Slider

نهال گردو اسرائیلی تخم مرغی


معرفی نهال گردو ژنوتیپ برتر اسرائیلی تخم مرغی

نهال گردو اسرائیلی تخم مرغی egg walnuts یکی از مهمترین مورد کشت در جهان است و یکی از معروف ترین و پر کشت ترین ارقام نهال گردو در ایران محسوب می شود.

نهال گردو اسرائیلی تخم مرغی به دلیل دارا بودن زودباردهی، دیرگلی و پربار بودن محصول از تجاری ترین ارقام نهال گردو اسرائیلی تخم مرغی محسوب میگردد.

در مجموعه نهالستان بیونهال ضمن بررسی این نهال گردو، مطالبی را درباره‌ی نهال گردو نیز بیان خواهیم کرد تا با آگاهی بیشتری به خرید این محصول اقدام نمایید.

همان طور که از اسم این نهال پیداست میوه ی این نهال شبیه تخم مرغ و بیضی شکل می باشد. تقریبا حدود 40 سال پیش از کشور اسرائیل به ایران صادر شده است و از آن جایی که رشد آن با آب و هوای ایران مساعد بود، در ایران رونق گرفت و نهال گردو اسرائیلی تخم مرغی یکی از نهال های محبوب کشاورزان و باغداران می باشد؛ زیرا این نهال از سال دوم باردهی دارد و بسیار پر بار می باشد.

 نهال گردو اسرائیلی تخم مرغی یکی از ارثام بسیار تجاری نهال گردو بوده و بازده و عملکرد آن در سطح خیلی خوبی قرار دارد. جوانه های این نهال گردو به 700 الی 1500 ساعت سرمای منفی 7 درجه ی سانتی گراد احتیاج دارد.

نهال گردو اسرائیلی تخم مرغی دارای مقاومت بسیار خوبی در برابر خشکی بوده و همچنین به دلیل دیر گل بودن، برای مناطقی با سرمای دیررس بهاره مناسب است.

زمان برداشت میوه های این نهال در اواخر شهریور و در مهر ماه می باشد. میوه نهال گردو اسرائیلی تخم مرغی بسیار درشت می باشد و چربی زیادی دارد. پوست این گردو بسیار نازک و کاغذی است. این میوه ها به حالت خوشه ای بر روی هر شاخه و چیزی حدود 5 الی 20 عدد یکجا قرار میگیرند.

 


خرید نهال گردو تخم مرغی از مجموعه نهالستان بیونهال
بمدیریت مهندس مهران نجف زاده
کلیه نهال های تولیدی این شرکت مطابق با استانداردهای جهانی می باشد ، بیونهال در ارائه خدمات و عرضه اصله نهال به مشتریانش بهترین نوع کیفیت را معرفی میکند.
شما میتوانید نهال گردو تخم مرغی اسرائیلی را با بالاترین کیفیت و مناسب ترین قیمت از شرکت بیونهال خریداری کنید.

 

نهال گردو اسرائیلی تخم مرغی میوه های آن جانبی و بسیار زودرس است و با تنه نیمه بلند و نیمه گسترده ای که دارد حتی به شکل پرچین نیز می توان آن را در باغ کاشت.

نهال گردو درخت اسرائیلی تخم مرغی بسیار ضعیف و لخت ماندن قسمت های پایینی درخت با توجه به قدرت آن دارای اهمیت است. 

نهال گردو اسرائیلی تخم مرغی نسبت مغز به وزن ۷۰ تا ۷۵ درصد و مغز آن اغلب رگه دار است. نهال گردو اسرائیلی تخم مرغی واریته ای دیرگل، قوی و مقاوم به باکتریوز است که برای کشت نیمه گسترده مناسب تر از سایر ارقام شناخته شده است.

درخت گردو اسرائیلی تخم مرغی نیمه قوی است و به پایه های قوی نیاز دارد. میوه آن گرد، به اندازه حدود ۳۲ میلی متر و دارای پوستی کاملاً متصل و خشبی است.نهال گردو اسرائیلی تخم مرغی با باز شدن جوانه ها در این واریته بعد از ارقام نهال گردو و ۸ روز قبل از انواع نهال گردو دیگر آغاز می شود. نهال گردو اسرائیلی تخم مرغی ظرفیت باردهی بسیار بالا و حداقل تا ۶۰ درصد بیش از ارقام نهال گردو دیگر است.

مغز میوه نهال گردو اسرائیلی تخم مرغی بسیار سفید و درصد چربی آن بسیار بالا می باشد. اما اگر برداشت این میوه ها دیر تر از موعد باشد، دیگر مغز سفیدی ندارند و کیفیتش بسیار کم می شود.
فصل پاییز بهترین زمان برای کاشت این نهال گردو می باشد. درست است که این گردو از سال اول به ثمر می نشیند اما باردهی زیاد و اقتصادی آن سال بعد از کاشتنش شروع می شود.
باغداران عزیز می توانند برای  خرید نهال گردو اسرائیلی تخم مرغی از طریق تماس با مجموعه نهالستان بیونهال این نهال را خریداری کنند.

گردوی اسرائیلی تخم مرغی برای پر شدن مغز گردو و افزایش چربی آن، دمای ۳۳/۲۷ درجه سانتی گراد در طول چند هفته قبل از برداشت ضروری میباشد.

گردو اسرائیلی تخم مرغی در تابستان در معرض دمای ۵۰ _ ۴۲ درجه سانتی گراد (به طور متوسط ۴۵ درجه سانتی گراد) و رطوبت کم قرار بگیرد، پوست سبز آن دچار آفتاب سوختگی شده و مغز آن سیاه و چروکیده می شود و گاهی مواقع میوه ها پوک می شوند.

