Slider

نهال گیلاس پایه رویشی گزیلامعرفی نهال گیلاس پایه رویشی گزیلا

گیلاس پایه رویشی گزیلا (Gazila vegetative base cherry) یکی از بهترین ارقام نهال گیلاس است و دارای ویژگی‌های فیزیولوژیکی بسیار شاخص و عالی جهت کاشت می‌باشد. خواستگاه این نهال کشور‌های هلند و فرانسه است و از طریق کشت بافت تولید می‌شود. از این رقم گیلاس به عنوان پایه پیوند جهت تکثیر انواع نهال گیلاس استفاده می‌شود. برخورداری از این ویژگی‌های ممتاز و نیز سودآوری اقتصادی قابل توجه، موجب شده تا خرید نهال گیلاس پایه رویشی گزیلا مورد توجه بسیاری از باغداران قرار گیرد. این رقم یکی از پرکشت‌ترین ارقام گیلاس است و از آن به ویژه جهت احداث باغ گیلاس به وفور استفاده می‌شود.

 


خرید نهال گیلاس پایه رویشی گزیلا از مجموعه نهالستان بیونهال
بمدیریت مهندس مهران نجف زاده 
کلیه نهال های تولیدی این شرکت مطابق با استانداردهای جهانی می باشد ، بیونهال در ارائه خدمات و عرضه اصله نهال به مشتریانش بهترین نوع کیفیت را معرفی میکند.
شما میتوانید نهال گیلاس پایه رویشی گزیلا را با بالاترین کیفیت و مناسب ترین قیمت از شرکت بیونهال خریداری کنید.

 

میوه نهال گیلاس پایه رویشی گزیلا به رنگ قرمز تیره بوده و دارای اندازه‌ای متوسط، بافتی آبدار و طعمی مطبوع و شیرین می‌باشد. گوشت این میوه به راحتی از هسته آن جدا می‌شود و هر دانه این گیلاس وزنی در حدود 1.7 گرم دارد. این موارد سبب شده تا این رقم گیلاس از بازارپسندی بالایی برخوردار باشد و بیشتر برای تازه‌خوری و نیز تهیه کمپوت مورد استفاده قرار گیرد. این رقم پربازده نهال گیلاس در فروردین‌ ماه شروع به گلدهی می‌کند و محصول بسیار با کیفیت آن در اواخر فصل بهار (اواخر خردادماه) تا اواسط تیر قابل برداشت می‌باشد. گیلاس پایه رویشی گزیلا جزو ارقام اصلاح شده نهال گیلاس است. اصلاح ژنتیکی این رقم به جهت افزایش میزان بازدهی تولید محصول و ارتقای سطح مقاومت نهال نسبت به تنش‌های زیستی و غیر‌زیستی صورت می‌گیرد. از این رو اگر قصد خرید نهال اصلاح شده گیلاس را دارید، گزیلا یکی از باکیفیت‌ترین و پربازده‌ترین آنهاست.


