8 گرم و 38 درصد آن را پوست سبز تشکیل می دهد.کاشت و نگهداری نهال پسته ی اوحدی

مناطقی با تابستان های معتدل و مناطق گرم و خشک برای کاشت نهال پسته اوحدی مناسب می باشند. این نهال، نمی تواند در دمای کمتر از منفی ۹ درجه دوام بیاورد. همچنین باغداران عزیز حتما به فواصل کاشت نهال پسته ی اوحدی دقت کنند که این فواصل بصورت 4 متر در 4 متر میباشد. این رقم بهترین رشد را در مناطقی با دمای حدود 37 درجه سانتی گراد خواهد داشت.

میوه نهال پسته ی اوحدی

نهال پسته ی اوحدی، پسته هایی بسیار با کیفیت و کروی شکل با پوسته ی رویی به رنگ ارغوانی قرمز، با وزن ۲.۸ گرم تولید می کند. گلدهی این نهال، از اوایل فروردین شروع می شود؛ و طول آن تقریباً یک هفته می باشد. رشد مغز پسته های این نهال، از اوایل تیر شروع می شود؛ و تقریبا در اواسط شهریور ماه می توان این پسته ها را برداشت نمود. هر خوشه ی این نهال، حاوی تقریبا ۲۰ عدد پسته می باشد.

برای  خرید نهال پسته ی اوحدی می توانید از طریق تماس با مجموعه نهالستان بیونهال اقدام نمایید.

پروانه چوبخوار پسته یکی از آفات مهم پسته اوحدی است که در اکثر مناطق کشور دیده می‌شود. لارو این آفت وارد سرشاخه و خوشه می‌شود و با تغذیه از بافت مناطق مرکزی باعث سیاه شدن و ریزش خوشه ها و دانه های پسته می‌شود. در ضمن تغذیه لارو از محور شاخه باعث ضعیف شدن سرشاخه ها می‌شود.

در باغاتی که جمعیت آفت زیاد است همزمان با پیک ظهور حشرات کامل تا یک هفته بعد از آن تقریبا با تشکیل میوه پسته با استفاده از حشره کش هایی مانند مچ یا لوفوکس به مقدار 1.5 در هزار و محلول کنسالت 1 در هزار+ 5 لیتر روغن ولک می‌توان استفاده کرد. ضمن اینکه در اوج ظهور حشرات از تله های فرومونی یا حرارتی استفاده شود.

نکات مهم در پسته اوحدی باردهی متوسط و سال اوری متوسط  حساس به شوری حساس به پسیل با توجه به جمیع جهات و از آنجایی که شوری در آینده مهمترین عامل محدود کننده است واین رقم در برابر شوری متحمل نیست بنابراین ترجیحا بهتر است در احداث باغ های جدید از آن استفاده نشود.مشخصات نهال پسته اوحدی

 • کشور سازنده: ایران _ رفسنجان
 • فاصله کاشت: ۴ متر در ۴ متر
 • عمر اقتصادی: 100 سال
 • قدرت رشد درخت: بالا
 • شکل میوه: فندقی و کروی
 • وزن میوه: 2.8 گرم
 • رنگ مغز میوه: مغز روشن
 • میزان باردهی در هر هکتار: بین ۲ تن تا ۵ تن
 • میزان خندان بودن پسته های نهال: بالای ۹۸ درصد
 • مقاومت در برابر آفت: دارای مقاومت بالا
 • شروع به محصول دهی: از 3 تا 5 سال 
 • ارتفاع درخت: حدود ۳ متر
 • دمای مناسب: ۳۷ درجه سانتی گراد
 • میزان آبیاری در فصل بهار: روزی ۲ الی ۳ لیتر به ازای هر روز
 • آفات و بیماری ها: پسیل، شوری و پروانه چوبخوار
 • نیاز کود : کود 10-10-10 دارای مواد معدنی و ارگانیک مانند ازت، فسفر، پتاس کلسیم، آهن و منیزیم

 


مزایای  خرید نهال پسته اوحدی از مجموعه نهالستان بیونهال

1_مشاوره رایگان در زمینه احداث باغات پسته

2_تضمین کیفیت محصول با ضمانت بازگشت کالا،

3_قبول و ارسال سفارشات به تمام نقاط کشور

4_تبادل وانتقال فعالیت و تجربیات،

5_روش های اصولی و علمی کاشت نهال پسته

6_عرضه نهال باکیفیت و تضمین عاری از آفات


 

خرید نهال

دیدگاه (0)

کسب رتبه 0 ستاره ، از 5 ستاره ، از مجموع 0 نظر ثبت شده
هنوز هیچ دیدگاهی ارسال نشده است.

ارسال دیدگاه

 1. ارسال دیدگاه به عنوان مهمان
امتیاز به این پست:
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک موقعیت شما
 • بیونهال مرجع تخصصی تولید، اصلاح نژاد و عرضه ارقام نهال مثمر و غیر مثمر، ارقام کشت بافت، واریته های کمیاب و لاکچری با رعایت کامل اصول فنی و علمی،
 • شرکت بیونهال با تکیه بر اعتماد مشتریانش توانسته یکی از مهم ترین و بزرگترین قطب ارائه خدمات و محصولات کشاورزی درسطح کشور باشد.
 • محصولاتی که ما تولید میکنیم بدلیل کیفیت کم نظیر آن در بازار بصورت یک انتخاب درست مطرح می شود. بزرگترین سرمایه ما اعتماد چندین ساله و رضایت مشتریان و احترام متقابل بین شرکت و مشتری می باشد.
 • ما همواره بر اصل اعتماد سازی پایبند هستیم که باعث بدست آوردن مشتری وفادار میشود، شرکت بیونهال تمامی محصولات خود را با ضمانت صددرصدی بی قید وشرط ارائه میکند.
 • همین امر سبب شده تا اعتماد و اطمینان قلبی شما عزیزان به همکاری با مجموعه ما فراهم گردد.
جهاد کشاورزی
کشاورزی و منابع طبیعی
موسسه تحقیقات گیاه پزشکی
سازمان فائو
اصلاح و تهیه نهال و بذر
سازمان غذا و دارو
کليه حقوق اين سايت متعلق به بیونهال می‌باشد. [ طراحی و راه اندازی سایت توسط عصر جدید ]

بیونهال