Slider

نهال گردو کاما


معرفی نهال گردو کاما

نهال گردو کاما walnut comma برای اولین بار در کشور آمریکا کشت شد سپس به علت کیفیت میوه و نهال در سراسر دنیا گسترش یافت. این رقم یکی از با ارزش ترین ارقام تجاری نهال گردو به شمار میرود.

نهال گردو کاما یکی از ارقام تجاری و پربار درخت گردو است. این نهال را میتوان در مناطق سردسیر و کوهستانی کاشت. خاستگاه گردو کاما کشور آمریکا می باشد و یکی از پرکشت ترین ارقام گردو در جهان محسوب میشود. این نهال از مقاومت بالایی در برابر سرما برخوردار است و عمر مفیدی بالغ بر 80 سال دارد. این رقم گردو دارای باردهی قابل توجهی است و در حدود 2-4 تن در هکتار گردو تولید میکند. از این رو اگر قصد خرید نهال گردو دارید، خرید نهال گردو کاما به جهت باردهی و مقاومت محیطی بالا، گزینه ی مناسبی می باشد.

 

کاشت و پرورش نهال گردو کاما

نهال گردو کاما جزو ارقام مقاوم به شرایط محیطی بوده و در فواصل 7 در 7 متر نسبت به یکدیگر کاشته میشوند. این نهال همچنین، مقاومت بالایی در برابر سرما داشته و دمایی معادل 11- درجه سانتیگراد را تحمل میکند. این درخت تنه ای تنومند و تقریباً بلند دارد و در شرایط بهینه تا ارتفاعی معادل 4 تا 5 متر رشد میکند. گردو کاما از مقاومت قابل توجهی در برابر خشکی برخوردار است و میتواند در برابر کم آبی به خوبی مقاومت کند.

نهال گردو کاما به آبیاری زیاد احتیاجی نداشته و هر 7 تا 10 روز یکبار آبیاری، برای رشد مناسب این درخت کافی می باشد. خاک مناسب جهت کشت این نهال، خاک های لومی با زهکشی و تهویه ی مناسب می باشد

نهال گردو کاما نسبتا زودبازده است و میوه های آن جانبی و زودرس هستند. این درخت تنه ی نیمه بلند و گسترده ای دارد که میتوان از آن به عنوان پرچین در باغ استفاده کرد.

در این نهالستان ضمن بررسی نهال گردو کاما، مطالبی را درباره‌ی نهال گردو کاما نیز بیان خواهیم کرد تا با آگاهی بیشتری به خرید این محصول اقدام نمایید.

 


خرید نهال گردو کاما از مجموعه نهالستان بیونهال
بمدیریت مهندس مهران نجف زاده
کلیه نهال های تولیدی این شرکت مطابق با استانداردهای جهانی می باشد ، بیونهال در ارائه خدمات و عرضه اصله نهال به مشتریانش بهترین نوع کیفیت را معرفی میکند.
شما میتوانید نهال گردو کاما را با بالاترین کیفیت و مناسب ترین قیمت از شرکت بیونهال خریداری کنید.

 

نهال گردوی کاما پس از کاشت میتواند تا ۸۰ سال محصول با کیفیت برای باغدار به همراه داشته باشد. پس از کهولت سن درخت رفته رفته کیفیت محصولات و حجم محصول آن کاهش میابد.

درخت گردو کاما قادر است پس از شروع محصول دهی و بلوغ درخت سالیانه ۴ تن محصول با کیفیت برای باغدار تولید کند. بهترین محصولات در دوره ی جوانی و بلوغ درخت تولید میشود.

نهال گردوی کاما معمولا از سال سوم کاشت به بعد شروع به محصول دهی میکند.

شکل گردوی کاما گرد است. پوست میوه ی نهال گردوی کاما کاغذی است و به راحتی و با فشار دست شکسته میشود. رنگ مغز اصلی این میوه، شیری است و میوه ی نهال گردوی کاما ۷ گرم است.

میوه ی نهال گردو کاما دارای ۴۰ درصد چربی است. روغن این میوه سالم است و ضررهای چربی های فراوری شده را ندارد.برای هر رقم از درختان معمولا یک رقم گرده افشان معرفی میشود که برای عملیات گرده زایی و تشکیل میوه بسیار حائز اهمیت است. معمولا ارقام گرده افشان را به نسبت و فاصله ی معین در باغ میکاریم تا در فصل گرده افشانی، عملیات گرده زایی به بهترین شکل انجام شود. رقم گرده افشان مناسب برای این رقم، درخت گردوی فرانکت است.

مشخصات میوه نهال گردو کاما

نهال گردو کاما جزو ارقام زود بازده با باردهی بالاست. این رقم گردو دارای عملکردی بسیار عالی است و از سال اول کاشت شروع به محصول دهی بدانید که، این درخت در هر بار محصول دهی 25 تا 30 کیلوگرم گردو تولید میکند. شکل گردوی کاما کروی و گرد است و پوسته ی آن ضخامت چندانی نداشته و به راحتی با دست شکسته میشود. مغز این گردو سفید رنگ است و کیفیت و طعم فوق العاده مطبوعی دارد.

