Slider

نهال گیلاس پایه رویشی ماکسما60معرفی نهال گیلاس پایه رویشی ماکسما60

گیلاس پایه رویشی ماکسما60 (Maxma60 vegetative base cherry) یکی از پربازده‌ترین رقم‌های نهال گیلاس است و به سبب شاخص‌های فیزیولوژیکی بسیار ایده‌آلی که دارد، جهت کاشت و احداث باغ گیلاس مناسب می‌باشد. زادگاه این نهال دو رگه کشور آمریکا است و به دو گونه Prunus mahaleb و Prunus avium تعلق دارد. این نهال گیلاس اصلاح شده از طریق روش کشت بافت تولید می‌شود و پایه پیوند قوی و بسیار با کیفیتی جهت تکثیر انواع نهال گیلاس و آلبالو می‌باشد. برخورداری از این قابلیت‌ها و نیز شاخص‌های سود‌آوری قابل توجه سبب شده تا خرید نهال گیلاس پایه رویشی ماکسما60 به انتخابی مطمئن از دید باغداران بدل شود. همچنین شمار باغات زیر کشت این رقم نیز به طور چشمگیری افزایش یابد.

 


خرید نهال گیلاس پایه رویشی ماکسما60 از مجموعه نهالستان بیونهال

بمدیریت مهندس مهران نجف زاده 

کلیه نهال های تولیدی این شرکت مطابق با استانداردهای جهانی می باشد ، بیونهال در ارائه خدمات و عرضه اصله نهال به مشتریانش بهترین نوع کیفیت را معرفی میکند.

شما میتوانید نهال گیلاس پایه رویشی ماکسما60 را با بالاترین کیفیت و مناسب ترین قیمت از شرکت بیونهال خریداری کنید.


 

میوه نهال گیلاس کشت بافت ماکسما60 به رنگ قرمز نسبتاً تیره بوده و اندازه‌ای متوسط، طعمی شیرین و دلچسب و بافتی گوشتی و آبدار دارد. هر دانه گیلاس این رقم وزنی در حدود 1.6 گرم دارد و به سبب داشتن چنین ویژگی‌هایی ضمن برخورداری از بازارپسندی قابل‌توجه، برای مصرف روزانه و تازه‌خوری و نیز تهیه انواع مربا، کمپوت و دسر مورد استفاده قرار می‌گیرد. نهال گیلاس پایه رویشی ماکسما60 در اوایل فصل بهار (ماه فروردین) گلدهی خود را آغاز می‌کند و می‌توان محصول آن را در اوایل فصل تابستان (اواسط تیرماه) برداشت کرد.

همانطور که پیش‌تر به آن اشاره شد، این رقم یکی از انواع نهال گیلاس اصلاح شده می‌باشد. عمر مفید اقتصادی این نهال بیش از 30 سال است و به سبب اصلاح ژنتیکی موفق از مقاومت بالایی در برابر تنش خشکی (کم‌آبی)، تنش سرما و بیماری‌هایی چون شانکر باکتریایی و کلروز آهن برخوردار است. بر این اساس اگر به دنبال خرید نهال گیلاس پر بازده و مقاوم جهت احداث باغ گیلاس هستید، خرید نهال گیلاس پایه رویشی ماکسما60 می‌تواند انتخابی هوشمندانه، سودآور و به صرفه از نظر اقتصادی باشد. درخت گیلاس ماکسما60 یکی از پر بارده‌ترین ارقام گیلاس است.


مشخصات نهال گیلاس پایه رویشی ماکسما60

نهال‌های گیلاس پایه رویشی ماکسما60 در اراضی مسطح در فواصل 5×۴ متر و در زمین‌های با شیب ملایم در فواصل 4×۳ متر نسبت به یکدیگر کاشت می‌شوند. این رقم گیلاس جهت کاشت در باغ‌های نیمه متراکم و با تراکم کم مناسب می‌باشد. همچنین می‌توان در هر هکتار از زمین باغی 300 تا 400 اصله از این نهال گیلاس کشت بافت کشت کرد. نهال گیلاس ماکسما60 از جمله ارقام خود‌گرده‌افشان درخت گیلاس است و برای افزایش موفقیت باروری این نهال می‌توان از راهکاری چون کاشت ارقام گرده‌زا در فواصل مناسب میان نهال‌ها (هر 20 اصله نهال، یک رقم گرده‌زا) بهره گرفت. اگر قصد خرید نهال گیلاس پایه رویشی ماکسما60 را دارید، باید بدانید مناسب‌ترین فصل کاشت این نهال اواسط فصل پاییز (اوایل آبان) است. همچنین می‌بایست به جهت رشد بهتر در محلی با ارتفاع 800 تا 2500 متر از سطح دریا کشت گردد.

