Slider

نهال گلابی اسپادانا


معرفی نهال گلابی اسپادانا

نهال گلابی اسپادانا دیررس Spadana Pear جزء یکی از ارقام گلابی محسوب می‎گردد که منشا آن کشور ایتالیا می‏ باشد. میزان باردهی این نوع درخت بسیار بالا برآورد می‎شود که بعد از سال اول میزان باردهی آن روند افزایشی خواهد داشت.

از مصائب کاشت نهال گلابی اسپادانا دیررس می‎توان به ارتفاع بلند آن در قیاس با سایر ارقام گلابی اشاره نمود.لذا این امر موجب می‎گردد که هزینه‏ ها جهت برداشت میوه بالا باشد.

برای بررسی مشخصات و خصوصیات نهال گلابی اسپادانا و همچنین برای خرید این نهال به ادامه مقاله بپردازید.

 


خرید نهال گلابی اسپادانا Spadana Pear از مجموعه نهالستان بیونهال
بمدیریت مهندس مهران نجف زاده 
کلیه نهال های تولیدی این شرکت مطابق با استانداردهای جهانی می باشد ، بیونهال در ارائه خدمات و عرضه اصله نهال به مشتریانش بهترین نوع کیفیت را معرفی میکند.
شما میتوانید نهال گلابی اسپادانا را با بالاترین کیفیت و مناسب ترین قیمت از شرکت بیونهال خریداری کنید.

 

فواصل کاشت این نهال را ۵×۶ در نظر می‌گیرند. گلدهی نهال گلابی اسپادانا دیررس با توجه به عواملی همچون اقلیم و شرایط آب و هوایی مختلف است. شایان ذکر است که این رقم نسبتا زود گل می‎باشد و چنانچه سرماهای دیررس بهاره رخ دهد باعث کم شدن میزان باردهی و همچنین شکل‎گیری میوه بر روی درخت می گردد. تاریخ رسیدن میوه فصل تابستان و نیمه دوم شهریور ماه است.

از خصوصیات درخت نیز می‎توان به سازگاری مطلوب آن بر روی دیگر پایه‎ های گلابی مانند پایه زالزالک و همچین پایه کوئینس اشاره نمود.

رنگ میوه نهال گلابی اسپادانا دیررس سبز مایل به خاکستری یا زرد می‎باشد. میوه مخروطی شکل بوده و هنگامی که کاملا برسد، نرم و همچنین شیرین و آبدار خواهد شد.

این درخت به دو نوع هرس شامل هرس فرم‏دهی و همچنین هرس باردهی در زمان‎های تعیین شده نیازمند است. به طوری که هرس اول را در فصول گرم مانند تابستان و هرس دوم را در ماه‏ های پایانی زمستان انجام می‎دهند.عمل گرده افشان در این نوع نهال قبل از باز شدن گل انجام می‎پذیرد. عملکرد درخت در هکتار 40 تا 50 تن برآورد می‌شود. همچنین این درخت بدون سال آوری می ‏باشد. عمر مفید و اقتصادی درخت حدودا 40 تا 50 سال بیان می‌شود.

نیاز به آبیاری نهال گلابی اسپادانا دیررس به صورتی است که باید در طی سالیان ابتدایی بعد از کاشت، آبیاری آن به گونه‏ ای منظم و مرتب انجام گیرد تا بدین ترتیب ریشه‌های درخت به درستی گسترش پیدا کنند.

به عبارتی هفته‌ای دو مرتبه به شکل عمیق در فصل رشد نیاز به آبیاری دارد. اما آبیاری در درختان بالغ و رسیده را می‏توان با فواصل بیشتری انجام نمود. آبیاری صحیح موجب رشد و میوه‎ دهی خوب به انضمام تولید میوه‌های پرآب و لذیذ می‌شود.

اگر آبیاری بیش از مقدار لازم نیز صورت بگیرد سبب زردی برگ ‏ها، ریزش برگ‏ های نهال گلابی اسپادانا دیررس و همچنین ریختن غنچه و ریزش میوه‏ های آن می‏ گردد. از شرایط محیط کاشت می‏توان به تحمل گرمای تابستان توسط آن و همچنین تحمل سرمای زمستانی قابلیت تا درجات تا تقریبا 15- درجه سانتیگراد را  قید نمود.

