Slider

نهال گردو خوشه ای فرانسوی


معرفی نهال گردو ژنوتیپ برتر خوشه ای فرانسوی

نهال گردو خوشه ای فرانسوی french cluster walnut یکی از برترین نژادهای گردو بوده که مورد توجه باغداران و پرورش دهندگان گردو قرار دارد. برای خرید نهال درخت گردو خوشه ای فرانسه، شرایط آب و هوایی بسیار مهم است.

نهال گردو خوشه ای فرانسوی برای مناطق سرد سیر بسیار مناسب می باشد و حتی می تواند تا دمای 11- درجه سانتی گراد طاقت بیاورد. زیرا این نهال برای باردهی نیاز دارد تا چیزی حدود 700 الی 1000 ساعت سرما را در فصل های سرد سپری کند. اصل و نسب این نهال مربوط به کشور فرانسه می باشد. این نهال بر عکس نهال های خوشه ای که میوه های درشتی ندارند و معمولا به صورت ریز و متوسط می باشند، گردو هایش بسیار درشت می باشد و این گردو ها حالتی شبیه به تخم دارند. گردو های این نهال پوستی نازک دارند که به این نوع گردو های پوست نازک، گردوی پوست کاغذی می گویند. هم چنین در صد چربی این گردو بسیار زیاد می باشد.
باردهی نهال گردو خوشه ای فرانسوی از سال اول شروع شده و هرسال افزایش میابد و در سال چهارم و پنجم به باردهی اقتصادی میرسد بطوری که هر کدام از خوشه های این نهال گردو می توانند 10 الی 15 عدد میوه داشته باشند. گردو ها به حالت جانبی از ته شاخه ها می رویند.

نهال گردو خوشه ای فرانسوی، مغز گردو سرشار از امگا ۳ بوده و علاوه بر این وجود مقادیر قابل توجهی پروتئین، فیبر، انواع ویتامین‌های گروه E و B، آنتی اکسیدان و مواد معدنی مانند منگنز، روی و مس در آن است. با توجه به ارزش غذایی بالای گردو، تولید و فروش گردو و نهال آن مورد توجه بسیاری قرار گرفته است.

برای بررسی مشخصات و خصوصیات نهال گردو خوشه ای فرانسوی تا آخر مقاله همراه باشید.

 


خرید نهال گردو خوشه ای فرانسوی از مجموعه نهالستان بیونهال
بمدیریت مهندس مهران نجف زاده
کلیه نهال های تولیدی این شرکت مطابق با استانداردهای جهانی می باشد ، بیونهال در ارائه خدمات و عرضه اصله نهال به مشتریانش بهترین نوع کیفیت را معرفی میکند.
شما میتوانید نهال گردو ژنوتیپ برتر خوشه ای فرانسوی را با بالاترین کیفیت و مناسب ترین قیمت از شرکت بیونهال خریداری کنید.

 

مشخصات نهال گردو خوشه ای فرانسوی:

برای اینکه عملکرد نهال گردو در بهترین حالت خود قرار داشته باشد، در هنگام کاشت نهال، باید حداقل فاصله ۶ تا ۷ متری رعایت شود. در این حالت هر درخت گردو در سال حدود ۴۰ کیلوگرم گردوی خشک می‌دهد؛ همچنین باغداران نباید از هرس درخت گردو خوشه ای غافل شوند.

نهال گردو خوشه ای فرانسه، پاکوتاه بوده و اندازه‌ای کوچک دارد. ارتفاع درخت گردو خوشه ای کم بوده و اندازه درختان گردو این نژاد، در بلندترین حالت به ۵ الی ۶ متر می‌رسد. 

درخت گردو خوشه ای فرانسه، یک درخت دیرگل و زود بازده می‌باشد و همچنین عمر اقتصادی و مفید این رقم از نهال‌های گردو بیش از ۱۰۰ سال می‌باشد.میزان عملکرد نهال گردو خوشه ای فرانسه مناسب بوده و حتی در سال اول نیز محصول خواهد داد. به علت فاصله زمانی موجود بین باز شدن گل‌های نر و ماده، این رقم از نهال‌ها، برای گرده افشانی خود به وجود رقم‌هایی مثل هارتلی و پدرو نیاز دارند تا بتوانند میوه بدهند.