مشخصات نهال گیلاس پایه رویشی گزیلا

نهال‌های گیلاس پایه رویشی گزیلا در زمین‌های با شیب ملایم در فواصل 3×3 متر و در اراضی مسطح در فواصل 5×4 متر نسبت به یکدیگر کاشت می‌شوند. رعایت فاصله کاشت میان این نهال‌ها موجب افزایش رسیدن نور خورشید به سطح و ریشه درختان و نیز تسهیل فرآیند آبیاری و برداشت محصول خواهد شد. نهال گیلاس پایه رویشی گزیلا جزو ارقام خود‌گرده‌افشان درخت گیلاس است و ضرورت دارد به جهت باروری این نهال، در میان هر 20 اصله نهال گیلاس گزیلا در فواصل مناسب، یک رقم گرده‌زا کاشت شود. بهترین فصل کاشت نهال گیلاس پایه رویشی گزیلا پاییز می‌باشد و بهتر است در محلی با ارتفاع 800 تا 2500 متر از سطح دریا کشت شود. این نهال از عمر مفید اقتصادی بالایی در حدود 30 سال برخوردار است و به دلیل اصلاح ژنتیکی از مقاومت بسیار بالایی در برابر خشکی (تنش کم‌آبی)، آفات و سرمای شدید زمستان برخوردار است. از آنجایی که نهال گیلاس گزیلا جزو ارقام دیرگل می‌باشد، شکوفه‌های آن در برابر سرمای زمستانه آسیب نخواهند دید.این رقم گیلاس قادر به تحمل حداقل دمایی برابر 25- درجه سانتیگراد بوده و می‌تواند حداکثر دمایی برابر 40 درجه سانتیگراد را نیز تحمل نماید. از این رو نهال گیلاس پایه رویشی گزیلا نه تنها برای کاشت در مناطق سردسیر بلکه جهت کشت در مناطق معتدل و گرمسیر نیز مناسب می‌باشد. این نهال در صورت مناسب بودن شرایط اقلیمی و رعایت اصول مراقبتی تا ارتفاعی در حدود 4 تا 5 متر رشد می‌کند و در اولین سال کاشت شروع به باردهی می‌کند. این رقم گیلاس می‌تواند محصولی بالغ بر 70 تن در هکتار را تولید نماید، که در این میان سهم تولیدات هر درخت بالغ در حدود 100 کیلوگرم می‌باشد. برخورداری از چنین ویژگی‌های ایده‌آلی سبب شده تا خرید نهال گیلاس کشت بافت گزیلا، انتخابی اقتصادی و سودآور برای باغداران به شمار آید.


مراقبت و نگهداری از نهال گیلاس پایه رویشی گزیلا

نهال گیلاس پایه رویشی گزیلا قادر به رشد در انواع خاک‌های با بافت سبک و سنگین می‌باشد. اما بهتر است، به سبب رشد حداکثری نهال آن را در خاکی حاصلخیز و سرشار از مواد مغذی کشت کرد. نهال گیلاس گزیلا ریشه‌های گسترده و قوی دارد بنابراین، باید آن را در عمق مناسبی از خاک کشت کرد. همچنین، این رقم گیلاس بیشتر به صورت عمودی رشد می‌کند و شاخه‌های جانبی و برگ کمی تولید می‌کند. از این رو تنها به هرس سالیانه جهت رشد بهتر نیاز خواهد داشت. از دیگر نیاز‌های حیاتی این نهال گیلاس، دریافت میزان نور مورد نیاز جهت انجام عمل فتوسنتز می‌باشد که به این منظور می‌بایست، هر نهال روزانه 6 تا 8 ساعت در معرض نور مستقیم خورشید قرار گیرد. علاوه بر این، جوانه های این نهال جهت تکمیل دوره رشد خود، به دریافت ۵۰۰ تا 1000 ساعت سرمای زیر ۷ درجه سانتیگراد نیاز دارند.

 

نیاز آبی سالیانه این نهال برابر 5000 متر مکعب می‌باشد و در سال‌های ابتدایی کاشت در طی فصول بهار و تابستان به هفته‌ای دو بار و در فصل‌های پاییز و زمستان به هر دو هفته یکبار آبیاری نیاز دارد. البته میزان آبیاری می‌بایست با توجه به نوع خاک، نیاز درخت، عمق آبیاری، شرایط اقلیمی و میزان بارش در منطقه تعیین شود. بهتر است آبیاری زمانی صورت گیرد که خاک پای نهال خشک باشد. از جمله آفات رایج نهال گیلاس پایه رویشی گزیلا می‌توان به آفت کرم خراط درختان گیلاس، کرم‌های ساقه‌خوار و برگ‌خوار، شپشک‌ها و شته‌ها، کرم‌های سفید ریشه و آفت مگس گیلاس اشاره کرد. نهال گیلاس گزیلا به دلیل اصلاح ژنتیکی از مقاومت بالایی در برابر این آفات برخوردار است. با این وجود، باید اقدامات پیشگیرانه لازم را در باغات تحت کشت این محصول انجام داد.مشخصات فنی نهال گیلاس گزیلا

