Slider

نهال گردو هارتلی


معرفی نهال گردو هارتلی

یکی از نهال‌های پیوندی که اصالت خارجی دارد، نهال گردو هارتلی آمریکایی walnut hartley است و اصالت این نهال گردو به کالیفرنیا باز می‌گردد.

عملکرد گردو در این نهال‌ها بسیار مورد توجه باغداران بوده است؛ تا حدی که باعث شده خرید نهال گردوی هارتلی آمریکایی نیز رونق خوبی داشته باشد.

این نوع از نهال‌ها با نام هارتلی شناخته می‌شوند؛ وجه نامگذاری این نهال از این قرار است که زوج جوانی این نوع نهال را یافته و به سایر نقاط معرفی نموده‌اند و مردم این خانواده را با نام خانواده‌ی هارتلی میشناختند. این نهال نیز مانند دیگر نهال‌ها از ویژگی‌های منحصر به فردی برخوردار است که در ادامه به بررسی آنها خواهیم پرداخت.

نهال گردو هارتلی که بومی کالیفرنیا می باشد؛ برای اولین بار در سال ۱۹۱۵ میلادی توسط شخصی به نام هارتلی در دره نپا شناسایی شد؛ به همین دلیل به این نام معروف است.

این نهال گردو که بازدهی بالایی دارد؛ جزء گونه های معروف و پرکشت گردو در جهان است. و تنها نهال گردویی است؛ که رشد آن به صورت عمودی و قائم می باشد. این گونه ی زود بازده، معمولا از همان سال اول کشت محصول تولید می کند. این نهال پیوندی، مقاومت بالایی در برابر آفات و بیماری ها دارد؛ و محصولات یک دستی را تولید می کند.
نهال گردو هارتلی، قدی کوتاه داشته و باردهی آن جانبی می باشد؛ این نهال همچنین دیرگل می باشد. حداکثر ارتفاع این نهال پس از رشد ۵ متر می باشد.
 
کاشت و پرورش نهال گردو هارتلی
نهال گردو هارتلی برای رشد و باردهی نیاز دارد که ۲۵ تا ۴۰ روز در دمای ۵ تا ۱۰ درجه قرار بگیرد. مناطق ساحلی و مرطوب برای کاشت این گونه مناسب نیستند. زمان مناسب جهت کاشت این نهال گردو، اواخر اسفند و یا اواسط فروردین می باشد‌. چاله هایی با عمق ۴۰ تا ۱۵۰ سانتیمتر برای کاشت نهال مناسب هستند.
خاک های معتدل که درصد ترکیبات آن ها با هم برابر است؛ برای کاشت نهال گردو هارتلی مناسب بوده و کودهای حیوانی که خیلی قوی یا خیلی ضعیف نیستند؛ برای کوددهی به این نهال مناسب می باشند

 


خرید نهال گردو هارتلی از مجموعه نهالستان بیونهال
بمدیریت مهندس مهران نجف زاده
کلیه نهال های تولیدی این شرکت مطابق با استانداردهای جهانی می باشد ، بیونهال در ارائه خدمات و عرضه اصله نهال به مشتریانش بهترین نوع کیفیت را معرفی میکند.
شما میتوانید نهال گردو هارتلی را با بالاترین کیفیت و مناسب ترین قیمت از شرکت بیونهال خریداری کنید.

 

فاصله‌ی مناسب برای کاشت نهال گردو هارتلی ۷×۷ و ۸×۸ توصیه شده؛ این فاصله گذاری باعث می‌شود که ریشه‌ی نهال‌ها در نهالستان گردو هارتلی آمریکایی و در زیر زمین، با هم تلاقی نداشته باشند و هر یک منابع مورد نیاز خود را بدون مزاحمت، بر طرف کنند.

رشد انواع نهال گردو به عوامل زیادی از جمله ژنتیک بستگی دارد. اگر نهال گردوی هارتلی در شرایط خوبی باشد، تا ۵ متر ارتفاع هم می‌تواند رشد داشته باشد. عمر اقتصادی این نهال‌ها بیش از ۱۰۰ سال برآورد شده‌اند.

