Slider

نهال گیلاس سیاه مشهد


معرفی نهال گیلاس سیاه مشهد

نهال گیلاس سیاه مشهد Mashhad black cherry جزو ارقام زودرس و مرغوب است که به دلیل کیفیت بالای طعم و گوشت آن بیشتر باغداران به کاشت آن اقدام مینمایند و با کاشت این رقم گیلاس سود بسیاری را به دست میاورند. زمان گلدهی گیلاس تکدانه مشهد نیمه دوم فروردین ماه است و معمولا در اوایل تیر ماه قابل برداشت میباشد. نهال گیلاس تکدانه مشهد همانطور که از نامش پیداست از کشور ایران سرچشمه میگیرد. نهال گیلاس تکدانه مشهد میوه قلبی شکل و به رنگ سیاه دارد، اندازه آن نسبتا درشت با گوشتی نسبتا سفت، قرمز و آبدار دارد، طعم این رقم گیلاس خوشمزه ترش و شیرین و بسیار منحصر به فرد میباشد، از گیلاس تکدانه مشهد برای تازه خوری و تهیه مربا بسیار استفاده میشود و جزو ارقام پرفروش کشور میباشد.

نهال گیلاس سیاه مشهد به دلیل برخورداری از کیفیت بسیار بالای میوه و ویژگی های منحصر به فرد بعنوان یکی از ارقام مورد توجه و استقبال باغداران زیادی قرار گرفته و یکی از ارقام پرفروش گیلاس در ایران محسوب می شود.

 


خرید نهال گیلاس سیاه مشهد Mashhad black cherry از مجموعه نهالستان بیونهال
بمدیریت مهندس مهران نجف زاده 
کلیه نهال های تولیدی این شرکت مطابق با استانداردهای جهانی می باشد ، بیونهال در ارائه خدمات و عرضه اصله نهال به مشتریانش بهترین نوع کیفیت را معرفی میکند.
شما میتوانید نهال گیلاس سیاه مشهد را با بالاترین کیفیت و مناسب ترین قیمت از شرکت بیونهال خریداری کنید.

 

بهترین اقلیم برای تکمیل مراحل رشد و باردهی نهال گیلاس سیاه مشهد عمدتا اقلیم نیمه سردسیر و مناطق کوهپایه ای می باشد. این نوع نهال معمولا در سه نوع نهال گیلاس سیاه زودبازده، نهال گیلاس سیاه مقاوم به سرما و نهال گیلاس سیاه اصلاح شده موجود می باشد. عمر اقتصادی و سودده نهال گیلاس تکدانه مشهد۳۰ سال میباشد. میوه این رقم گیلاس پس از برداشت به له شدگی و انواع بیماری ها بسیار حساس میباشد پس باید در حمل و نقل و عملیات پس از برداشت بسیار دقت شود.

ویژگی عمومی این نهال‌ ها، مقاومت آن ها نسبت به سرما است که با داشتن ارتفاع کم و هزینه کم برداشت محصول، برای کاشت در مناطق سردسیر مناسب می باشد. نهال گیلاس سیاه مشهد در مقایسه با سایر ارقام و انواع گیلاس و با توانایی باردهی در مدت یک سال بعد از کاشت، در بسیاری موارد کاشت آن، توجیه اقتصادی دارد؛ با این وجود شرایط نگهداری و اقلیمی در این بهره وری تاثیر به سزایی دارد. به عنوان مثال، این درخت می تواند بیش از 30 تن در هکتار به ازای 500 اصله، محصول دهد. اگرچه این نهال‌ ها به آفت مقاوم هستند و نتیجتاً گیلاس های زیبا و شفافی تولید می کنند؛ اما باید به استفاده به موقع و متناسب آفت کش و نیز سمپاشی اصولی دقت داشت.نهال های این نوع گیلاس دگربارور هستند یعنی نمی توانند به تنهایی و به خودی خود مراحل باروری را انجام دهند. بنابراین برای بارور شدن این نهال ها ضروری است که به ازای کاشت هر 30 اصله نهال گیلاس سیاه مشهد، یک اصله نهال گرده افشان مانند: دارونی، آلستر، تراگانا ادسا و هدل فینگر کاشته شود. همچنین زمان گل‌دهی آن، در صورت مطلوب بودن شرایط اقلیمی و سایر عوامل موثر، نیمه دوم فروردین است و در غیر این صورت ممکن است شاهد تغییر زمان گل‌دهی باشیم.

میزان آبیاری مورد نیاز برای نهال گیلاس سیاه مشهد بسته به شرایط اقلیمی و فصول مختلف، متفاوت است اما به طور متوسط در فصل بهار نیم لیتر در روز و در فصل تابستان یک لیتر در روز در نظر گرفته می شود.