از میان آفاتی که به نهال گلابی اسپادانا دیررس صدمه وارد می‎کنند، می‌توان به آفاتی نظیر شته، کنه‌های گیاهی، شپشک‌های گیاهی یاد کرد و در بین بیماری‌های رایج نیز می‏توان به مقاومت آن به بیماری آتشک اشاره نمود.

اما اگر در مناطقی با شب‏ های گرم به همراه بارندگی ‏های بهاره زیاد کشت گردد، خطر ابتلا به این بیماری افزایش خواهد یافت. در صورت نیاز به سمپاشی به منظور مبارزه و کنترل آفات و بیماری‎های این نهال گلابی باید از آفت‎کش و سموم مناسب به منظور دفع آنها استفاده نمود.

 تحمل سرمای زمستانی آن 15- درجه سانتی‎گراد قید شده است و تحمل گرمای تابستان آن در صورت تامین آب مورد نیاز مطلوب است.مشخصات نهال گلابی اسپادانا

 • زادگاه: ایتالیا
 • فاصله کاشت: 6×5 متر
 •  عمر اقتصادی: 40 تا 50 سال
 • شکل میوه: خاکستری متمایل به سبز یا زرد
 • قدرت رشد درخت: 4 الی 6 متر
 • شروع به محصول دهی: از سال های اولیه
 • وزن میوه: 340 گرم
 • حداکثر عملکرد میوه در هکتار: 40 تا 50 تن در هکتار
 • مدت آبیاری: 5 الی 6 هزار متر مکعب آب
 • مقاومت در برابر آفات: نسبتا مقاوم
 • نیاز سرمایی: 600 تا 1500 ساعت دمای زیر 7 درجه سانتی گراد

 

مزایای  خرید نهال گلابی اسپادانا از مجموعه نهالستان بیونهال

1_مشاوره رایگان در زمینه احداث باغات گلابی

2_تضمین کیفیت محصول با ضمانت بازگشت کالا،

3_قبول و ارسال سفارشات به تمام نقاط کشور

4_تبادل و انتقال فعالیت و تجربیات

5_روش های اصولی و علمی کاشت نهال گلابی

6_عرضه نهال باکیفیت و تضمین عاری از آفات


 

خرید نهال

دیدگاه (0)

کسب رتبه 0 ستاره ، از 5 ستاره ، از مجموع 0 نظر ثبت شده
هنوز هیچ دیدگاهی ارسال نشده است.

ارسال دیدگاه

 1. ارسال دیدگاه به عنوان مهمان
امتیاز به این پست:
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک موقعیت شما
 • بیونهال مرجع تخصصی تولید، اصلاح نژاد و عرضه ارقام نهال مثمر و غیر مثمر، ارقام کشت بافت، واریته های کمیاب و لاکچری با رعایت کامل اصول فنی و علمی،
 • شرکت بیونهال با تکیه بر اعتماد مشتریانش توانسته یکی از مهم ترین و بزرگترین قطب ارائه خدمات و محصولات کشاورزی درسطح کشور باشد.
 • محصولاتی که ما تولید میکنیم بدلیل کیفیت کم نظیر آن در بازار بصورت یک انتخاب درست مطرح می شود. بزرگترین سرمایه ما اعتماد چندین ساله و رضایت مشتریان و احترام متقابل بین شرکت و مشتری می باشد.
 • ما همواره بر اصل اعتماد سازی پایبند هستیم که باعث بدست آوردن مشتری وفادار میشود، شرکت بیونهال تمامی محصولات خود را با ضمانت صددرصدی بی قید وشرط ارائه میکند.
 • همین امر سبب شده تا اعتماد و اطمینان قلبی شما عزیزان به همکاری با مجموعه ما فراهم گردد.
جهاد کشاورزی
کشاورزی و منابع طبیعی
موسسه تحقیقات گیاه پزشکی
سازمان فائو
اصلاح و تهیه نهال و بذر
سازمان غذا و دارو
کليه حقوق اين سايت متعلق به بیونهال می‌باشد. [ طراحی و راه اندازی سایت توسط عصر جدید ]

بیونهال