اگر تمام نکات نگهداری از این نهال مثل آبیاری، کود دهی، سم پاشی و ... به درستی انجام شود، باردهی آن به چیزی حدود 6 تن می رسد. البته دقت کنید آبیاری بیش از حد نباشد وگرنه باعث پوسیده شدن ریشه گیاه می شود.
نهال گردو خوشه ای فرانسوی، سال اول یا نهایتا فوقش تا سال دوم به ثمر می نشیند. به همین دلیل بیشتر باغ داران و کشاورزان از نهال گردو خوشه ای استفاده می کنند به شرطی که منطقه ای که در آن هستند، هم بسیار سرد باشد و هم دارای خاکی با بافت آهکی و سبک باشد.
مغز گردو خوشه ای فرانسوی دارای کیفیت بسیار بالایی بوده و دارای منبع زیادی از امگا 3 و فیبر و مواد معدنی ارزشمندی می باشد.

باغداران عزیز می توانند جهت  خرید نهال گردو خوشه ای فرانسوی از طریق تماس با مجموععه نهالستان بیونهال اقدام کنند.

فروش نهال گردو خوشه ای فرانسه، با توجه به میزان باردهی آن، درآمد خوبی را نصیب تولیدکنندگان می‌کند. درختان گردوی خوشه ای فرانسه در دسته‌های ۱۰ تا ۱۲ عددی میوه داده و در انتهای هر شاخه خود دارای گردو هستند. میزان باردهی درخت گردو خوشه ای نسبت به دیگر نژادها بیشتر است. این نهال می‌تواند در هر هکتار تا حدود ۷ تن محصول ارائه دهد.

خوب است بدانید که این نهال نسبت به خشکی یا به عبارتی نسبت به کم آبی متحمل می‌باشد. این قابلیت نباید موجب غفلت و کوتاهی در آبیاری این نهال شود.

جوانه‌های نهال گردو برای شکوفه زدن در فصل بهار نیاز دارند که حدودا ۷۰۰ الی ۱۵۰۰ ساعت در سرمای زیر ۷ درجه بمانند. همچنین این نهال تحمل سرمایی تا حدود منفی ۱۱ درجه را در فصل زمستان دارد.

نهال گردو خوشه ای فرانسه برای کاشت در ارتفاع ۵۰۰ تا ۱۵۰۰ متر بالاتر از سطح دریا مناسب است. باید بدانید که در ارتفاعات بالاتر، باردهی آن کم می‌شود؛ پس برای داشتن بهترین نهالستان گردو خوشه ای، باید به ارتفاع کاشت نهال‌ها دقت شود. 

آبیاری انواع نهال گردو خوشه ای از دیگر موارد مهم و ضروری است که عدم توجه به آن منجر به خشک شدن و یا کاهش میزان باردهی می‌گردد. در حالت معمولی در ماه‌های گرم سال مانند تابستان و نیز ماه مهر، خوب است که هر هفته نهال‌های گردو آبیاری شوند.

در فصل بهار نیز آبیاری درخت بادام هر ۱۰ روز یکبار توصیه می‌شود. در شش ماهه دوم سال بسته به منطقه آب و هوایی، ممکن است نیازی به آبیاری نباشد و یا اینکه هر ۱۰ روز یکبار آبیاری لازم باشد.

