Slider

نهال گردو ساندلند


معرفی نهال گردو ساندلند

نهال گردو ساندلند sandland walnut رقمی است که خاستگاه و منشاء رویش آن، کالیفرنیا است.

در زمان انتخاب نهال گردو برای پرورش در یک منطقه، می بایست به ویژگی ها و مشخصات رقم مورد نظر و همچنین شرایط آب و هوایی منطقه، دقت و توجه نمود. زیرا در صورت عدم سازگاری رقم انتخاب شده با شرایط منطقه ی کاشت، رشد و باردهی خوبی نخواهد داشت.

برای اطلاع از شرایط کاشت نهال گردو ساندلند و مشخصات این رقم تا انتهای این را مطالعه فرمایید.

 


خرید نهال گردو ساندلند از مجموعه نهالستان بیونهال
بمدیریت مهندس مهران نجف زاده
کلیه نهالهای تولیدی این شرکت مطابق با استانداردهای جهانی می باشد ، بیونهال در ارائه خدمات و عرضه اصله نهال به مشتریانش بهترین نوع کیفیت را معرفی میکند.
شما میتوانید نهال گردو ساندلند را با بالاترین کیفیت و مناسب ترین قیمت از شرکت بیونهال خریداری کنید.

 

نهال گردو ساندلند رقمی است که بسیار زود برگده می باشد و به دلیل دارا بودن این ویژگی، در برابر بیماری بلایت بسیار حساس است. لذا از کاشت و پرورش این رقم در مناطق بارانی و آب و هوای مرطوب، باید پرهیز شود.

باکتری عامل بیماری بلایت گردو، ممکن است به تمام بخش های برگ، حمله نموده و آن را آلوده سازد.

نهال گردو ساندلند، رقمی اصلاح شده و پیوندی است و برای کاشت ارقام گردو پیوندی، فواصل کاشت حدودا 7×7 و یا 8×8 در نظر گرفته می شود. پس از انجام فاصله گذاری، در محل علامت ها، گودالی به اندازه ی حدودا 1 متر حفر می کنند سپس نهال ها را می کارند.نیاز آبی درختان گردو با توجه به مشخصات و ویژگی های آب و هوای منطقه ی احداث باغ و سن درختان، تعیین می شود؛ به طور تقریبی و میانگین، این مقدار 1000 الی 7000 متر مکعب در هکتار برآورد می شود.

چنانچه نهال های گردو در منطقه ای با سفره ی آب زیر زمینی بالا کشت شوند، دچار خسارت و آسیب می گردند لذا در این مناطق، زهکشی با حداقل عمق 3 متر مورد نیاز است.

 از لحاظ باردهی و سطح عملکرد، پر بار بوده و مغز آن، به رنگ روشن و درشت می باشد؛ همچنین 80 درصد جوانه های زایشی به صورت جانبی تشکیل می شوند؛ متوسط وزن مغز این گردو 9/9 گرم بوده و درصد مغز، 58% است.

عمر اقتصادی و مفید نهال گردو ساندلند، بیش از 100سال است.

نهال گردو ساندلند، نیازمند گذراندن دوره ی سرمایی در طول فصول پاییز و زمستان، به مدت تقریبا 700 ساعت دمای زیر 7 درجه ی سانتی گراد می باشد.

مناطقی هایی که زمستان های سردی دارند، بهترین مکان برای پرورش و کاشت نهال گردو به شمار می روند، چرا که باردهی این گیاه زمانی رخ می دهد که نیاز سرمایی آن برآورده شده باشد.

اراضی زراعی عمیق با حداقل عمق 5/1 متر که از زهکشی خوبی برخوردار هستند، بهترین گزینه برای گردو کاری می باشند. رشد ریشه های نهال گردو به صورت گسترده و عمیق است به همین جهت زمین هایی که بافت خاک آن ها لومی می باشد برای کاشت نهال گردو مناسب هستند.

