Slider

نهال گردو بیلچک


معرفی نهال گردو بیلچک

نهال گردو بیلچک (walnut bilchek) یکی از ارقام گردو است که خاستگاه و منشاء رویش آن کشور ترکیه می باشد. نهال گردو بیلچک از ارقامی است که باغداران مایلند این نهال را در باغات خود کشت کنند. برای آشنایی با مشخصات گردو بیلچک و همچنین آگاهی از نحوه ی  خرید نهال گردو  تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

 


خرید نهال گردو بیلچک از مجموعه نهالستان بیونهال
بمدیریت مهندس مهران نجف زاده
کلیه نهال های تولیدی این شرکت مطابق با استانداردهای جهانی می باشد ، بیونهال در ارائه خدمات و عرضه اصله نهال به مشتریانش بهترین نوع کیفیت را معرفی میکند.
شما میتوانید نهال گردو بیلچک را با بالاترین کیفیت و مناسب ترین قیمت از شرکت بیونهال خریداری کنید.

 

 نهال گردو بیلچک، رقمی دیرگل و زود بازده می باشد. مناطقی با آب و هوای معتدل گزینه ای مناسب برای کشت و پرورش گردو بیلچک هستند اما این رقم به هیچ عنوان برای مناطق ساحلی توصیه نمی شود.

نهال گردو بیلچک از خانواده ی راش سانان بوده و برگ های آن مرکب شانه ای است. درخت گردو تک پایه است یعنی گل های نر و ماده هر دو بر روی یک درخت تشکیل می شوند و گرده افشانی غالبا توسط باد انجام می گیرد.

عوامل محیطی:

شرایط آب و هوایی و اقلیم مناسب برای کاشت نهال گردو بیلچک معتدل می باشد. مناطقی که زمستان های سرد دارند برای پرورش گردو مناسب هستند زیرا نهال زمانی به بار می نشیند که دوره ی سرما را در طول فصل زمستان گذرانده باشد.

ارتفاع منطقه ی کاشت نهال گردو بر اساس نوع رقم نهال گردو از 0 تا 2000 متر از سطح دریا متفاوت است.

عرض جغرافیایی مناسب برای کاشت انواع نهال گردو، 30 تا 55 درجه ی شمالی می باشد. کشور ما در عرض 25 تا 40 درجه ی شمالی قرار گرفته است. رقم نهال گردو بیلچک برای کاشت در مناطق ساحلی مناسب نمی باشد.شرایط کاشت:

نهال گردو در خاک های نیمه سنگین با بافت شنی-رسی و لومی رشد خوبی دارد. همچنین عمق خاک نباید کمتر از 3 متر باشد. زهکشی، تهویه و نفوذ پذیری در این نوع خاک ها نسبت به خاک های ریز بافت بیشتر است. PH و اسیدیته ی مناسب برای رشد نهال 5/6 الی 5/7 می باشد.

با توجه به نوع رقم نیاز آبی، سالانه از 6 الی 8 هزار متر مکعب در هکتار متفاوت است، همچنین آبیاری هر 7 الی 10 روز در قسمت سایه انداز درخت انجام می شود. در مناطق خشک که مقدار بارندگی کمتر از 760 میلی متر است، انجام آبیاری امری ضروری است.

نیاز سرمایی که با در نظر گرفتن نوع رقم در حدود 700 الی 1500 ساعت دمای کمتر از 7 درجه سانتی گراد می باشد و تا دمای 11- درجه ی سانتی گراد را تحمل می کند. با توجه به دیرگل بودن نهال گردو بیلچک می توان گفت این رقم در برابر سرمای دیررس بهاره مقاوم است.

رطوبت نسبی بیش از 60 درصد و کمتر از 25 درصد برای کاشت نهال مناسب نمی باشد.

در مناطق معتدل کاشت نهال گردو بیلچک از اوایل بهمن ماه آغاز شده و تا اواخر اسفند ماه ادامه میابد. در مناطق سردسیر نیز نهال گردو را پس از اتمام فصل یخبندان، در اواخر زمستان و اوایل فصل بهار می کارند.

برداشت محصول نهال گردو بیلچک از اواخر شهریور ماه تا مهر ماه است. یعنی 1 الی 4 هفته پیش از آن که پوسته ی سبز ترک برداشته و از میوه جدا شود.مشخصات نهال گردو بیلچک

 • کشور سازنده: ترکیه
 • فاصله کاشت: 7×7
 • عمر اقتصادی: زیاد
 • تحمل سرما: متحمل
 •  نیاز سرمایی: 700_1500 ساعت کمتر از 7 درجه سانتی گراد
 • مدت آبیاری: 7 _ 10 روز یک بار در سایه انداز درخت
 • ضخامت پوست چوبی: نازک
 • سهولت جدا شدن مغز از پوست چوبی: به سهولت جدا می گردد.
 • موعد گلدهی: دیرگل
 • مقاومت در برابر آفت: بالا
 • زمان رسیدن محصول: زود بازده
 • آب و هوای منطقه ی کاشت و پرورش: معتدل

 


مزایای  خرید نهال گردو بیلچک از نهالستان بیونهال

1_مشاوره رایگان در زمینه احداث باغات گردو

2_تضمین کیفیت محصول با ضمانت بازگشت کالا،

3_قبول و ارسال سفارشات به تمام نقاط کشور

4_تبادل و انتقال فعالیت و تجربیات،

5_روش های اصولی و علمی کاشت نهال گردو

6_عرضه نهال باکیفیت و تضمین عاری از آفات


 

خرید نهال

دیدگاه (0)

کسب رتبه 0 ستاره ، از 5 ستاره ، از مجموع 0 نظر ثبت شده
هنوز هیچ دیدگاهی ارسال نشده است.

ارسال دیدگاه

 1. ارسال دیدگاه به عنوان مهمان ثبت نام یا ورورد به ناحیه کاربری.
امتیاز به این پست:
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک موقعیت شما
 • بیونهال مرجع تخصصی تولید، اصلاح نژاد و عرضه ارقام نهال مثمر و غیر مثمر، ارقام کشت بافت، واریته های کمیاب و لاکچری با رعایت کامل اصول فنی و علمی،
 • شرکت بیونهال با تکیه بر اعتماد مشتریانش توانسته یکی از مهم ترین و بزرگترین قطب ارائه خدمات و محصولات کشاورزی درسطح کشور باشد.
 • محصولاتی که ما تولید میکنیم بدلیل کیفیت کم نظیر آن در بازار بصورت یک انتخاب درست مطرح می شود. بزرگترین سرمایه ما اعتماد چندین ساله و رضایت مشتریان و احترام متقابل بین شرکت و مشتری می باشد.
 • ما همواره بر اصل اعتماد سازی پایبند هستیم که باعث بدست آوردن مشتری وفادار میشود، شرکت بیونهال تمامی محصولات خود را با ضمانت صددرصدی بی قید وشرط ارائه میکند.
 • همین امر سبب شده تا اعتماد و اطمینان قلبی شما عزیزان به همکاری با مجموعه ما فراهم گردد.
جهاد کشاورزی
کشاورزی و منابع طبیعی
موسسه تحقیقات گیاه پزشکی
سازمان فائو
اصلاح و تهیه نهال و بذر
سازمان غذا و دارو
کليه حقوق اين سايت متعلق به بیونهال می‌باشد. [ طراحی و راه اندازی سایت توسط عصر جدید ]

بیونهال