یک ویژگی مهم نهال گردو خوشه ای فرانسه این است که در برابر آفات و بیماری‌ها مقاوم است؛ اما این نهال نسبت به بیماری بلایت حساسیت زیادی دارد. پس از خرید نهال گردو خوشه ای فرانسه، سمپاشی و هرس درختان را فراموش نکنید. شما می‌توانید از محل فروش نهال گردو خوشه ای، سم مورد نیاز این نهال‌ها را نیز تهیه کنید.مشخصات نهال گردو خوشه ای فرانسوی

 • کشور سازنده: فرانسه
 • رقم گرده افشان: هارتلی و پدرو
 • درصد چربی: بالا
 • فاصله کاشت: 6×7
 • عمر اقتصادی: بیش از 100 سال
 • تحمل خشکی: متحمل
 • مدت آبیاری : 20 لیتر در 10روز
 • قدرت رشد درخت: متوسط پاکوتاه
 • حداکثر عملکرد میوه در هکتار: 7 تن
 • شکل میوه: تخم مرغی بزرگ
 • ضخامت پوست چوبی: دارای پوست نازک
 • سهولت جدا شدن مغز از پوست چوبی: به راحتی جدا میشود 
 • رنگ مغز میوه: رنگ مغز سفید
 • شروع به محصول دهی: سال اول
 • وزن میوه: وزن میوه ۱۱.۵ گرم،
 • ارتفاع از سطح دریا: 500 تا 1500 متر از سطح دریا
 • نیاز سرمایی: جوانه های گردو به ۷۰۰ _ ۱۵۰۰ ساعت سرمای زیر ۷ درجه نیاز دارد،دمای تا ۱۱- درجه را تحمل می کند.
 • مقاومت در برابر آفت: این رقم حساسیت بالایی به بیماری بلایت دارد.

 


مزایای خرید نهال گردو خوشه ای فرانسوی از نهالستان بیونهال:

1_مشاوره رایگان در زمینه احداث باغات گردو

2_تضمین کیفیت محصول با ضمانت بازگشت کالا،

3_قبول و ارسال سفارشات به تمام نقاط کشور

4_تبادل و انتقال فعالیت و تجربیات،

5_روش های اصولی و علمی کاشت نهال گردو

6_عرضه نهال باکیفیت و تضمین عاری از آفات


 

خرید نهال

کاربرانی که در این گفتگو شرکت کرده اند

دیدگاه (2)

کسب رتبه 5 ستاره ، از 5 ستاره ، از مجموع 2 نظر ثبت شده
This comment was minimized by the moderator on the site

اقای نجف زاده کارتون پررونق

This comment was minimized by the moderator on the site

ممنون از لطف شما

هنوز هیچ دیدگاهی ارسال نشده است.

ارسال دیدگاه

 1. ارسال دیدگاه به عنوان مهمان ثبت نام یا ورورد به ناحیه کاربری.
امتیاز به این پست:
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک موقعیت شما
 • بیونهال مرجع تخصصی تولید، اصلاح نژاد و عرضه ارقام نهال مثمر و غیر مثمر، ارقام کشت بافت، واریته های کمیاب و لاکچری با رعایت کامل اصول فنی و علمی،
 • شرکت بیونهال با تکیه بر اعتماد مشتریانش توانسته یکی از مهم ترین و بزرگترین قطب ارائه خدمات و محصولات کشاورزی درسطح کشور باشد.
 • محصولاتی که ما تولید میکنیم بدلیل کیفیت کم نظیر آن در بازار بصورت یک انتخاب درست مطرح می شود. بزرگترین سرمایه ما اعتماد چندین ساله و رضایت مشتریان و احترام متقابل بین شرکت و مشتری می باشد.
 • ما همواره بر اصل اعتماد سازی پایبند هستیم که باعث بدست آوردن مشتری وفادار میشود، شرکت بیونهال تمامی محصولات خود را با ضمانت صددرصدی بی قید وشرط ارائه میکند.
 • همین امر سبب شده تا اعتماد و اطمینان قلبی شما عزیزان به همکاری با مجموعه ما فراهم گردد.
جهاد کشاورزی
کشاورزی و منابع طبیعی
موسسه تحقیقات گیاه پزشکی
سازمان فائو
اصلاح و تهیه نهال و بذر
سازمان غذا و دارو
کليه حقوق اين سايت متعلق به بیونهال می‌باشد. [ طراحی و راه اندازی سایت توسط عصر جدید ]

بیونهال