Slider

نهال گردو سجنو


معرفی نهال گردو سجنو

نهال گردو سجنو walnut sajno یکی از ارقام تجاری گردو است که در این نهالستان تولید و عرضه می شود. سطح عملکرد و ظرفیت باردهی این رقم بیش از سایر ارقام بوده و محصول آن، از کیفیت خوبی برخوردار می باشد.

 ارقام پایه کوتاه نظیر نهال گردو سجنو برای کشت متراکم مناسب هستند چرا که در صورت رشد کامل درخت نیز، ارتفاع زیادی نخواهند داشت.

در ادامه ی این مقاله قصد داریم تا به بررسی مشخصات نهال گردو سجنو و چگونگی  خرید نهال گردو  بپردازیم، لطفا تا انتهای متن با ما همراه باشید.

 

 


خرید نهال گردو سجنو از مجموعه نهالستان بیونهال
بمدیریت مهندس مهران نجف زاده
کلیه نهال های تولیدی این شرکت مطابق با استانداردهای جهانی می باشد ، بیونهال در ارائه خدمات و عرضه اصله نهال به مشتریانش بهترین نوع کیفیت را معرفی میکند.
شما میتوانید نهال گردو سجنو را با بالاترین کیفیت و مناسب ترین قیمت از شرکت بیونهال خریداری کنید.

 

نهال گردو سجنو رقمی است که دیرگل بوده و برای کاشت در مناطق سردسیر با یخبندان های شدید، مناسب می باشد. این رقم پایه کوتاه و زود بازده است.

کیفیت محصول در حد مطلوب بوده و شکل ظاهری آن، بیضی شکل با پوست تقریبا تیره و صاف است؛ همچنین مغز این گردو، خوش طعم و رنگ آن روشن می باشد.

سطح عملکرد و باردهی نهال گردو سجنو حدودا 60 درصد بیش از دیگر ارقام برآورد شده و از محصول دهی خوبی برخوردار می باشد.

رشد نهال به صورت نیمه راست بوده و برای کاشت در ارتفاعات 500 تا 1500 متر از سطح دریا مناسب می باشد، در صورت افزایش ارتفاع با کاهش عملکرد این رقم مواجه خواهیم شد.

به علت زودتر باز شدن گل های نر نسبت به گل های ماده، این رقم می بایست همراه با ارقام گرده افشان مکمل کاشته شود؛ به این صورت که به ازای هر 15 نهال گردو سجنو، 2 اصله نهال گرده افشان کاشته می شود تا کیفیت محصول دهی باغ افزایش یابد.

برای کاشت ارقام پیوندی که پایه کوتاه هستند، فواصل کاشت به صورت 7×7 و یا 8×8 در نظر گرفته می شود؛ نهال گردو سجنو نیز با فاصله گذاری 6×7 کاشته می شود که با توجه به این الگوی کاشت، تقریبا 300 اصله نهال گردو در یک هکتار خواهیم داشت.مناطقی با اقلیم و آب و هوای معتدل، سردسیری و نیمه خشک، بهترین گزینه برای کاشت و پرورش نهال گردو سجنو می باشند. این رقم، نیازمند گذراندن دوره ی سرمایی بوده و می بایست 700 الی 1500 ساعت، سرما را در طی فصول پاییز و زمستان بگذارند.

 به طور کلی، میانگین آب مصرفی برای آبیاری یک هکتار درخت گردو، میزانی معادل 1000 الی 7000 متر مکعب می باشد؛ همچنین عملیات آبیاری درختان هر 7 الی 10 روز، یک مرتبه در منطقه ی سایه انداز درخت اجرا می شود.

سیستم رشد و ریشه بندی درختان گردو به صورت عمیق و گسترده می باشد لذا به کارگیری زمین های زراعی با عمق حداقل 5/1 متر بسیار مهم و ضروری است.

خاک با بافت لومی به علت دارا بودن قابلیت زهکشی، بهترین گزینه برای پرورش نهال گردو بوده و متشکل از 20 درصد رس، 40 درصد سیلت و 40 درصد شن می باشد.