بسیاری از باغداران با نگاه به میزان باردهی در نهال‌ها، اقدام به خرید نهال گردو می‌کنند. با توجه به زودبارده بودن و همچنین میزان باردهی چشمگیر در نهال گردو هارتلی، توجه بسیاری از افراد به سمت این نمونه از نهال‌ها جلب شده است.این محصول در هر هکتار حدود ۷ تن محصول می‌دهد و تاریخ برداشت محصول در نهالستان هارتلی، یک هفته پس از برداشت گردوی چندلر است. پر شدن مغز محصول و همچنین برخورداری از کیفیت بسیار بالا، از دلایل دیرتر برداشت شدن گردوی هارتلی است. این نهال در اولین سال پس از کاشت ثمر می‌دهد.

میوه نهال گردو هارتلی
گردوهای حاصل از نهال گردو هارتلی، از نوع کاغذی بوده و دارای شکل بیضی بزرگ می باشند. مغز گردو هارتلی، رنگ روشن داشته و به راحتی از پوست آن جدا می شود. این گردو در فصل پاییز قابل برداشت می باشد.
این گردو تقریبا ۱۳ گرم وزن دارد؛ که ۷۵ درصد آن مربوط به مغز آن می باشد.
برای  خرید نهال گردو هارتلی می توان از طریق تماس با مجموعه نهالستان بیونهال اقدام کرد

از جمله مشخصات گردوی هارتلی، وجود درصد بالایی از چربی است که در مغز این گردو قرار دارد؛ کارشناسان این چربی را بالای ۶۰درصد تخمین زده‌اند.

این گردو بیضی شکل و درشت است و همچنین داشتن طعمی مطبوع، از ویژگی‌های آن است. وزن حدودی برای هر عدد از گردوی هارتلی ۱۳ گرم است که مغز آن حدود ۷ گرم از کل وزن را تشکیل می‌دهد.

ضخامت پوست چوبی گردوها، رابطه‌ی مستقیمی با سهولت جدا سازی مغز گردو از پوسته دارد؛ درباره‌ی گردوی هارتلی گفته می‌شود که ضخامت بالایی ندارد و پوست گرفتن آن نیز آسان است.

نهال گردو هارتلی آمریکایی، در مقابل خشکی تا جایی متحمل است؛ اما ما نباید از آب رسانی به این نهال گردو غفلت کنیم. نیازهای آبی این نهال پر اهمیت و مهم است.

این نهال گردو به ۸۰۰_۶۰۰ ساعت سرما با دمای بین ۵ تا ۱۰ درجه سانتیگراد نیاز دارد؛ این نیاز سرمایی به فصل‌های پاییز و زمستان اختصاص دارد و همچنین نهال هارتلی نسبت به بیماری بلایت مقاومت خوبی دارد.

از جمله موارد حائز اهمیت در رسیدن به درخت گردوی ایده آل و پربار، نحوه‌ی کاشت و داشت درخت گردو است. درخت‌های گردو اغلب تا حدی به سرمای زمستان نیاز دارند؛ اما برخی از آن‌ها به سرمای زیادی برای دستیابی به محصولات مناسب احتیاج دارند. این اختلافات باعث می‌شود تا هر نوع نهالی متناسب با منطقه‌ای خاص باشد.

عملکرد درخت گردو هارتلی نیز به این گونه می‌باشد که به سرمای زمستانه نیاز زیادی خواهد داشت. باید بدانید که اغلب شاخه‌های جانبی در این نهال‌ها، بارده نخواهند بود. استفاده از خاک حاصل خیز برای کاشت گردو از اهمیت بالایی برخوردار خواهد بود.