بافت لومی ترکیبی از 40% شن، 40% سیلت و 20% رس است که به دلیل زهکشی مطلوب، از راکد شدن رطوبت و پوسیدگی ریشه جلوگیری می نماید.

بیماری هایی نظیر: آنتراکنوز، پوسیدگی ریشه و طوقه، گال باکتریایی طوقه و بلایت گردو، از شایع ترین بیماری ها در مناطق گردو کاری می باشند.

نهال گردو ساندلند به دلیل زود برگدهی در فصل بهار، نسبت به بیماری بلایت گردو بسیار حساس است. این بیماری با نام های باکتریوز گردو، پوسیدگی مغز گردو و سوختگی باکتریایی گردو نیز شناخته می شود.

آفات مهم و شایع در درختان گردو عبارتست از: پروانه فری یا کرم خراط (خسارت زننده ترین آفت گردو به شمار می رود)، کرم سیب، کرم گردو، کرم به، شته گردو، مگس پوست گردو وکنه ی گال زگیلی برگ گردومشخصات نهال گردو ساندلند

 • خاستگاه و منشاء رویش: کالیفرنیا
 • زمان باردهی و رسیدن محصول: دیر رس
 • سطح عملکرد و باردهی: پر بار
 • میانگین وزن مغز گردو: 9/9 گرم / درشت / رنگ مغز روشن
 • درصد مغز: 58 درصد
 • تیپ تشکیل جوانه های زایشی: 80 درصد به صورت جانبی
 • عمر اقتصادی: بیش از 100 سال
 • رقم گرده افشان: نهال گردو چیکو (chico)

 


مزایای  خرید نهال گردو ساندلند از نهالستان بیونهال

1_مشاوره رایگان در زمینه احداث باغات گردو

2_تضمین کیفیت محصول با ضمانت بازگشت کالا

3_قبول و ارسال سفارشات به تمام نقاط کشور

4_تبادل و انتقال فعالیت و تجربیات

5_روش های اصولی و علمی کاشت نهال گردو

6_عرضه نهال باکیفیت و تضمین عاری از آفات


 

خرید نهال

دیدگاه (0)

کسب رتبه 0 ستاره ، از 5 ستاره ، از مجموع 0 نظر ثبت شده
هنوز هیچ دیدگاهی ارسال نشده است.

ارسال دیدگاه

 1. ارسال دیدگاه به عنوان مهمان
امتیاز به این پست:
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک موقعیت شما
 • بیونهال مرجع تخصصی تولید، اصلاح نژاد و عرضه ارقام نهال مثمر و غیر مثمر، ارقام کشت بافت، واریته های کمیاب و لاکچری با رعایت کامل اصول فنی و علمی،
 • شرکت بیونهال با تکیه بر اعتماد مشتریانش توانسته یکی از مهم ترین و بزرگترین قطب ارائه خدمات و محصولات کشاورزی درسطح کشور باشد.
 • محصولاتی که ما تولید میکنیم بدلیل کیفیت کم نظیر آن در بازار بصورت یک انتخاب درست مطرح می شود. بزرگترین سرمایه ما اعتماد چندین ساله و رضایت مشتریان و احترام متقابل بین شرکت و مشتری می باشد.
 • ما همواره بر اصل اعتماد سازی پایبند هستیم که باعث بدست آوردن مشتری وفادار میشود، شرکت بیونهال تمامی محصولات خود را با ضمانت صددرصدی بی قید وشرط ارائه میکند.
 • همین امر سبب شده تا اعتماد و اطمینان قلبی شما عزیزان به همکاری با مجموعه ما فراهم گردد.
جهاد کشاورزی
کشاورزی و منابع طبیعی
موسسه تحقیقات گیاه پزشکی
سازمان فائو
اصلاح و تهیه نهال و بذر
سازمان غذا و دارو
کليه حقوق اين سايت متعلق به بیونهال می‌باشد. [ طراحی و راه اندازی سایت توسط عصر جدید ]

بیونهال