این رقم گیلاس می‌تواند حداقل دمایی برابر 20- درجه سانتیگراد و حداکثر دمایی برابر 38 درجه سانتیگراد را به خوبی تحمل نماید. به همین دلیل خرید نهال گیلاس پایه رویشی ماکسما60 انتخاب مناسبی برای احداث باغ گیلاس در مناطق سردسیر، معتدل و گرمسیر می‌باشد. اگر شرایط اقلیمی محل کاشت با ویژگی‌های فیزیولوژیکی این نهال سازگار باشد، درخت بالغ آن تا ارتفاعی معادل 5 متر رشد خواهد کرد. این رقم گیلاس زودرس می‌باشد و قابلیت باردهی در اولین سال کشت را نیز دارد. البته دستیابی به باردهی از سال اول، قطعاً به شیوه نگهداری و رسیدگی پس از خرید نهال بستگی خواهد داشت. درخت گیلاس ماکسما60 یکی از پر بارده‌ترین ارقام گیلاس است و می‌تواند محصولی بیش از 65 تن در هکتار تولید کند، که در این میان سهم باردهی هر درخت بالغ در حدود 90 کیلوگرم است. مجموعه این ویژگی‌ها سبب شده تا خرید نهال گیلاس پایه رویشی ماکسما60 به عنوان انتخابی سودآور و اقتصادی برای باغداران قلمداد شود.خرید نهال گیلاس پایه رویشی ماکسما60 انتخاب مناسبی برای احداث باغ گیلاس است.

مراقبت و نگهداری از نهال گیلاس پایه رویشی ماکسما60

نهال گیلاس پایه رویشی ماکسما60 در خاکهای سنگین و آهکی رشد بهینه‌ای دارد. با این وجود، بهتر است این نهال را در خاک‌های حاصلخیز و سرشار از مواد مغذی کشت کرد تا بتوان به حداکثر عملکرد محصول دست یافت. این رقم گیلاس بیشتر به رشد عمودی تمایل دارد و شاخ و برگ کمی تولید می‌کند. با این حال می‌بایست جهت رشد بهینه و افزایش سهولت برداشت آن را به صورت سالیانه هرس کرد. جوانه‌های این نهال گیلاس کشت بافت به دریافت ۵۰۰ تا 1000 ساعت سرمای زیر ۷ درجه سانتیگراد جهت تکمیل چرخه رشد خود نیاز دارند. همچنین این نهال جهت تامین انرژی مورد نیاز عمل فتوسنتز، می‌بایست روزانه به مدت 6 تا 8 ساعت در معرض نور مستقیم خورشید قرار گیرد.

خرید نهال گیلاس پایه رویشی ماکسما60 زمانی می‌تواند سودآوری حداکثری برای باغدار ایجاد کند که، به طور اصولی آبیاری شود. این نهال در سال‌های اولیه کاشت به هفته‌ای یک یا دو بار آبیاری در طی فصول بهار و تابستان و هر ده یک روز یکبار در طی فصول پاییز و زمستان نیاز دارد. نیاز آبی این نهال به طور سالیانه برابر 5000 متر مکعب است و بهتر است میزان یا تعداد دفعات آبیاری آن با توجه به نیاز و سن درخت، نوع خاک، شرایط اقلیمی محل کاشت، میزان بارش منطقه و عمق آبیاری تعیین گردد. بهتر است آبیاری را زمانی انجام دهید که خاک پای نهال خشک باشد.