همچنین اهمیت به فواصل کاشت نهال گردو هارتلی، می‌تواند در میزان باردهی گردو تاثیرات فوق العاده‌ای داشته باشد. این نوع از نهال‌ها عمدتا از رشد گسترده‌ای برخوردارند که در زمان مناسب برای رشد مطلوب و ارائه محصولات با کیفیت، به هرس کردن نیاز دارند.مشخصات نهال گردو هارتلی

 • کشور سازنده: آمریکا
 • فاصله کاشت: 7×7/ 8×8
 • درصد چربی: بالای 60 درصد
 • تحمل خشکی: نیمه متحمل
 • عمر اقتصادی: بیش از 100 سال
 • قدرت رشد درخت: نسبتا” زیاد
 • شکل میوه: بیضی شکل و درشت
 • رنگ مغز میوه: رنگ مغز روشن
 • شروع به محصول دهی: از سال اول
 • سهولت جدا شدن: عالی
 • ضخامت پوستی: تقریبا سخت
 • وزن میوه: وزن میوه ۱۳گرم/ وزن مغز میوه7 گرم
 • حداکثر عملکرد میوه در هکتار: 7تن در هکتار
 • رقم گرده افشان: بهترین گرده زا فرانکوت و روند هستند
 • ارتفاع از سطح دریا: رای ارتفاعات 1200الی 2000متر بهترین مورد است
 • نیاز سرمایی: 600_800 ساعت بین 5 تا 10 درجه سانتی گراد طی فصول پاییز و زمستان
 • مدت آبیاری:فروردین ، اردیبهشت ، خرداد هر ۱۰ روز یکبار و تیر ، مرداد ، شهریور ، مهر هر ۷ روز یکبار
 • مقاومت در برابر آفت: مقاومت بالای این نوع رقم به بیماری سیب و بلایت می باشد

 


مزایای خرید نهال گردو هارتلی از نهالستان بیونهال

1_مشاوره رایگان در زمینه احداث باغات گردو

2_تضمین کیفیت محصول با ضمانت بازگشت کالا

3_قبول و ارسال سفارشات به تمام نقاط کشور

4_تبادل و انتقال فعالیت و تجربیات

5_روش های اصولی و علمی کاشت نهال گردو

6_عرضه نهال باکیفیت و تضمین عاری از آفات


 

خرید نهال

دیدگاه (0)

کسب رتبه 0 ستاره ، از 5 ستاره ، از مجموع 0 نظر ثبت شده
هنوز هیچ دیدگاهی ارسال نشده است.

ارسال دیدگاه

 1. ارسال دیدگاه به عنوان مهمان
امتیاز به این پست:
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک موقعیت شما
 • بیونهال مرجع تخصصی تولید، اصلاح نژاد و عرضه ارقام نهال مثمر و غیر مثمر، ارقام کشت بافت، واریته های کمیاب و لاکچری با رعایت کامل اصول فنی و علمی،
 • شرکت بیونهال با تکیه بر اعتماد مشتریانش توانسته یکی از مهم ترین و بزرگترین قطب ارائه خدمات و محصولات کشاورزی درسطح کشور باشد.
 • محصولاتی که ما تولید میکنیم بدلیل کیفیت کم نظیر آن در بازار بصورت یک انتخاب درست مطرح می شود. بزرگترین سرمایه ما اعتماد چندین ساله و رضایت مشتریان و احترام متقابل بین شرکت و مشتری می باشد.
 • ما همواره بر اصل اعتماد سازی پایبند هستیم که باعث بدست آوردن مشتری وفادار میشود، شرکت بیونهال تمامی محصولات خود را با ضمانت صددرصدی بی قید وشرط ارائه میکند.
 • همین امر سبب شده تا اعتماد و اطمینان قلبی شما عزیزان به همکاری با مجموعه ما فراهم گردد.
جهاد کشاورزی
کشاورزی و منابع طبیعی
موسسه تحقیقات گیاه پزشکی
سازمان فائو
اصلاح و تهیه نهال و بذر
سازمان غذا و دارو
کليه حقوق اين سايت متعلق به بیونهال می‌باشد. [ طراحی و راه اندازی سایت توسط عصر جدید ]

بیونهال