برای  خرید نهال گردو کاما می توانید با مجموعه نهالستان بیونهال تماس حاصل فرماییدم یکند. باردهی درخت گردو کاما در شاخه های جانبی بیشتر بوده و ثمره ی آن گردوهایی درشت و خوش طعم می باشد. جالب است

درختان گردوی کاما احتیاج به ۱۰۰۰ تا ۷۰۰۰ متر مکعب آبیاری سالیانه دارند. به طور میانگین این درختان هر ۷ تا ۱۰ روز یکبار آبیاری میشوند. معمولا نهال ها در سال اول کاشت به علت توان کمتر ریشه هایشان احتیاج بیشتری به آبیاری دارند. لطفا توجه داشته باشید که از آب هایی با املاح معدنی زیاد برای آبیاری باغ گردو استفاده نکنید، چرا که وجود مقادیر زیاد بر، کلراید، کربنات و بی کربنات میتواند به درخت گردو آسیب وارد کند.

همچنین درختان گردوی کاما را نباید در مناطقی بکاریم که سفره های آب زیر زمینی غنی دارند. بهتر است نهال گردوی کاما را از ماه مهر به بعد آبیاری نکنیم چرا که احتمال یخ زدگی وجود دارد.

برای آبیاری درخت گردوی کاما روش های زیادی معرفی شده است که بهترین آن، استفاده از روش بابلر است. (معمولا توصیه میشود از روش غرقابی برای آبیاری درختان استفاده نشود.)

نهال گردوی کاما در برابر سرما سازگاری بسیار بالایی دارد. حتی این نهال برای کاشت در مناطقی که دچار یخبندان میشوند نیز بسیار مناسب است. البته به شرط گذراندن دوره ی سرمایی، تحمل سرمایی درخت افزایش میابد.

دوره ی سرمایی شامل ۷۰۰ تا ۱۵۰۰ ساعت قرارگیری نهال در دمای زیر ۷ درجه میباشد که تحمل درخت را تا ۱۱- میرساند و همچنین این درخت میتواند خشکی را تا حد زیادی تحمل کند.

 فاصله ی استاندارد برای نهال گردو کاما ۱۰ در ۱۰ متر است. البته با توجه به شرایط زمین این اندازه قابل تغییر است. بهترین فاصله برای کاشت نهال گردو کاما ۷ در ۷ متر یا ۸ در ۸ متر است. اگر زمین باغ شما شیب دار است میتوانید فاصله ی کاشت را کاهش دهید.مشخصات نهال گردو کاما

 • کشور سازنده :  ایالات متحده ی آمریکا
 • فاصله کاشت : فاصله ی 7×7 و یا 8×8
 • عمر اقتصادی :  80 سال
 • تحمل خشکی :  بالا
 • وزن میوه:  7 گرم
 • درصد چربی : 40 درصد
 • ارتفاع از سطح دریا :  100 تا 800 متر
 • نیاز سرمایی :  700 تا 1500 ساعت در دمای زیر 7 درجه سانتیگراد
 • مدت آبیاری :  7 تا 10 روز یکبار
 • قدرت رشد درخت :  5 متر
 • حداکثر عملکرد میوه در هکتار :  2-4 تن
 • شکل میوه : گرد
 • ضخامت پوست چوبی : کاغذی
 • سهولت جدا شدن مغز از پوست چوبی : آسان
 • رقم گرده افشان : فرانکت
 • رنگ مغز میوه : شیری
 • شروع به محصول دهی : سال اول و دوم
 • مقاومت در برابر آفت : متوسط

 


مزایای  خرید نهال گردو کاما از مجموعه نهالستان بیونهال

1_مشاوره رایگان در زمینه احداث باغات گردو

2_تضمین کیفیت محصول با ضمانت بازگشت کالا،

3_قبول و ارسال سفارشات به تمام نقاط کشور

4_تبادل و انتقال فعالیت و تجربیات،

5_روش های اصولی و علمی کاشت نهال گردو

6_عرضه نهال باکیفیت و تضمین عاری از آفات


 

خرید نهال

دیدگاه (0)

کسب رتبه 0 ستاره ، از 5 ستاره ، از مجموع 0 نظر ثبت شده
هنوز هیچ دیدگاهی ارسال نشده است.

ارسال دیدگاه

 1. ارسال دیدگاه به عنوان مهمان ثبت نام یا ورورد به ناحیه کاربری.
امتیاز به این پست:
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک موقعیت شما
 • بیونهال مرجع تخصصی تولید، اصلاح نژاد و عرضه ارقام نهال مثمر و غیر مثمر، ارقام کشت بافت، واریته های کمیاب و لاکچری با رعایت کامل اصول فنی و علمی،
 • شرکت بیونهال با تکیه بر اعتماد مشتریانش توانسته یکی از مهم ترین و بزرگترین قطب ارائه خدمات و محصولات کشاورزی درسطح کشور باشد.
 • محصولاتی که ما تولید میکنیم بدلیل کیفیت کم نظیر آن در بازار بصورت یک انتخاب درست مطرح می شود. بزرگترین سرمایه ما اعتماد چندین ساله و رضایت مشتریان و احترام متقابل بین شرکت و مشتری می باشد.
 • ما همواره بر اصل اعتماد سازی پایبند هستیم که باعث بدست آوردن مشتری وفادار میشود، شرکت بیونهال تمامی محصولات خود را با ضمانت صددرصدی بی قید وشرط ارائه میکند.
 • همین امر سبب شده تا اعتماد و اطمینان قلبی شما عزیزان به همکاری با مجموعه ما فراهم گردد.
جهاد کشاورزی
کشاورزی و منابع طبیعی
موسسه تحقیقات گیاه پزشکی
سازمان فائو
اصلاح و تهیه نهال و بذر
سازمان غذا و دارو
کليه حقوق اين سايت متعلق به بیونهال می‌باشد. [ طراحی و راه اندازی سایت توسط عصر جدید ]

بیونهال