Slider

نهال گلابی کرشا


معرفی نهال گلابی کرشا

یکی از انواع نهال های گلابی که بومی کشور ایران می باشد نهال گلابی کرشا Karsha Pear است. رنگ ظاهری این میوه زرد متمایل به قرمز می باشد و گوشت درونی آن هم سفید است.

یکی از مهمترین نکاتی که در مورد گلابی کرشا وجود دارد و شما باید بدانید این است که در آب و هوای گرمسیری و نیمه گرمسیری نمی توانید آن را بکارید، چرا که برای جوانه زدن آنها به سرما نیاز دارند.

برای بررسی مشخصات و خصوصیات نهال گلابی کرشا و همچنین برای خرید این نهال به ادامه مقاله بپردازید.

 


خرید نهال گلابی کرشا Karsha Pear از مجموعه نهالستان بیونهال

بمدیریت مهندس مهران نجف زاده 

کلیه نهال های تولیدی این شرکت مطابق با استانداردهای جهانی می باشد ، بیونهال در ارائه خدمات و عرضه اصله نهال به مشتریانش بهترین نوع کیفیت را معرفی میکند.

شما میتوانید نهال گلابی کرشا را با بالاترین کیفیت و مناسب ترین قیمت از شرکت بیونهال خریداری کنید.


 

مشخصات نهال گلابی کرشا

نهال گلابی کرشا در مرداد ماه میوه های این نهال به خوبی رشد می کند و جوانه های آن هم در آب و هوای خنک خود را نشان می دهد. 

رعایت فاصله به هنگام کاشت نهال گلابی از نکات بسیار مهم است که باید به آن توجه بسیاری کرد. فاصله مناسب برای کاشت این نهال 6×6 متر است که به گسترش ریشه و همچنین قرارگیری نهال در معرض نور کافی خورشید کمک می‌کند.میوه حاصل از درخت گلابی کرشا که یک نهال گلابی زودرس است، شکلی مخروطی داشته و طعم آن بسیار شیرین می‌باشد. این گلابی سلول‌های سنگی ندارد و بسیار آبدار و لذیذ است. گوشت گلابی کرشا به رنگ سفید بوده و پوسته‌ای به رنگ زرد متمایل به قرمز دارد.

نهال گلابی کرشا ارتفاعی در حدود 4 الی 5 متر را دارا است و آن را در دسته درخت کوتاه قد دسته‌بندی می‌کنند.

عمر اقتصادی نهال گلابی کرشا حدود 35 الی 40 سال می‌باشد که باتوجه به سطح نگهداری و مراقبت می‌تواند افزایش یا کاهش داشته باشد.

نهال گلابی کرشا با دو پایه بذری و رویشی در بازار یافت می‌شود. عملکرد این نهال پایه رویشی از نهال گلابی کرشا پایه بذری به مراتب بیشتر می‌باشد و باردهی بهتری دارد. عملکرد گلابی کرشا در حدود 40 الی 50 تن در هکتار است که میزان نسبتا مطلوبی به شمار می‌رود.

بدون شک این نهال در سال‌های اولیه پس از کاشت باردهی خواهد داشت؛ اما نکته مهم این است که تا زمان باردهی نهال هم، نباید از مراقبت‌ها و رعایت نکات پرورش نهال غافل شد.

زمان گلدهی نهال گلابی کرشا با شرایط اقلیمی منطقه ارتباط مستقیمی دارد. درصورتی که دمای میانگین منطقه در طول رشد نهال 22 الی 26 درجه سانتی‌گراد باشد، پس از طی مرحله گل انگیزی، در اواسط اسفندماه گلدهی خود را آغاز می‌کند.

نیاز آبی نهال گلابی کرشا در هکتار حدود 5000 الی 6000 مترمکعب می‌باشد که بهتر است آبیاری در فصول سرد هر 10 روز یکبار و در فصول گرم و نیمه گرم هر 7 روز یکبار انجام شود.مشخصات نهال گلابی کرشا

 • زادگاه: ایران
 • فاصله کاشت: 6×6 متر
 •  عمر اقتصادی: 35 تا 40 سال
 • شکل میوه: رنگ زرد متمایل به قرمز
 • قدرت رشد درخت: 4 الی 5 متر
 • شروع به محصول دهی: از سال های اولیه
 • وزن میوه: 290 گرم
 • حداکثر عملکرد میوه در هکتار: 50 تن در هکتار
 • مدت آبیاری: 5 الی 6 هزار متر مکعب آب
 • مقاومت در برابر آفات: مقاوم
 • نیاز سرمایی: 600 تا 1500 ساعت دمای زیر 7 درجه سانتی گراد

 

مزایای  خرید نهال گلابی کرشا از مجموعه نهالستان بیونهال

1_مشاوره رایگان در زمینه احداث باغات گلابی

2_تضمین کیفیت محصول با ضمانت بازگشت کالا،

3_قبول و ارسال سفارشات به تمام نقاط کشور

4_تبادل و انتقال فعالیت و تجربیات

5_روش های اصولی و علمی کاشت نهال گلابی

6_عرضه نهال باکیفیت و تضمین عاری از آفات


 

خرید نهال

دیدگاه (0)

کسب رتبه 0 ستاره ، از 5 ستاره ، از مجموع 0 نظر ثبت شده
هنوز هیچ دیدگاهی ارسال نشده است.

ارسال دیدگاه

 1. ارسال دیدگاه به عنوان مهمان ثبت نام یا ورورد به ناحیه کاربری.
امتیاز به این پست:
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک موقعیت شما
 • بیونهال مرجع تخصصی تولید، اصلاح نژاد و عرضه ارقام نهال مثمر و غیر مثمر، ارقام کشت بافت، واریته های کمیاب و لاکچری با رعایت کامل اصول فنی و علمی،
 • شرکت بیونهال با تکیه بر اعتماد مشتریانش توانسته یکی از مهم ترین و بزرگترین قطب ارائه خدمات و محصولات کشاورزی درسطح کشور باشد.
 • محصولاتی که ما تولید میکنیم بدلیل کیفیت کم نظیر آن در بازار بصورت یک انتخاب درست مطرح می شود. بزرگترین سرمایه ما اعتماد چندین ساله و رضایت مشتریان و احترام متقابل بین شرکت و مشتری می باشد.
 • ما همواره بر اصل اعتماد سازی پایبند هستیم که باعث بدست آوردن مشتری وفادار میشود، شرکت بیونهال تمامی محصولات خود را با ضمانت صددرصدی بی قید وشرط ارائه میکند.
 • همین امر سبب شده تا اعتماد و اطمینان قلبی شما عزیزان به همکاری با مجموعه ما فراهم گردد.
جهاد کشاورزی
کشاورزی و منابع طبیعی
موسسه تحقیقات گیاه پزشکی
سازمان فائو
اصلاح و تهیه نهال و بذر
سازمان غذا و دارو
کليه حقوق اين سايت متعلق به بیونهال می‌باشد. [ طراحی و راه اندازی سایت توسط عصر جدید ]

بیونهال