Slider

نهال گلابی پایه رویشی پیرودوارف


معرفی نهال گلابی پایه رویشی پیرودوارف

نهال گلابی پایه کوتاه پیرودوارف Pirudwarf Pear یکی از معروف ترین و پر کشت ترین ارقام گلابی در جهان می باشد. نهال گلابی پایه پیرودوارف رقمی مناسب جهت احداث باغات گلابی جهت تولید بهینه ی محصول تجاری در دنیا محسوب می گردد، گلابی پایه پیرودوارف در برابر آفات و بیماریها مقاومت خوبی از خود نشان می دهد.

منشاء تحقیقاتی این رقم مرکز تحقیقات و اصلاح بذر و نهال در امریکا بوده و اکثر باغات گلابی در دنیا از این رقم استفاده میکنند.

در این مقاله اطلاعاتی درباره مشخصات و نکات لازم برای خرید نهال گلابی پایه پیرودوارف ارائه شده است که در ادامه به شرح آنها خواهیم پرداخت.

نهال گلابی پایه پیرودوارف یکی از نهال های مشهور و پر کشت است که مورد استقبال کشاورزان و باغ داران می باشد. اصالت این نهال گلابی آمریکایی است و تقریبا قدرت رشدش کم می باشد. اما باردهی آن سریع است و نهایتا تا سال سوم به ثمر می نشیند.

شرایط کاشت و نگهداری نهال گلابی پایه پیرودوارف

مقاومت این نهال در برابر سرما بسیار زیاد می باشد. این نهال نسبت به سایر نهال های دیگر چیزی حدود 20 روز دیر تر شکوفه می دهد. به همین دلیل برای ناحیه هایی که تا اوایل فصل بهار هنوز سرمای شدید دارند، این نهال برای این که شکوفه و میوه اش یخ نزند بسیار مناسبمی باشد. از طرفی دیگر نهال گلابی پایه پیرودوارف، نهالی پایه کوتاه است و بعد از رشد کامل شاخه و برگ ها، حالت تراکمی پیدا می کند. از این رو کشاورزان و باغدارانی که در مناطق سرد باغ دارند و می خواهند باغشان درختان تراکمی شکل داشته باشد، به آن ها پیشنهاد  خرید نهال گلابی پایه پیرودوارف را می دهیم.

حتما باید فاصله کاشت نهال ها با یکدیگر 4 در 4 متر باشد. این نهال در مناطق گرم و شرجی هم به ثمر می نشیند و به آب زیادی نیاز ندارند.

 


خرید نهال گلابی پایه رویشی پیرودوارف Pirudwarf Pear از مجموعه نهالستان بیونهال
بمدیریت مهندس مهران نجف زاده 
کلیه نهال های تولیدی این شرکت مطابق با استانداردهای جهانی می باشد ، بیونهال در ارائه خدمات و عرضه اصله نهال به مشتریانش بهترین نوع کیفیت را معرفی میکند.
شما میتوانید نهال گلابی پایه پیرودوارف را با بالاترین کیفیت و مناسب ترین قیمت از شرکت بیونهال خریداری کنید.

 

نهال گلابی پیرودوارف بصورت دیرگل و دیر رس بوده و حدود بیست روز دیرتر از درختان بذری شروع به رشد و گلدهی می کنند. بنابراین برای مناطقی که با سرمای بهاره مواجه هستند می توانید از نوع گلابی استفاده کنید.

میزان رشد گلابی پایه پیرودوارف نسبتاً کم بوده و باردهی و عملکرد بسیار زیادی دارد، کیفیت میوه نیز به دلیل درشتی و رنگ خیره آن محبوبیت خاصی را در بین ارقام گلابی داراست، و بازار پسند می باشد. رنگ میوه این رقم قرمز متمایل به تیره بوده و حتی در آب و هوای گرم و شرجی نیز کیفیت آن خیلی تحت تاثیر قرار نمی گیرد.میوه نهال گلابی پایه پیرودوارف

تقریبا اندازه ی همه ی میوه های نهال گلابی پایه پیرودوارف بین 200 الی 280 گرم می باشد. این میوه بسیار خوشمزه و شیرین می باشد. رنگ آن زرد و نارنجی می باشد. میوه ی این نهال را در وسط های مرداد ماه می توانید برداشت کنید.

گلابی این نهال خاصیت های زیادی دارد. برای پوست و مو بسیار مفید است و به علت وجود فیبر موجود در گلابی، اگر آن را بعد از غذا میل کنید، به هضم کامل غذا کمک می کند.

از ویژگی های دیگر نهال گلابی پایه پیرودوارف بار دهی خوشه ای در شاخه های جانبی می باشد و همچنین دیر گل بودن آن باعث می شود این رقم در فصل بهار که اغلب باغات دچار سرما زدگی بهاره غیر مقاوم هستن از خود مقاومت خوبی نشان دهد .

گلابی پایه پیرودوارف از ارقام گلابی کشت بافت می باشد که نیاز به گرده افشان (شریک جنسی) دارد یعنی شما بایستی برای هر ۱۰ اصله نهالی که می کارین یک گلابی  برای گرده افشانی داشته باشین که کیفیت و باروری باغ شما تضمین شود.

گلابی پایه پیرودوارف مقاوت بسیار بالایی نسبت به افات و سرمای احتمالی بهاره دارد و در حال حاضر محبوب ترین رقم گلابی در دنیاست.