بررسی کیفیت نهال هنگام خرید آن بسیار مهم است زیرا در صورتی که نهال آن کیفیت لازم را نداشته باشد خریداران و کشاورزان را با مشکلات زیادی روبه‌رو خواهد کرد و محصول تولیدی مرغوب و با کیفیت نخواهد بود. اولین مرحله برای داشتن یک باغ پربار انتخاب نهال مناسب با توجه به شرایط آب و هوایی و اقلیم منطقه است.
ارقام پایه برای نهال گیلاس تکدانه مشهد آلبالو تلخ است.
نهال گیلاس تکدانه مشهد برای کاشت در مناطق نیمه سردسیری و کوهستانی مناسب میباشد.
یکی از مزیت های بسیار مهم نهال گیلاس تکدانه مشهد رشد سریع آن میباشد در واقع پس از کاشت باردهی خود را از سال اول آغاز میکند به همین دلیل باغدارانی که میخواهند در مدت زمانی سریع به سودعالی دست یابند بهترین کار خرید این رقم نهال است.
درختان گیلاس تکدانه مشهد به دلیل دارا بودن شاخ و برگ زیاد و خوش فرم در اکثر کشورها در مکان های تفریحی مانند پارک و ... به عنوان سایه بان کاشت میشود.
برای کاشت نهال گیلاس تکدانه مشهد خاک های حاصلخیز مناسب ترین گزینه میباشند، دقت داشته باشید خاک منطقه کاشت باید مزایای زیادی داشته باشد۱؛ حاصلخیز باشد۲؛دارای رطوبت اندک باشد و ریشه هارا مرطوب نگه دارد۳؛به خوبی زهکشی شده باشد۴؛تهویه پذیری مناسبی داشته باشد.

از دیگر نیازهای حیاتی درختان گیلاس تامین نور خورشید است، نهال گیلاس باید روزانه ساعات مشخصی ۴ الی ۸ ساعت در معرض نور مستقیم آفتاب باشد اینکار برای رشد درخت بسیار مهم و حیاتی است.
برای خاتمه یافتن استراحت جوانه های درختان گیلاس حدود ۵۰۰ الی ۱۲۰۰ساعت سرمای زیر ۷ درجه سانتی گراد نیاز داست، نهال گیلاس در برابر سرما مقاومت مناسبی دارد و تا دمای منفی ۲۵ درجه متحمل میشود.
آبیاری درختان بسته به شرایط آب و هوایی، اقلیم منطقه و سن درخت متغیر است ولی درحالت عادی میزان آبیاری در درختان نوجوان در روزهای تابستان ۲ تا ۳ بار در هفته انجام میشود و در درختان مسن تر درهفته یکبار آبیاری کافیست.
فواصل استاندارد برای کاشت نهال گیلاس تکدانه مشهد ۶۶ یا ۴۴ متر میباشد.
نهال گیلاس تکدانه مشهد نسبت به انواع آفات و بیماری ها مقاومت بسیاری از خود نشان میدهد.مشخصات نهال گیلاس سیاه مشهد

ویژگی های محصول

 • دسته: ارقام نهال گیلاس
 • زمان رسیدن میوه اواخر تیر ماه
 • طعم میوه بسیار شیرین
 • نیاز سرمایی: 500 الی 1200 ساعت
 • عمر اقتصادی: در حدود 30 سال
 • تراکم کاشت: 500 اصله در هکتار
 • آبیاری: 2 بار در هفته (در تابستان)

 


مزایای خرید نهال گیلاس سیاه مشهد از مجموعه نهالستان بیونهال

 1_مشاوره رایگان در زمینه احداث باغات گیلاس

 2_تضمین کیفیت محصول با ضمانت بازگشت کالا

 3_قبول و ارسال سفارشات به تمام نقاط کشور

 4_تبادل وانتقال فعالیت و تجربیات

 5_روش های اصولی و علمی کاشت نهال گیلاس

 6_عرضه نهال باکیفیت و تضمین عاری از آفات


 

خرید نهال

مطالب مرتبط

دیدگاه (0)

کسب رتبه 0 ستاره ، از 5 ستاره ، از مجموع 0 نظر ثبت شده
هنوز هیچ دیدگاهی ارسال نشده است.

ارسال دیدگاه

 1. ارسال دیدگاه به عنوان مهمان
امتیاز به این پست:
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک موقعیت شما
 • بیونهال مرجع تخصصی تولید، اصلاح نژاد و عرضه ارقام نهال مثمر و غیر مثمر، ارقام کشت بافت، واریته های کمیاب و لاکچری با رعایت کامل اصول فنی و علمی،
 • شرکت بیونهال با تکیه بر اعتماد مشتریانش توانسته یکی از مهم ترین و بزرگترین قطب ارائه خدمات و محصولات کشاورزی درسطح کشور باشد.
 • محصولاتی که ما تولید میکنیم بدلیل کیفیت کم نظیر آن در بازار بصورت یک انتخاب درست مطرح می شود. بزرگترین سرمایه ما اعتماد چندین ساله و رضایت مشتریان و احترام متقابل بین شرکت و مشتری می باشد.
 • ما همواره بر اصل اعتماد سازی پایبند هستیم که باعث بدست آوردن مشتری وفادار میشود، شرکت بیونهال تمامی محصولات خود را با ضمانت صددرصدی بی قید وشرط ارائه میکند.
 • همین امر سبب شده تا اعتماد و اطمینان قلبی شما عزیزان به همکاری با مجموعه ما فراهم گردد.
جهاد کشاورزی
کشاورزی و منابع طبیعی
موسسه تحقیقات گیاه پزشکی
سازمان فائو
اصلاح و تهیه نهال و بذر
سازمان غذا و دارو
کليه حقوق اين سايت متعلق به بیونهال می‌باشد. [ طراحی و راه اندازی سایت توسط عصر جدید ]

بیونهال