 • دسته: ارقام نهال گیلاس
 • زادگاه: فرانسه و هلند
 • زمان رسیدن میوه: اواخر خرداد تا اواسط تیر ماه
 • طعم میوه: شیرین
 • عمر اقتصادی: 30 سال
 • میزان آبیاری: 2 بار در هفته (در تابستان)
 • نیاز سرمایی: 500 تا 1000 ساعت
 • تراکم کاشت: 150 تا 500 اصله در هکتار
 • فواصل کاشت: 5×4/ 3×3
 • شروع باردهی: از سال اول
 • شکل رشد محصول: کشیده
 • رنگ محصول: قرمز تیره (زرشکی)
 • هسته: دارد
 • فصل کاشت: اوایل آبان تا اواخر اسفند ماه

جمع‌بندی

نهال گیلاس گزیلا یکی از بهترین انتخاب‌ها جهت کاشت و احداث باغ گیلاس است. اگر قصد خرید نهال گیلاس پایه رویشی گزیلا را دارید بهتر است به جهت اطمینان از اصالت و کیفیت نهال‌ها، آن‌ها را از مراکز معتبری چون بیونهال تهیه کنید. قیمت نهال گیلاس پایه رویشی گزیلا بسته به سن و کیفیت نهال متغیر است، با این وجود می‌توانید در تماس با پشتیبانی تیم متخصص بیونهال ضمن دریافت مشاوره خرید رایگان، از قیمت‌ها مطلع شوید. توجه داشته باشید خرید این نهال تنها در صورتی می‌تواند به سودآوری حداکثری منجر شود که، باغدار در طول دوره رشد نهال کلیه اصول مراقبت و نگهداری را به درستی رعایت نماید.


 

خرید نهال

مطالب مرتبط

دیدگاه (0)

کسب رتبه 0 ستاره ، از 5 ستاره ، از مجموع 0 نظر ثبت شده
هنوز هیچ دیدگاهی ارسال نشده است.

ارسال دیدگاه

 1. ارسال دیدگاه به عنوان مهمان
امتیاز به این پست:
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک موقعیت شما
 • بیونهال مرجع تخصصی تولید، اصلاح نژاد و عرضه ارقام نهال مثمر و غیر مثمر، ارقام کشت بافت، واریته های کمیاب و لاکچری با رعایت کامل اصول فنی و علمی،
 • شرکت بیونهال با تکیه بر اعتماد مشتریانش توانسته یکی از مهم ترین و بزرگترین قطب ارائه خدمات و محصولات کشاورزی درسطح کشور باشد.
 • محصولاتی که ما تولید میکنیم بدلیل کیفیت کم نظیر آن در بازار بصورت یک انتخاب درست مطرح می شود. بزرگترین سرمایه ما اعتماد چندین ساله و رضایت مشتریان و احترام متقابل بین شرکت و مشتری می باشد.
 • ما همواره بر اصل اعتماد سازی پایبند هستیم که باعث بدست آوردن مشتری وفادار میشود، شرکت بیونهال تمامی محصولات خود را با ضمانت صددرصدی بی قید وشرط ارائه میکند.
 • همین امر سبب شده تا اعتماد و اطمینان قلبی شما عزیزان به همکاری با مجموعه ما فراهم گردد.
جهاد کشاورزی
کشاورزی و منابع طبیعی
موسسه تحقیقات گیاه پزشکی
سازمان فائو
اصلاح و تهیه نهال و بذر
سازمان غذا و دارو
کليه حقوق اين سايت متعلق به بیونهال می‌باشد. [ طراحی و راه اندازی سایت توسط عصر جدید ]

بیونهال