در صورت سفت بودن و کمی عمق خاک، رطوبت در اطراف ریشه راکد شده و شرایط برای پوسیدگی آن فراهم می شود.

در سال های ابتدایی رشد نهال گردو، به دلیل ریشه زایی زیادی که دارد، کود آلی همراه با کودهای شیمیایی مورد نیاز، در فصل زمستان به صورت چال کود به درخت داده می شود.

مهم ترین و شایع ترین ترین بیماری ها وآفاتی که در کشور ما گزارش شده اند عبارتند از:

بیماری ها: آنتراکنوز گردو، پوسیدگی ریشه و طوقه، پوسیدگی ریشه با عامل قارچی Armillaria mellea ، گال باکتریایی طوقه و شانکر باکتریایی پوست

آفات: کرم گردو، کرم به، کرم سیب، شته گردو، مگس پوست گردو، کنه گال زگیلی برگ گردو و مهم ترین آن ها، پروانه ی فری یا کرم خراطمشخصات نهال گردو سجنو

 • موعد گلدهی: دیرگل /  مناسب برای کشت در مناطق سردسیر
 • ارتفاع درخت: پایه کوتاه
 • سطح عملکرد و باردهی: در حد مطلوب / حدودا 60 درصد بیشتر از دیگر ارقام
 • کیفیت محصول: کیفیت خوب _ مغز گردو به رنگ روشن و خوش طعم
 • شکل ظاهری: بیضی شکل با پوست تقریبا صاف و تیره
 • ارتفاع مناسب برای کاشت نهال: 500 الی 1500 متر ازسطح دریا 
 • زمان باردهی: از سال اول / زود بازده

 


مزایای  خرید نهال گردو سجنو از نهالستان بیونهال

1_مشاوره رایگان در زمینه احداث باغات گردو

2_تضمین کیفیت محصول با ضمانت بازگشت کالا

3_قبول و ارسال سفارشات به تمام نقاط کشور

4_تبادل و انتقال فعالیت و تجربیات

5_روش های اصولی و علمی کاشت نهال گردو

6_عرضه نهال باکیفیت و تضمین عاری از آفات


 

خرید نهال

کاربرانی که در این گفتگو شرکت کرده اند

دیدگاه (1)

کسب رتبه 5 ستاره ، از 5 ستاره ، از مجموع 1 نظر ثبت شده
This comment was minimized by the moderator on the site

خیلی رقم خوبیه

هنوز هیچ دیدگاهی ارسال نشده است.

ارسال دیدگاه

 1. ارسال دیدگاه به عنوان مهمان ثبت نام یا ورورد به ناحیه کاربری.
امتیاز به این پست:
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک موقعیت شما
 • بیونهال مرجع تخصصی تولید، اصلاح نژاد و عرضه ارقام نهال مثمر و غیر مثمر، ارقام کشت بافت، واریته های کمیاب و لاکچری با رعایت کامل اصول فنی و علمی،
 • شرکت بیونهال با تکیه بر اعتماد مشتریانش توانسته یکی از مهم ترین و بزرگترین قطب ارائه خدمات و محصولات کشاورزی درسطح کشور باشد.
 • محصولاتی که ما تولید میکنیم بدلیل کیفیت کم نظیر آن در بازار بصورت یک انتخاب درست مطرح می شود. بزرگترین سرمایه ما اعتماد چندین ساله و رضایت مشتریان و احترام متقابل بین شرکت و مشتری می باشد.
 • ما همواره بر اصل اعتماد سازی پایبند هستیم که باعث بدست آوردن مشتری وفادار میشود، شرکت بیونهال تمامی محصولات خود را با ضمانت صددرصدی بی قید وشرط ارائه میکند.
 • همین امر سبب شده تا اعتماد و اطمینان قلبی شما عزیزان به همکاری با مجموعه ما فراهم گردد.
جهاد کشاورزی
کشاورزی و منابع طبیعی
موسسه تحقیقات گیاه پزشکی
سازمان فائو
اصلاح و تهیه نهال و بذر
سازمان غذا و دارو
کليه حقوق اين سايت متعلق به بیونهال می‌باشد. [ طراحی و راه اندازی سایت توسط عصر جدید ]

بیونهال