از جمله آفات متداول نهال گیلاس پایه رویشی ماکسما60 می‌توان به کرم‌های ساقه‌خوار و برگ‌خوار، آفت مگس گیلاس، شپشک‌ها و شته‌ها، کرم‌های سفید ریشه و آفت کرم خراط درختان گیلاس اشاره نمود. نهال گیلاس ماکسما60 به دلیل اصلاح ژنتیکی از مقاومت مطلوبی در مقابل این آفات برخوردار است. با این حال می‌بایست، اقدامات پیشگیرانه‌ای را در جهت جلوگیری از شیوع این آفات در باغات زیر کشت این محصول انجام داد.نهال گیلاس پایه رویشی ماکسما60  در خاکهای سنگین و آهکی رشد بهینه‌ای دارد.

 

مشخصات فنی نهال گیلاس ماکسما60

 • دسته: ارقام نهال گیلاس
 • زادگاه نهال: آمریکا
 • زمان رسیدن میوه: اواسط تیر ماه
 • طعم میوه : شیرین
 • عمر اقتصادی: 30  سال
 • میزان آبیاری: 2 بار در هفته (در تابستان)
 • نیاز سرمایی: 500 الی 1000 ساعت
 • تراکم کاشت: 400 تا 500 اصله در هکتار
 • فواصل کاشت: 5×4/ 4×3
 • شروع باردهی : از سال اول
 • شکل رشد محصول: گرد
 • رنگ محصول: قرمز نسبتاً تیره
 • هسته: دارد
 • فصل کاشت: فصل پاییز (اوایل آبان)

جمع‌بندی

نهال گیلاس اصلاح شده ماکسما60، بی‌شک انتخابی هوشمندانه جهت کاشت در باغات گیلاس است. اگر قصد خرید نهال گیلاس پایه رویشی ماکسما60 را دارید، بهتر است به منظور حصول اطمینان از شناسنامه‌دار بودن و اصالت نهال‌ها، آن‌ها را از مراکز معتبری چون بیونهال تهیه کنید. قیمت نهال گیلاس پایه رویشی ماکسما60 بر اساس کیفیت و سن هر نهال متغیر است اما، شما می‌توانید با برقراری تماس با بخش پشتیبانی تیم مجرب بیونهال ضمن بهره‌مندی از خدمات مشاوره خرید و نگهداری رایگان، استعلام قیمت نمایید. توجه داشته باشید که تحقق سود حداکثری و افزایش میزان باردهی باغ گیلاس شما، قطعاً به شیوه مدیریت و نگهداری نهال‌ها بستگی دارد.


 

خرید نهال

مطالب مرتبط

دیدگاه (0)

کسب رتبه 0 ستاره ، از 5 ستاره ، از مجموع 0 نظر ثبت شده
هنوز هیچ دیدگاهی ارسال نشده است.

ارسال دیدگاه

 1. ارسال دیدگاه به عنوان مهمان
امتیاز به این پست:
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک موقعیت شما
 • بیونهال مرجع تخصصی تولید، اصلاح نژاد و عرضه ارقام نهال مثمر و غیر مثمر، ارقام کشت بافت، واریته های کمیاب و لاکچری با رعایت کامل اصول فنی و علمی،
 • شرکت بیونهال با تکیه بر اعتماد مشتریانش توانسته یکی از مهم ترین و بزرگترین قطب ارائه خدمات و محصولات کشاورزی درسطح کشور باشد.
 • محصولاتی که ما تولید میکنیم بدلیل کیفیت کم نظیر آن در بازار بصورت یک انتخاب درست مطرح می شود. بزرگترین سرمایه ما اعتماد چندین ساله و رضایت مشتریان و احترام متقابل بین شرکت و مشتری می باشد.
 • ما همواره بر اصل اعتماد سازی پایبند هستیم که باعث بدست آوردن مشتری وفادار میشود، شرکت بیونهال تمامی محصولات خود را با ضمانت صددرصدی بی قید وشرط ارائه میکند.
 • همین امر سبب شده تا اعتماد و اطمینان قلبی شما عزیزان به همکاری با مجموعه ما فراهم گردد.
جهاد کشاورزی
کشاورزی و منابع طبیعی
موسسه تحقیقات گیاه پزشکی
سازمان فائو
اصلاح و تهیه نهال و بذر
سازمان غذا و دارو
کليه حقوق اين سايت متعلق به بیونهال می‌باشد. [ طراحی و راه اندازی سایت توسط عصر جدید ]

بیونهال