گردوی اسرائیلی تخم مرغی در رطوبت نسبی کم و دمای بالاتر از ۴۵ درجه سانتی گراد به گردو خسارت جدی وارد می شود. درخت گردوی اسرائیلی تخم مرغی دمای پایین تابستان نیز مناسب میباشد زیرا موجب می شود میوه ها به اندازه کافی پر شوند.

گردوی اسرائیلی تخم مرغی نسبت به سرمای بهاره بسیار مقاوم میباشد. نهال گردو اسرائیلی تخم مرغی نسبت به گردوی ایرانی به سرما مقاوم تر میباشد.

درخت گردوی اسرائیلی تخم مرغی نیز مانند سایر میوه های مناطق معتدله ، در زمستان به مقدار سرمای معینی نیاز دارد تا خواب آن برطرف شود. جوانه های گل گردو ۱۵۰۰ _ ۷۰۰ ساعت نیاز سرمایی دارند.

درخت گردوی اسرائیلی تخم مرغی ریشه های این درخت به غرقابی و شوری حساس بوده و در شرایط غرقابی دچار فلج گیاهی (Apoplexy) می شوند.

گردو زودبازده اسرائیلی تخم مرغی دارای مقاوت بسیار بالا به آفات و سرما بوده و در حال حاضر محبوب ترین رقم گردو در ایالت متحده ی امریکا می باشد.

فاصله کاشت گردو اسرائیلی تخم مرغی ۷×۶ بوده که به ازای هر هکتار ۳۰۰ اصله نهال گردو می باشد.در باغات مادری بالغ از بابت برداشت محصول از هر درخت در سال ۶ الی ۷ حدود ۴۰ کیلو گردوی خشک برداشت می شود و همچنین باغات مادری بالغ متوسط برداشت بین ۵۰ الی ۶۰ کیلو است.مشخصات نهال گردو اسرائیلی تخم مرغی

 • کشور سازنده :  اسرائیل
 • فاصله کاشت : فاصله ی 6×7
 • عمر اقتصادی :  80 سال
 • تحمل خشکی :  متوسط
 • وزن میوه:  7 گرم
 • درصد چربی : 50 درصد
 • ارتفاع از سطح دریا :  500 تا 1500 متر
 • نیاز سرمایی :  700 تا 1500 ساعت در دمای زیر 7 درجه سانتیگراد
 • مدت آبیاری :  7 تا 10 روز یکبار
 • حداکثر عملکرد میوه در سال :  50 تا 60 کیلو
 • شکل میوه : گرد _ درشت _ تخم مرغی
 • ضخامت پوست چوبی : کاغذی
 • سهولت جدا شدن مغز از پوست چوبی : آسان
 • رنگ مغز میوه : سفید
 • شروع به محصول دهی : سال دوم
 • مقاومت در برابر آفت : زیاد

 


مزایای  خرید نهال گردو اسرائیلی تخم مرغی از مجموعه نهالستان بیونهال

1_مشاوره رایگان در زمینه احداث باغات گردو

2_تضمین کیفیت محصول با ضمانت بازگشت کالا،

3_قبول و ارسال سفارشات به تمام نقاط کشور

4_تبادل و انتقال فعالیت و تجربیات،

5_روش های اصولی و علمی کاشت نهال گردو

6_عرضه نهال باکیفیت و تضمین عاری از آفات


 

خرید نهال

کاربرانی که در این گفتگو شرکت کرده اند

دیدگاه (2)

کسب رتبه 5 ستاره ، از 5 ستاره ، از مجموع 2 نظر ثبت شده
This comment was minimized by the moderator on the site

اقای مهندس من هرسال سفارش هامو از شما میگیرم واقعا راضی هستم

This comment was minimized by the moderator on the site

رضایت شما نهایت آرزوی ماست

هنوز هیچ دیدگاهی ارسال نشده است.

ارسال دیدگاه

 1. ارسال دیدگاه به عنوان مهمان
امتیاز به این پست:
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک موقعیت شما
 • بیونهال مرجع تخصصی تولید، اصلاح نژاد و عرضه ارقام نهال مثمر و غیر مثمر، ارقام کشت بافت، واریته های کمیاب و لاکچری با رعایت کامل اصول فنی و علمی،
 • شرکت بیونهال با تکیه بر اعتماد مشتریانش توانسته یکی از مهم ترین و بزرگترین قطب ارائه خدمات و محصولات کشاورزی درسطح کشور باشد.
 • محصولاتی که ما تولید میکنیم بدلیل کیفیت کم نظیر آن در بازار بصورت یک انتخاب درست مطرح می شود. بزرگترین سرمایه ما اعتماد چندین ساله و رضایت مشتریان و احترام متقابل بین شرکت و مشتری می باشد.
 • ما همواره بر اصل اعتماد سازی پایبند هستیم که باعث بدست آوردن مشتری وفادار میشود، شرکت بیونهال تمامی محصولات خود را با ضمانت صددرصدی بی قید وشرط ارائه میکند.
 • همین امر سبب شده تا اعتماد و اطمینان قلبی شما عزیزان به همکاری با مجموعه ما فراهم گردد.
جهاد کشاورزی
کشاورزی و منابع طبیعی
موسسه تحقیقات گیاه پزشکی
سازمان فائو
اصلاح و تهیه نهال و بذر
سازمان غذا و دارو
کليه حقوق اين سايت متعلق به بیونهال می‌باشد. [ طراحی و راه اندازی سایت توسط عصر جدید ]

بیونهال