نهال گلابی پایه پیرودوارف رقم مناسب برای اب و هوای خشک بوده و در مقایسه با ارقام دیگر گلابی نیاز سرمایی کمتری برای شکستن خواب زمستانه دارد و در پذیرش کلاله اغلب بصورت همزمان موفق نیست به همین دلیل ۱۰% از باغ گلابی باید با درختان گرده افشان مناسب دیگر کاشته شود.

گلابی پایه پیرودوارف با ساختار بدنه ای نازک و به شکل گرد و بزرگ می باشد که به راحتی از چوب آن جدا می شود و درختان این رقم در بهار دیر گلده بوده و حدود ۲۰ روز دیرتر از درختان بذری و ژنوتیپ شروع به رشد می نماید بنابراین برای مناطقی که دارای تایم سرمای بهاره هستند مناسب می باشند، شهرهایی مانند آذربایجان ، لرستان ، دماوند ، کردستان ، سبزوار ،کرمان ، مشکین ،ارومیه ، تبریز ، نهاوند ، تویسرکان ، بانه ، تهران ، قزوین ، زنجان و  اکثر مناطق ایران...

گلابی پایه پیرودوارف دارای ویژگی باردهی و عملکرد بسیار مطلوب و ساختار میوه بهینه و درشت است،  محصول این رقم بسیار خوشرنگ بوده و حتی در تابستان های خیلی گرم کیفیت محصول گلابی تحت تاثیر قرار نمی گیرد.

مشخصات مهم گلابی پایه پیرودوارف زود بازده بودن (باردهی از سال اول) و باردهی در شاخه های جانبی و همچنین دیر گل بودن که باعث میشود درفصل بهار که اغلب باغات گلابی  کشورمان دچار سرما زدگی میشود این رقم مقامت خوبی در برابر سرماهای بهاره نشان داده است.

درخت گلابی پایه پیرودوارف نیاز صد درصد به گرده زا دارد که شما باید همراه هر ۱۰ اصله نهال برای کشت ، ۱ درخت برای گرده افشان داشته باشید که کیفیت باروری باغ شما تضمین گردد.مشخصات نهال گلابی پایه پیرودوارف

 • زادگاه: امریکا
 • فاصله کاشت: 4×4
 •  عمر اقتصادی: 25/30 سال
 • شکل میوه: رنگ زرد_نارنجی_قرمز
 • قدرت رشد درخت: 4 الی 6 متر
 • شروع به محصول دهی: از سال دوم یا نهایتا سال سوم
 • گلدهی: دیرگل
 • وزن میوه: 200 تا 280 گرم
 • حداکثر عملکرد میوه در هکتار: 40 تن در هکتار
 • مدت آبیاری: 5 الی 6 هزار متر مکعب آب
 • مقاومت در برابر آفت: حساس به آفت پسیل
 • نیاز سرمایی: 600 تا 1500 ساعت دمای زیر 7 درجه سانتی گراد

 

مزایای  خرید نهال گلابی پایه پیرودوارف از مجموعه نهالستان بیونهال

1_مشاوره رایگان در زمینه احداث باغات گلابی

2_تضمین کیفیت محصول با ضمانت بازگشت کالا،

3_قبول و ارسال سفارشات به تمام نقاط کشور

4_تبادل و انتقال فعالیت و تجربیات

5_روش های اصولی و علمی کاشت نهال گلابی

6_عرضه نهال باکیفیت و تضمین عاری از آفات


 

خرید نهال

دیدگاه (0)

کسب رتبه 0 ستاره ، از 5 ستاره ، از مجموع 0 نظر ثبت شده
هنوز هیچ دیدگاهی ارسال نشده است.

ارسال دیدگاه

 1. ارسال دیدگاه به عنوان مهمان
امتیاز به این پست:
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک موقعیت شما
 • بیونهال مرجع تخصصی تولید، اصلاح نژاد و عرضه ارقام نهال مثمر و غیر مثمر، ارقام کشت بافت، واریته های کمیاب و لاکچری با رعایت کامل اصول فنی و علمی،
 • شرکت بیونهال با تکیه بر اعتماد مشتریانش توانسته یکی از مهم ترین و بزرگترین قطب ارائه خدمات و محصولات کشاورزی درسطح کشور باشد.
 • محصولاتی که ما تولید میکنیم بدلیل کیفیت کم نظیر آن در بازار بصورت یک انتخاب درست مطرح می شود. بزرگترین سرمایه ما اعتماد چندین ساله و رضایت مشتریان و احترام متقابل بین شرکت و مشتری می باشد.
 • ما همواره بر اصل اعتماد سازی پایبند هستیم که باعث بدست آوردن مشتری وفادار میشود، شرکت بیونهال تمامی محصولات خود را با ضمانت صددرصدی بی قید وشرط ارائه میکند.
 • همین امر سبب شده تا اعتماد و اطمینان قلبی شما عزیزان به همکاری با مجموعه ما فراهم گردد.
جهاد کشاورزی
کشاورزی و منابع طبیعی
موسسه تحقیقات گیاه پزشکی
سازمان فائو
اصلاح و تهیه نهال و بذر
سازمان غذا و دارو
کليه حقوق اين سايت متعلق به بیونهال می‌باشد. [ طراحی و راه اندازی سایت توسط عصر جدید ]

بیونهال